התקשורת בשוודיה מדווחת על ארבעה אמנים ראשונים שהשתתפו בעבר בקדם האירוויזיון השוודי ויחזרו לתחרות ב- 2024. מי האמנים? כל הפרטים בכתבה…

קדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן (Melodifestivalen), ישמש כמידי שנה לבחירת הנציג לאירוויזיון 2024. רשת הטלוויזיה השוודית טרם חשפה מי יהיו מנחי הקדם, אך כעת מגיעים דיווחים מטעם העיתון השוודי Aftonbladet על ארבעה משתתפים ראשונים בתחרות לשנת 2024 – דוטר (Dotter), להקת הרוק סמאש אינטו פיסס (Smash Into Pieces), ליאמו (Liamoo) ולהקת הדאנס לאסה סטפנז (Lasse Stefanz).

לא מדובר בדיווח רשמי אך מידי שנה העיתון מדווח על שמות המתמודדים עוד לפני ההכרזה הרשמית ולרוב הצדק עימו.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
דוטר:

דוטר (Dotter), או בשמה המקורי יוהנה ינסון (Johanna Jansson) בת ה- 36, התחרתה לראשונה במלודיפסטיבלן ב-2018 עם השיר "Cry" ולא הצליחה להעפיל לגמר. ב-2020 היא הגיעה למקום השני עם "Bulletproof" וב-2021 היא סיימה במקום הרביעי עם "Little Tot". מאז, היא הספיקה גם להפוך לאמא וגם להוציא מוזיקה בשוודית, אבל לפי מידע שנמסר ל-Aftonbladet, שיר המלודיפסטיבלן הקרוב שלה יכלול מילים באנגלית פעם נוספת.

סמאש אינטו פיסס:

להקת הרוק סמאש אינטו פיסס (Smash into pieces), שהוקמה ב-2008 ומאז הוציאה שבעה אלבומי אולפן, עושה קאמבק למלודיפסטיבלן לאחר ההצלחה האדירה שלה השנה עם השיר "Six Feet Under" שהגיע למקום השלישי! מלבד השתתפותם במלודיפסטיבלן 2023, גיטריסט הלהקה בנימין ינבו (Benjamin Jennebo), השתתף בתחרות ככותב עוד בשנת 2020, כאשר היה שותף בכתיבת השיר "Troubled waters" שבוצע על ידי ויקטור קרונה ועלה ישירות לגמר.
ליאמו:

ליאמו (Liamoo), או ליאם קקטיאן תומסן (Liam Cacatian Thomassen), בן 26, יופיע גם הוא בפעם הרביעית בשנה הבאה. ליאמו זכה בתוכנית הריאליטי "Idol" ב-2016 והופיע לראשונה במלודיפסטיבלן ב-2018 עם השיר "Last Breath" שסיים במקום השישי. ב-2019 הוא התחרה בדואט עם האנה פרם (Hanna Ferm) והגיע למקום השלישי עם "Hold you" וב-2022 הוא סיים במקום הרביעי עם "Bluffin". לפי מידע שנמסר ל-Aftonbladet, גם בשנה שעברה הוא גם הגיע לשלבים האחרונים בבחירת המתמודדים במלודיפסטיבלן אך לא נבחר להתחרות בסופו של דבר.

לאסה סטפנז:

לאסה סטפנז (Lasse Stefanz), היא להקת דאנס שהוקמה בשנת 1967 והייתה פופולרית במהלך שנות ה-80. סולן הלהקה אולה יונסון (Olle Jönsson) בן ה- 67, התחרה פעם אחת בעבר במלודיפסטיבלן, ב-2011 עם השיר "En Blick Och Nånting Händer", שהעפיל לשלב "ההזדמנות השנייה" אך כשל להעפיל לגמר.
לפי מקורות, נראה שחלק מחברות התקליטים והמוזיקה קיבלו מפה לאוזן מידע על תוצאות השירים והאמנים הנבחרים, אבל SVT טרם שלחה את כל האישורים הרשמיים לאמנים הנבחרים. מכיוון שעדיין מוקדם למדי, דברים יכולים להשתנות עד שהודעות האישור הסופיות ייצאו לאמנים.

להלן הרשימה המלאה של הערים והתאריכים של המופעים במלודיפסטיבלן 2024:

⁃           חצי הגמר הראשון ייערך ב-3 בפברואר, במאלמו ארנה (Malmö Arena), מאלמו
⁃           חצי הגמר השני ייערך ב-10 בפברואר בסקנדינביום (Scandinavium), גטבורג
⁃           חצי הגמר השלישי ייערך ב-17 בפברואר בוידה ארנה (Vida Arena), וקשה
⁃           חצי הגמר הרביעי ייערך ב-24 בפברואר בסטיגה ספורט ארנה (Stiga Sports Arena), אסקילסטונה
⁃           חצי הגמר החמישי ייערך ב-2 במרץ בלופברגס ארנה (Löfbergs Arena), קרלסטאד
⁃           הגמר הגדול ייערך ב-9 במרץ בפרנדס ארנה (Friends Arena), סטוקהולם

כמו שניתן להבין על-פי הרשימה הנציג השוודי לאירוויזיון 2024 ייבחר ב-9 במרץ.

חלון הגשת השירים למלודיפסטיבלן 2024 נפתח ב-25 באוגוסט ונסגר ב-15 בספטמבר. על-פי מידע רשמי שהגיע מ-SVT הוגשו לקדם לא פחות מ-2,624 שירים. מתוכם 30 שירים יתמודדו בקדם, כאשר אחד מהם יזכה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2024.
השנה הציגה הפקת המלודיפסטיבלן מספר שינויים בפורמט התחרות: פורמט העולות לגמר לא ישתנה ושני השירים שיגיעו למקומות הראשון והשני בארבעת חצאי הגמר הראשונים יעפילו לגמר. חצי הגמר החמישי ששימש כגלגל הצלה בוטל כמופע יחיד ולמעשה ישמש כחצי גמר נוסף לכל דבר. כך יבחרו 10 שירים שיעלו לגמר.

לעומת שנים קודמות, האומנים שהגיעו למקומות השלישי והרביעי לא יופיעו שוב ב"גלגל הצלה", ובמקום זאת ישודר לצופים בבית סיכום מהיר של ההופעות, וקהל הצופים בבית יבחר שני שירים נוספים שיעפילו לגמר. הגמר הגדול יורכב כמדי שנה מ-12 שירים, והזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

שינוי נוסף שצפוי לנו הוא הגדלת מספר המשתתפים בתחרות: כל חצי גמר יורכב משישה שירים, לעומת שבעה שירים שהשתתפו עד כה בכל מקצה בשנים האחרונות, ומספר המשתתפים בתחרות יגדל מ-28 ל-30.
שוודיה באירוויזיון 2023

לורין (Loreen), שזכתה בקדם האירוויזיון השוודי, ייצגה את שוודיה עם שירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות.

זהו ניצחונה השביעי של שוודיה בתחרות, מה שהופך אותה לשיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד, ואת לורין לאומנית השנייה שזוכה באירוויזיון בפעם השנייה אחרי ג'וני לוגן מאירלנד.

מקור: Aftonbladet.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo" בביצועה של הזמרת לורין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!