כ-500 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון של דנמרק – "Melodi Grand Prix 2024". לאחר שלושת הכישלונות האחרונים בתחרות, שירי הקדם יישפטו ע"י קריטריונים שונים.

דנמרק מחשבת מסלול מחדש: לאחר שלושה כישלונות רצופים בתחרות בהם המדינה הנורדית לא הצליחה להעפיל לגמר האירוויזיון, רשת הטלוויזיה הדנית (DR) החליטה לשנות מסלול. באירוע שערך מועדון אוהדי האירוויזיון הדני (OGAE Denmark), חשף אריק סטרוב (Erik Struve), מפיק הקדם הדני, כי 500 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון "Melodi Grand Prix 2024". חלון הגשת השירים לוועדה נפתח בסוף אוגוסט ונסגר ב-27 באוקטובר.

לאחר הכישלון באירוויזיון 2023, מסר סטרוב: "יש כל כך הרבה מסורת סביב קדם האירוויזיון הדני וזו אחת התוכניות הנצפות ביותר מסוגה בדנמרק כל שנה מחדש. זו מסורת שמתקיימת כבר עשרות שנים, ואני חושב שהיא יכולה לעשות הרבה דברים בפני עצמה כאירוע גדול ומאחד שסביבו אנחנו נפגשים ויש לנו דעות לגביו. אנחנו כבר בתהליך של בחינה מוזיקלית לגבי איזו אסטרטגיה תהיה לנו לגרנד פרי בשנה הבאה. העבודה הזו התחילה עוד לפני האירוויזיון ואנחנו נמשיך איתה".

סטרוב חשף כי רשת הטלוויזיה תבצע מספר שינויים בפורמט הקדם.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סטרוב חשף כי רשת הטלוויזיה תבצע מספר שינויים בפורמט הקדם:

הפקת הקדם תקדם שירים המכוונים לקהל בוגר יותר, וזאת בניגוד לשיר מהשנה שעברה "Breaking My Heart" שבוצע על ידי ריילי (Reiley), כוכב אינסטגרם וטיקטוק, שכוון לקהל הצעיר.

כמדי שנה, הזוכה בקדם ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים. עם זאת, הוחלט השנה להגדיל את מספר החברים בצוותי השופטים. חבר השופטים אשר ישפוט בקדם אירוויזיון יכלול עשרה מומחי מוזיקה דנים ועשרה מומחי מוזיקה בינלאומיים מחמשת המדינות האחרונות שזכו בתחרות. זאת בניגוד לשנה שעברה, שם לקחו חלק חמישה שופטים מדנמרק בלבד.

לכל המתמודדים תהיה אפשרות לבחור לבצע את שירם עם להקה שתנגן את השיר בביצוע חי.

במהלך הגמר יתקיימו שני סבבי הצבעה לבחירת השיר הזוכה. סבב הצבעה ראשון יכלול את כל המתמודדים ובסבב ההצבעה השני כמות המתמודדים תצומצם. בשלב זה לא ידוע כמה מתמודדים יעלו לשלב ההצבעה השני.

שבוע לפני הקדם, ב-10 בפברואר, שמונת המתמודדים שייקחו חלק בתחרות ישירו גרסה אקוסטית של שירם בשידור חי.

השירים המתמודדים ייחשפו בסוף חודש ינואר, כשלושה שבועות לפני הקדם שייערך ב-17 בפברואר.

 

דנמרק באירוויזיון 2023

ריילי (Reiley), שזכה בקדם האירוויזיון הדני, ייצג את דנמרק עם שירו "Breaking My Heart" (בעברית: "שובר את הלב שלי"). דנמרק לא העפילה לגמר האירוויזיון, לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 6 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה דנמרק לא מעפילה לגמר האירוויזיון, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר.

מקור: Good Evening Europe.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!