רשת הטלוויזיה הפורטוגלית הכריזה כי לקדם האירוויזיון, "Festival da Canção 2024", הוגשו השנה במסלול הפתוח מספר שיא של 809 שירים, מתוכם שישה שירים בלבד יצטרפו לרשימת המתמודדים בתחרות.

רשת הטלוויזיה הפורטוגלית, RTP, הודיעה כי 809 שירים הוגשו לקדם האירוויזיון "Festival da Canção 2024", נתון שיא. מדובר בעלייה משמעותית של 142 שירים לעומת הקדם האחרון שנערך ב-2023, אליו הוגשו למסלול הפתוח 667 שירים.

נזכיר כי השירים הנבחרים להשתתף בתחרות מגיעים משני מסלולים: מסלול הגשת שירים פתוח לכלל הציבור, ומסלול נוסף בו אומנים ויוצרים מוכרים מפורטוגל מוזמנים להשתתף בקדם. וועדה מטעם רשת הטלוויזיה תבחר שישה שירים מתוך המסלול הפתוח, ואלו יצטרפו אל 14 האומנים המוכרים הנוספים אשר ייבחרו ע"י הוועדה.

נדגיש שלרוב שירים אשר מוגשים במסלול הפתוח לא זוכים להצלחה רבה בקדם האירוויזיון המקומי אך למרות זאת, ב-2021 הפתיעה להקת Os Quatro e Meia כאשר שירה לתחרות "Amanhã", אשר הגיע מהמסלול הפתוח, סיים במקום השני בקדם.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת האומנים המתמודדים בתחרות צפויה להיחשף במהלך חודש ינואר.

גם השנה, יתפרסם הקדם על פני שלושה ערבים – שני חצאי גמר וגמר, אשר ייערכו במהלך חודשי פברואר-מרץ. בכל חצי גמר יתמודדו עשרה שירים, כאשר שישה שירים מכל מקצה יעפילו לגמר. זהות העולות לגמר תיקבע בשני סבבים: חמשת השירים הראשונים שיעלו לגמר ייקבעו ע"י שילוב של הצבעת השופטים (50%) והצבעת הקהל (50%). לאחר מכן תיפתח פעם נוספת ההצבעה וקהל הצופים בבית יהיה זה שייבחר את השיר השישי שיעפיל לגמר.

בגמר הגדול יתמודדו 12 שירים על הזכות לייצג את פורטוגל באירוויזיון 2024. הזוכה בגמר ייקבע ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) אשר תורכב מחבר שופטים של שבעה אנשים אשר מייצגים את המחוזים השונים ברחבי פורטוגל.

פרט טריוויה: זו תהיה הפעם הראשונה מאז 1992 שבה פורטוגל תיקח חלק בתחרות אירוויזיון שנערכת על אדמת שוודיה, וזאת לאחר שהמדינה נעדרה מתחרויות האירוויזיון הקודמות שנערכו בשוודיה בשנים 2000, 2013 ו-2016.
פורטוגל באירוויזיון 2023

מימיקאט (Mimicat), שזכתה בקדם האירוויזיון הפורטוגלי, ייצגה את פורטוגל באירוויזיון 2023 עם השיר "Ai Coração" (בעברית: "הוי ליבי"). פורטוגל העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר הראשון עם 74 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-23 עם 59 נקודות.

זאת הפעם השלישית ברציפות שבה פורטוגל העפילה לגמר, הישג אותו השוותה לרצף ההעפלות בין השנים 2008-2010.

מקור: RTP.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-55 של פורטוגל באירוויזיון. פורטוגל הצטרפה לתחרות ב-1964 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שהזמר סלבדור סובראל זכה במקום הראשון עם השיר “Amar pelos dois”.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!