הכלכלה המקומית בליברפול גדלה ב-55 מיליון ליש"ט בזכות תחרות האירוויזיון שנערכה בשטחה בחודש מאי. כל הפרטים בכתבה…

ראש עיריית ליברפול, סטיב רות'רהם (Steve Rotherham), אמר כי עירו נתנה לתושביה ומבקריה "אירוויזיון שלא ישכחו לעולם", דבר שאכן קרה, וכי "זו הייתה זריקת מרץ חיונית עבור הכלכלה המקומית של עירנו".

ראש עיריית ליברפול הגיב על מחקר שנערך לאחרונה, שמטרתו לבדוק כמה תרמה תחרות האירוויזיון לכלכלה של ליברפול כאשר אירחה את התחרות האחרונה בחודש מאי. המחקר, אותו הובילה מועצת העיר, טוען כי כ-473 אלף איש ביקרו בליברפול בתקופה בין סוף אפריל לגמר התחרות, כאשר מדובר בלא פחות מ-306 אלף מבקרים נוספים, אשר העלו את ממוצע התיירות באותה תקופה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הנתונים מראים גם כי כרבע מיליון שהו מעל עשרה ימים בכפר האירוויזיון שנבנה עבור התחרות וכי 326 אלף איש נכחו באירועי תרבות מטעם התחרות.

מועצת העיר ליברפול העריכה את שכלכלה המקומית תרוויח כ-25 מיליון ליש"ט בעזרת ביקורם של כ-100 אלף איש בעיר, אך לבסוף הרווח הסתכם בכ-55 מיליון ליש"ט, הרבה מעל ההערכות הראשוניות. נזכיר שמועצת העיר ליברפול השקיעה רק 2 מיליון ליש"ט בתחרות, בזמן שהרשות המשולבת של אזור העיר ליברפול השקיעה 2 מיליון ליש"ט נוספים. לכן הרווח שנוצר ביחס להשקעה הוא פנומנלי.

מוביל המחקר מטעם המועצה, ליאם רובינסון (Liam Robinson), שמח מתוצאות המחקר ואמר: "משרות ועבודות נוצרו, עסקים מקומיים היו בצד המקבל וקיבלו את התאוצה שהיו צריכים ע"י מאות אלפי אנשים שביקרו לבעיר, נהנו וכנראה שיחזרו לכאן שוב".
אירוויזיון 2023

באירוויזיון 2023 הוכרזה שוודיה כזוכה הגדולה בגמר האירוויזיון. שוודיה יוצגה בתחרות האירוויזיון האחרונה ע"י הזמרת לורין (Loreen) ושירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות. זהו ניצחונה השביעי של שוודיה באירוויזיון ובכך היא משווה את כמות הזכיות לשיאה של אירלנד.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שהתחרות תתארח בשוודיה, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!