משלחת שוודית הגיעה לליברפול כדי ללמוד על האירוח המוצלח של תחרות האירוויזיון בבריטניה. בשוודיה מקווים ליישם חלק מהמסקנות שנרשמו. כל הפרטים בכתבה.

לאחר שפורסמה רשימת הרווחים של ליברפול מאירוח התחרות בשטחה, כאשר רשמה רווח של 55 מיליון ליש"ט ועלייה של 306,000 מבקרים בעיר במהלך התחרות, קארין קרלסון (Karin Karlsson), מנהלת הפרויקט הכללי של אירוויזיון 2024, חשפה כי היא ביקרה השבוע בליברפול יחד עם חברי משלחת נוספים שהגיעו כדי ללמוד על האירוח המוצלח של אירוויזיון 2023 בעיר.

בריאיון ל-Radio Sweden, סיפרה קרלסון על הפרטים שניתן ללמוד מהאירוח בליברפול: "זה מעורר השראה לראות איך הם עבדו כדי לפתח את המותג של התחרות בכל העיר, זה שיעור מאוד מאוד חשוב עבורנו ליישום בשנה הבאה. הפעם שעברה הייתה מאוד נוקשה כששיתפנו פעולה עם ה-EBU (איגוד השידור האירופי) וה-SVT (רשת הטלוויזיה השוודית), ונראה כי ליברפול העלתה עוד קצת את הרף ופעלה יותר בחופשיות, דבר שהשפיע מאוד לטובה על העיר ועל כל האירוע".
למאלמו יש תקציב של קצת יותר מ-2.5 מיליון אירו למען אירוח התחרות, טקס הפתיחה ואירועים נוספים בתחרות, בדומה לתקציב בשנת 2013 – גם אז אירחה מאלמו את האירוויזיון. לעומת זאת, כשמסתכלים על הנתונים, מדובר בתקציב דל יותר מהתקציב שניתן לפני 11 שנה. נתון זה מציב מספר אתגרים בפני השוודים, על כך הגיבה קרלסון:

"יש לנו הפעם כמעט אותו תקציב, אבל עם כל האינפלציות שנעשו בשנים האחרונות כמות הכסף תספק לנו הפעם פחות. אנחנו נצטרך לבצע שיתופי פעולה, הפעם עבורנו זה צו השעה, לשתף פעולה עם חברות, עסקים וארגונים מקומיים. זו תהיה משימה קשה עבורנו, אבל אנחנו צריכים לשחזר את ההצלחה של ליברפול".

עם כל הספקות, קרלסון עדיין מאמינה כי מצבה של מאלמו טוב יותר מבשנת 2013, כאשר על המצב היא אומרת: "אנחנו כבר יודעים איך זה לארח, מצבנו טוב יותר מפעם שעברה. אנחנו נארח באופן שונה מהפעם שעברה".

תשובה זו מעוררת מספר שאלות: הראשונה, אחרי אירוויזיון 2013, שהסתיים באכזבה רבה ממעריצים עקב הפקה בה לא היו מסכי LED ושירים רבים אכזבו ולא באו לידי ביטוי, איך מתכוונת מאלמו עם תקציב דל יותר, להפוך את אירוויזיון 2024 לאירוע בלתי נשכח?

מקור: Sveriges Radio

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!