רשת הטלוויזיה האזרית הודיעה על ששת המתמודדים שעלו לשלב הבא בהליך הבחירה הפנימי של בחירת הנציג האזרי באירוויזיון 2024. אייסל, נציגת אזרבייג'אן לאירוויזיון 2018, בין המתמודדים הסופיים.

רשת הטלוויזיה של אזרבייג'אן, ITV, ערכה אודישנים ל-15 מתמודדים ב-29 באוקטובר וכעת נחשפים ששת המתמודדים הסופיים שעלו לשלב הבא. נציגים של ITV יבחרו את הנציג האזרי בבחירה פנימית בשבועות הקרובים. המתמודדים נבחרו מתוך 214 שירים הוגשו לוועדה, מתוכם 88 שירים שנכתבו ע"י יוצרים מקומיים ו-126 שירים שנכתבו ע"י כותבים זרים.

 
המועמדים שהגיעו לשלב הסופי הם:

  • Emy Lia
  • Ilkin Dovlatov, Mila Miles and Etibar Asadli
  • Aisel
  • Fahree
  • Qorqud (Elvin Novruzov)
  • Sabina Quluzade

בין המועמדים מספר שמות מוכרים:

PHOTO: EBU / ANDRES PUTTING

אייסל (Aisel): ייצגה את אזרבייג'אן באירוויזיון 2018 עם השיר "X My Heart" והגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון. אייסל הייתה למועמדת האזרית הראשונה שכשלה להעפיל לגמר הגדול ולמעשה רשמה את התוצאה הכי נמוכה של אזרבייג'אן בתחרות, עד לכישלון של אזרבייג'אן באירוויזיון 2023. בעבר הצהירה כי תשמח לייצג את אזרבייג'אן פעם נוספת ולשפר את התוצאה שלה.

אלווין נוברוזוב (Elvin Novruzov): היה בין 15 המועמדים הסופיים לייצוג אזרבייג'אן באירוויזיון 2019.

בין השופטים בוועדה ניתן למצוא את אייסל תימורזאדה (Aysel Teymurzadeh) שייצגה את אזרבייג'אן באירוויזיון 2009 ביחד עם אראש (Arash) והגיעה למקום השלישי, ואת אלדר גסימוב (Eldar Gasimov) שייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון 2011 ביחד עם ניגאר ג'מאל (Nigar Jamal) וזכה במקום הראשון. בשנתיים האחרונות משמש גסימוב כאחד מראשי המשלחת האזרית לתחרות.

בשלב זה לא ידוע מתי יוכרז הנציג לאירוויזיון 2024.
אזרבייג'אן באירוויזיון 2023

טוראל וטוראן (TuralTuranX), שנבחרו באמצעות בחירה ישירה, ייצגו את אזרבייג'אן עם שירם "Tell Me More" (ספרי לי עוד). אזרבייג'אן לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר הראשון עם 4 נקודות בלבד.

זאת הפעם השנייה שבה אזרבייג'אן לא מעפילה לשלב הגמר, וההישג הכי נמוך אליו הגיעה מאז הצטרפה לתחרות.

מקור: ictimaieurovision

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!