רשת הטלוויזיה האזרית צמצמה את רשימת המתמודדים מ-214 ל-16 בלבד. המתמודדים הנותרים הוזמנו לאודישנים חיים.

וועדת שופטים מטעם רשת הטלוויזיה האזרית, ITV, האזינה ל-214 השירים אשר נשלחו מתוך רצון לייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון 2024. לאחר האזנה ממושכת, צמצמה הוועדה את רשימת המתמודדים ל-16 בלבד. המתמודדים הנותרים יוזמנו לאודישנים חיים. בשלב זה לא ברור האם האודישנים ישודרו לקהל הרחב והאם הקהל יהיה מעורב בבחירת הנציג האזרחי לאירוויזיון.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בתחילת החודש חשפה רשת הטלוויזיה כי לוועדה הוגשו 214 שירים, כאשר 88 שירים מתוכם נכתבו ע"י יוצרים מקומיים ו-126 שירים נכתבו ע"י כותבים זרים. בינתיים, ארבעה אומנים מקומיים הביעו את רצונם לייצג את אזרבייג'אן בתחרות וחשפו כי הגישו שיר לוועדה. מיהם האומנים? ואיך נציגת אזרבייג'אן לאירוויזיון 2016 קשורה לכל הסיפור?

רילאיה הוסיינזאדה (Rilaya Huseynzade)

רילאיה היא זמרת, כנרית והיסטוריונית אזרית. היא ניסתה לייצג בעבר את אזרבייג'אן בתחרות, ללא הצלחה עד כה.

הזמרת הכריזה שהגישה לוועדה שיר בשם "Time To Get Up" (זמן לקום), אשר נכתב ע"י זהרה בדלביילי (Zahra Badalbeyli) – מי שכתבה והלחינה את השיר הראשון ששלחה אזרבייג'אן לתחרות ב-2008, "Day After Day" (יום אחרי יום), והגיע למקום השמיני בגמר הגדול.

רילאיה מקורבת לסמרה (Samra), מי שייצגה את אזרבייג'אן באירוויזיון 2016. האם זה מה שיעניק לה את הכרטיס לתחרות?

ללה זיינאלי (Lala Zeynallı)

זיינאלי שלחה לוועדה שיר בשם "Korpülər Yansın" (תן לגופות להישרף) והוא זמין לשמיעה בגרסה של 2:20 דקות. אם הזמרת תיבחר, זאת תהיה הפעם הראשונה שבה שולחת אזרבייג'אן לתחרות שיר בשפה האזרית.
לקסה אלייבה (Lexa Aliyeva)

הזמרת הצעירה ממוצא אזרי, אשר משתתפת בתחרויות מוזיקה רבות מאז ילדותה ומתגוררת כיום בשוויץ, חשפה את רצונה לייצג את אזרבייג'אן בתחרות.

אורחאן נדירוב (Orkhan Nadirov)

זמר, כותב ומלחין שירים אזרי. הודיע שהגיש לוועדה שיר בשם "Prince and Prince" (נסיך ונסיך) ופירסם טריילר קצר לשירו.
אזרבייג'אן באירוויזיון 2023

טוראל וטוראן (TuralTuranX), שנבחרו באמצעות בחירה ישירה, ייצגו את אזרבייג'אן עם שירם "Tell Me More" (בעברית: "ספרי לי עוד"). אזרבייג'אן לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר הראשון עם 4 נקודות בלבד.

זאת הפעם השנייה שבה אזרבייג'אן לא מעפילה לשלב הגמר, וההישג הכי נמוך אליו הגיעה מאז הצטרפה לתחרות.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!