רשת הטלוויזיה הבריטית אישרה השתתפות באירוויזיון 2024, בנוסף חשפה שהחיפושים אחר הנציג הבריטי לאירוויזיון הבא נערכו כבר בחודשי הקיץ.

רשת הטלוויזיה הבריטית, BBC, מאשרת השתתפות באירוויזיון 2024 באופן רשמי. עוד נמסר שהחיפוש אחר הנציג והשיר אשר ייצגו את המלכה בתחרות הקרובה נערך כבר במהלך הקיץ ולכן סביר שהנציג הבריטי לאירוויזיון הבא כבר נבחר. את החיפוש אחר הנציג הבריטי הובילו לי סמית'ורסט (Lee Smithurst), מפיק בפועל באולפני BBC, ווויל ווילקין (Will Wilkin) המנהל הממונה של BBC Music.

נציגה של בריטניה לאירוויזיון 2024 נבחר בבחירה פנימית וייחשף בשלב מאוחר יותר. בשנתיים האחרונות, חברת התקליטים TaP Music סייעה לרשת הטלוויזיה בבחירת הנציג לאירוויזיון, אך בחודש אוגוסט פורסם שלאחר שנתיים בלבד, שיתוף הפעולה ביניהם יגיע לסיומו וכי חברת התקליטים החליטה "להעביר את השרביט בחזרה".
בנוסף, לאחר שכל משדרי אירוויזיון 2023 שודרו ב-BBC One, רשת הטלוויזיה הבריטית אישרה באתר האינטרנט שלה כי גם השנה כל ערבי התחרות ישודרו ב-BBC One. בהצהרה שפרסם ה-BBC, נחשף כי באירוויזיון 2023 רשמה רשת הטלוויזיה את מספר הצופים הגבוה ביותר אי פעם לתחרות, עם מספר צופים כולל שהגיע ל-29.8 מיליון צופים. הגמר עמד על 10.7 מיליון צופים בממוצע, שמתוכם כ-2 מיליון צופים בין תווך הגילאים 16-34 (הנתון הכי גבוה מאז 2011). שיא של צופים גם למשדרי חצאי הגמר ששודרו ב-BBC One בפעם הראשונה: בחצי גמר הראשון 2.6 מיליון צופים  ובחצי הגמר השני 2.5 מיליון צופים.
בריטניה באירוויזיון 2023

מיי מולר (Mae Muller), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית, ייצגה את בריטניה עם שירה "I Wrote A Song" (בעברית: "כתבתי שיר"). בריטניה, שאירחה את אירוויזיון 2023 ומשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום ה-25 ולפני אחרון עם 24 נקודות – 15 נקודות מצוותי השופטים ו-9 נקודות מהקהל בבית.

מקור: BBC

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-66 של בריטניה באירוויזיון. בריטניה הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של בריטניה הייתה באירוויזיון 1997 עם השיר "Love Shine A light" בביצועה של להקת "קתרינה והגלים".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!