רשת הטלוויזיה האסטונית הכריזה כי לקדם האירוויזיון "Eesti Laul 2024" הוגשו השנה 215 שירים. 20 האומנים שישתתפו בקדם ייבחרו ע"י וועדה וייחשפו בעוד שבועיים.

רשת הטלוויזיה האסטונית, ERR, הודיעה כי 215 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון "Eesti Laul 2024". מדובר בנתון דומה למספר השירים שהוגשו לקדם האסטוני ב-2023, אליו הוגשו 217 שירים, ועלייה לעומת הקדם האסטוני ב-2022, אליו הוגשו 202 שירים. רשת הטלוויזיה פרסמה כי מתוך השירים שהוגשו, 88 שירים הם בשפה האסטונית, כאשר 127 הנותרים רובם באנגלית פרט לשיר אחד שהוגש באיטלקית.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
צוות שופטים של יותר מ-35 אנשים יהיה מי שייבחר את 20 השירים שיתקבלו לקדם האסטוני. 20 המשתתפים בתחרות צפויים להיות מוכרזים עד ה-8 בנובמבר, בעוד שבועיים ויום, ושירי הקדם צפויים להיחשף חודש לאחר מכן. חמישה שירים מתוך ה-20 יעפילו אוטומטית לגמר הגדול שייערך ב-17 בפברואר בטאלין. יתר השירים, ישתתפו בחצי הגמר שייערך ב-20 בינואר בעיר טרטו (Tartu), מתוכם ייבחרו חמישה שירים נוספים שיעפילו לגמר.

הזוכה בגמר ייבחר בשני סבבים: בסבב ההצבעה הראשון הקהל בבית (50%) וצוות השופטים (50%) ייבחרו שלושה שירים שיעפילו לסיבוב ההצבעה השני, בו הקהל בבית יהיה זה שייבחר את הזוכה ואת הנציג האסטוני לאירוויזיון 2024.

כרמל קילנדי (Karmel Killandi), מפיקת הקדם האסטוני, ציינה כי היא מרוצה מרמת השירים שהוגשו לקדם וכי אומנים ותיקים וחדשים כאחד נכנסו לתחרות: "לחבר השופטים של Eesti Laul יש תפקיד אחראי במיוחד השנה, שכן חמישה שירים יקבלו כרטיס ישיר לגמר. הרכבנו את חבר השופטים הגדול ביותר בשנים האחרונות, שהזמין את מיטב המבצעים בתחום הפופ והמוזיקה הקלאסית, יוצרי רדיו וטלוויזיה בעלי ניסיון רב, מלחינים, עיתונאים ואוהבי מוזיקה שיש להם הרבה מה להראות בתחומם".
אסטוניה באירוויזיון 2023

אליקה (Alika), שזכתה בקדם האירוויזיון האסטוני, ייצגה את אסטוניה עם שירה "Bridges" (בעברית: "גשרים"). אסטוניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר השני עם 74 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השמיני עם 168 נקודות. אסטוניה דורגה בגמר במקום החמישי ע"י צוותי השופטים עם 146 נקודות ואילו קהל הצופים בבית מיקם את אסטוניה במקום ה-19 עם 22 נקודות בלבד.

מקור: ERR.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!