רשת הטלוויזיה האירית חושפת פרטים ראשונים על הליך בחירת השיר לאירוויזיון 2024, האם יהיו שינויים בתהליך הבחירה? כל הפרטים בכתבה…

ראש המשלחת האירית לאירוויזיון, מייקל קילי (Michael Kealy), רמז על הליך הבחירה של אירלנד לאירוויזיון 2024. לדבריו, תוכנית האירוח "The Late Late Show" תשמש ככל הנראה כקדם האירוויזיון בפעם השלישית ברציפות, וכי לטענתו האישית זו הפלטפורמה המתאימה ביותר עבור אירלנד לבחירת הנציג לאירוויזיון 2024.

תוכנית זו, אשר תשודר בתחילת שנת 2024, תזכה למספר שינויים. בין הדברים אותם רוצה ראש המשלחת לשנות הוא הורדת יציע הקהל בכדי להפוך את התחושה מתוכנית אירוח המצולמת באולפן טלוויזיה ל-"תחושת של הופעה". שינוי זה יעלה בהמשך לדיון וההחלטה תתקבל על ידי רשת הטלוויזיה המקומית (RTÉ)

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה האירית סגרה את חלון הגשת השירים עבור קדם האירוויזיון האירי ב-29 בספטמבר, לאחר שחלון זה היה פתוח מאז 20 ביוני. יחד עם זאת, מייקל קילי לא שולל פנייה של רשת הטלוויזיה האירית לאמנים ידועים כדי לשכנע אותם להתמודד בתחרות המקומית. פניה כזו נעשתה בשנה שעברה ללהקת ווילד יות' (Wild Youth), שנבחרה לייצג את אירלנד באירוויזיון 2023, וגם ללהקה שסיימה את אותו משדר במקום השני, פאבליק אימייג' לימיטד (Public Image LTD).

תוכנית האירוח "The Late Late Show" שידרה את הקדם בשנתיים האחרונות, כמו כן בשנים 2006-2007 וב-2009 עד 2015. האם הפלטפורמה הנבחרת, עם שינוייה המתוכננים תעבוד לאירלנד? או שמא זו תהיה התחרות החמישית ברציפות בה יגידו לה "Bye Bye Fool"… את זה נגלה בחודשים הקרובים, כאשר ייבחר השיר האירי לאירוויזיון 2024.
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

מקור:  Éirevision Podcast

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!