הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti) נבחרה לייצג את יוון באירוויזיון 2024 שיתקיים בשוודיה. כל הפרטים על הזמרת והשיר בכתבה הבאה.

רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, חשפה שהזמרת מרינה סאטי (Marina Satti) נבחרה לייצג את יוון באירוויזיון 2024. החשיפה נערכה בהתראה קצרה במהלך שידור התכנית "Studio 4" בטלוויזיה היוונית. הזמרת נבחרה על ידי ועדה מקצועית שמונתה על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. השיר אותו תבצע הזמרת טרם נבחר וברשת הטלוויזיה היוונית מבקשים לפתוח את האפשרות בפני הציבור. כל יוצר שירצה לשלוח שירים, מוזמן לעשות זאת החל ממחר, ב-25 באוקטובר, ועד 1 בדצמבר למייל [email protected].

שמה של מרינה סאטי עלה כמועמדת פוטנציאלית לייצוג יוון כבר לקראת אירוויזיון 2022. ביולי 2021 דיווחנו שהזמרת חשפה בראיון שתשמח להתמודד באירוויזיון. סאטי סיפרה אז שבגורמים ב- ERT הציעו לה מספר פעמים בעבר לייצג את יוון באירוויזיון אך היא סירבה בנימוס אך במידה ורשת הטלוויזיה תציע לה שוב היא תקבל את ההצעה בשמחה. "כשהוצע לי לייצג את יוון, לא יכולתי לעשות זאת. היו לי מטרות אחרות בזמנים האלה ולא רציתי לאבד את הריכוז במטרות".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מרינה סאטי תייצג את יוון באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו ב-7 עד 11 במאי 2024. רשת הטלוויזיה פרסמה הצהרה בנושא: "הזמרת והיוצרת עטורת השבחים קיבלה את הצעתה של ERT לייצג את ארצנו בשנה סמלית זו, בה מציינת יוון 50 שנה להופעתה הראשונה באירוויזיון 1974".

רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו שבשוודיה כבר בחודש שעבר. למרות דיווחים קודמים כי יוון עשויה לבחור את נציגיה בעזרת קדם אירוויזיון לראשונה מאז 2017, תכניות אלה לא יצאו לפועל פעם נוספת.
מרינה סאטי – מי את?

סאטי היא זמרת, יוצרת ומפיקה נוזיקלית בת 36, מהרקליון שביוון. הזמרת נולדה לאב ערבי-סודאני ולאם יווניה. היא החלה בלימודי נגינה על פסנתר בגיל צעיר ובשלב מאוחר יותר, בגיל תיכון, החלה בשיעורי פיתוח קול. ב-2010 היא החלה בלימודי ם בבית הספר למוזיקה בברקלי (Berklee College of Music). 

פריצתה המוזיקלית חלה ב-2016 כשהזמרת שחררה את השיר "Koupes". ב-2017 שחררה הזמרת שיר נוסף בשם "Mantissa" שנכנס למצעד שונים באירופה. הזמרת הייתה מעורבת בפתיחה של אנסמבל אקפלי נשי בשם "fonés" בשנת 2016. בשנת 20187 השיקה הזמרת יחד עם האנסמבל את פרוייקט "YALLA!" באמצעותו ביצעה הזמרת שירים מסורתיים מהעולם בהם משולב סאונד עדכני. בשנים האחרונות שימשה הזמרת גם כשחקנית בתאטרון ומלחינה לתאטרון.

סאטי הוזמנה לייצג את יוון לקראת אירוויזיון 2020 לאחר שהמלחין דימיטריס פאפדימיטריו (Dimitris Papadimitriou), שגם חבר במערכת ERT, הציע את הזמרת כאופציה לייצג את יוון בתחרות. הזמרת שקלה את ההצעה אך לבסוף סירבה בטענה שלא יהיה לא שיר מתאים בזמן ושמחויבותיה המקצועיות לא מאפשרות לה להתמקד בתחרות.
יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" (בעברית: "מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד.

זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: eurovisionfun.com

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!