רשת הטלוויזיה הגרמנית חושפת ש-693 פניות התקבלו עבור קדם האירוויזיון הגרמני שיתקיים ב-16 בפברואר.

693 פניות התקבלו ברשת הטלוויזיה הגרמנית, NDR, מתוכם ייבחר הנציג הגרמני לאירוויזיון 2024 בעזרת קדם האירוויזיון "Eurovision Song Contest 2024 – Das Deutsche Finale" שיתקיים ב-16 בפברואר. 572 שירים נשלחו כש-121 הגישו את מועמדותם ללא שיר. נזכיר ש-NDR דחו את מועד סגירת חלון הזמנים להגשת השירים מ-5 באוקטובר ל-15 באוקטובר.

בשנה שעברה דיווחנו שהוגשו מעל 600 שירים לקדם אירוויזיון הגרמני, כך שנרשמה השנה עלייה מסויימת בכמות השירים שהוגשו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
צוות שופטים יאזין כעת לשירים שהוגשו וייבחר מתוכם את השירים הראויים להתמודד בקדם אירוויזיון. מידע נוסף בנוגע לקדם האירוויזיון יפורסם בחודשים הקרובים, כאשר הגמר יתקיים ב-16 בפברואר.

רשימת האומנים ששמם עלה כמועמדים פוטנציאליים:

מליסה מנצוקיס (Melissa Mantzoukis): הייתה אחת מהמועמדות הסופיות לייצג את יוון באירוויזיון 2023 והגיעה למקום השני אחרי ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos). מנצוקיס הביעה את רצונה לייצג את גרמניה בתחרות הקרובה, ועל כך ניתן לקרוא בהרחבה בכתבה שעלתה באתר השבוע.

איקה הופגולד (Ikke Hüftgold): הזמר השנוי במחלוקת השתתף בקדם הגרמני ב-2023 וזאת לאחר שהעפיל מהמקום הראשון במסלול הטיקטוק עם לא פחות מ-52%. שירו לתחרות "Lied mit gutem Text" אומנם ניצח בהצבעת האונליין של הקהל בבית אך סיים בשקלול הסופי במקום השני וזאת לאחר שצוותי השופטים מיקמו את השיר במקום השמיני והאחרון.

ויל צ'רץ (Will Church): זמר נוסף שהשתתף בקדם הגרמני ב-2023 והגיע למקום השלישי עם השיר "Hold On". שירו הגיע למקום הראשון בהצבעת השופטים אך סיים רק במקום השביעי בהצבעת האונליין של הקהל בבית. בחודש מאי הביע את רצונו להשתתף פעם נוספת קדם וההשערות הן שהוא צפוי להגיש שיר לוועדת הקדם.

אלכסנדרה הופמן (Alexandra Hofmann) ויורגן אולסן (Jørgen Olsen): הופמן היא זמרת שלאגר גרמנייה, בת 49. יורגן אולסן, בן 73, זכה באירוויזיון 2000 עם השיר "Fly Of The Wings Of Love" כאשר ייצג את דנמרק יחד עם אחיו.

איילין סאגר (Aileen Sager): התמודדה השנה בעונה ה-20 של תכנית הריאליטי הגרמנית "Deutschland sucht den Superstar", שם הגיעה לשלב ההופעות החיות שהתקיימו רגע לפני הגמר. את השיר של איילין צפוי לכתוב היוצר הגרמני הידוע ראלף זיגל (Ralph Siegel) שכתב את השיר הגרמני שזכה באירוויזיון 1982 – "Ein bisschen Frieden". ראלף זיגל כתב והפיק עד היום 25 שירים לאירוויזיון. שירו האחרון בוצע בתחרות 2017 על ידי ולנטינה מונטה וג'ימי ווילסון (Valentina Monetta and Jimmie Wilson) עבור סן מרינו, שהגיע למקום האחרון בחצי הגמר.

להקת פרום פול טו ספרינג (From Fall To Spring): השתתפו גם הם במסלול הטיקטוק לקדם הגרמני ב-2023 עם השיר "Draw The Line" וסיימו במקום השני עם 28%. אחרי הקדם הכריזה הלהקה שהיא מעוניינת לנסות את מזלה בתחרות פעם נוספת ומסרה שיש לה שיר מוכן לקדם.

בטול (Betül): השתתפה במסלול הטיקטוק לקראת הקדם הגרמני ב-2023, ממנו העפיל שיר נוסף לתחרות. שירה "Heaven" סיים במקום הרביעי בלבד עם 3% ולא קיבל מקום בקדם אך הזמרת והצוות שלה כבר הביעו את רצונם להגיש מועמדות נוספת השנה.

מיצ'י ואנדרה קטוואזי (Mitchy & André Katawazi): צמד נוסף שהשתתף במסלול הטיקטוק עם השיר "Summertime" והגיע למקום ה-5 עם 2% בלבד. הצמד הביע את רצונו להשתתף פעם נוספת בתחרות.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכל מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: EUROVISION.DE

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!