מועצת העיר של מאלמו, העיר המארחת של אירוויזיון 2024, דנה בימים אלו בסוגיית הבטיחות של מבקרי התחרות בתקופת האירוויזיון, וזאת על רקע גל אנטישמיות גבוה ופשעי שנאה כלפי הקהילה היהודית ברחבי העולם.

המצב הבטחוני בעקבות המלחמה בישראל מעורר גלים והדים ברחבי העולם. לאחרונה אנחנו עדים לעלייה באנטישמיות כלפי הקהילות היהודיות ברחבי העולם ועלייה בפשעי השנאה. העיר מאלמו, המארחת של אירוויזיון 2024, היא עיר מעורבת בעלת אחוז גבוה של מהגרים, והדבר מעורר חשש בקהל מארגני התחרות שצפויה לקבל אליה מאות אלפי תיירים ומבקרים בחודש מאי.

 
בראיון לרדיו Sveriges, דובר המשטרה במאלמו, נילס נורלינג (Nils Norling), מסר: "אם נסתכל על מאלמו בחודש האחרון, ראינו עלייה מסוימת בפשעי שנאה. מדי יום אנחנו רואים ביטויים, בעיקר פרו-פלסטיניים, ואנחנו לא יכולים להוציא מכלל אפשרות שאנשים ינסו לבצע דברים שונים". יחד עם זאת, במשטרת מאלמו מציינים שלא התקבלו עד כה איומים ישירים על התחרות עצמה, אבל אומרים שככל שנתקרב למועד התחרות, כך עבודת המודיעין תתעצם.

קארין קרלסון (Karin Karlsson), מי שעומדת בראש מערך ההכנות של העיר לקראת התחרות, מסרה באותו ראיון כי היא מודעת למתיחות הגבוהה אף יותר מהפעם האחרונה שהעיר אירחה את האירוויזיון ב-2013, שכזכור עוררה התנגדות להשתתפות הישראלית בתחרות. קרלסון מסרה: "אני חושבת שאנחנו צריכים לפעול באופן מניעתי ולזכור שיכולים לקרות יותר אירועים מאשר ב-2013, ויש לעקוב אחר הדברים שהמשטרה אומרת לנו לעשות".

לאחר מכן קרלסון נשאלה על בטיחות האירועים במרחב הציבורי: "אנחנו מנסים להסתכל על מקומות שבהם אנחנו רגילים שיש אבטחה ופיקוח ברמה גבוהה, כך שהמקומות שאנחנו רוצים להשתמש בהם צריכים להיות בטוחים". כך או כך, מידע נוסף על בטיחות התחרות ומבקריה בחודש מאי צפויים להתפרסם במהלך החודשים הקרובים.

מקור: Sveriges Radio.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!