נחשפה רשימת המתמודדים בקדם אירוויזיון האלבני – "Festivali i Këngës". ברשימה ניתן למצוא אמנים רבים שניסו את מזלם בפסטיבל בשנים קודמות. קבלו את הרשימה המלאה שכוללת את קייסי טולה, אלסה לילה, סמנתה קרבלו, וסה לומה, פסטינה מייזיני ועוד…

אלבניה היא המדינה הראשונה לחשוף את רשימת האמנים הצפויים להתמודד בקדם אירוויזיון. רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, הכריזה על 31 המתמודדים במהדורה ה- 62 של "Festivali i Këngës" שמשמש מאז 2004 כקדם אירוויזיון המקומי. השירים יחשפו להאזנה ככל הנראה בחודש דצמבר.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המתמודדים:

Besa Krasniqi – Esenciale
Eldis Arnjeti – Një kujtim
Elsa Lila – Mars
Erina dhe The Elementals – Jetën n'Skaj
Jasmina Hako – Ti
Jehona Ponari – Evol
Olimpia Smajlaj – Asaj
Sergio Hajdini – Uragan
Shpat Deda – S'mund të fitoj pa ty
Tiri Gjoci – Në ëndërr
Martina Serreqi – Vetëm ty
Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale
Festina Mejzini – Melos
Mal Retkoceri – Çmendur
Michela Paluca – Për veten
Santino De Bartolo – Dua të rri me ty
Stivi Ushe – Askush si ty
Kleansa Susaj – Pikturë
Kejsi Tola – Vallëzoj me Dritën
Kastro Zizo – 2073
Andi Tanko – Herë pas here
Anduel Kovaci – Nane'
Arsi Bako – Zgjohu
Besa Kokëdhima – Zemrën n'dorë
Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi
Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne
Olsi Ballta – Unë
Troy Band – Horizonti i ëndrrave
Samanta Karavello – N'majë
Luan Durmishi – Përsëritja
Sardi Struga – Boshatisur

בין המתמודדים מספר שמות מוכרים:

קייסי טולה (Kejsi Tola) – זכתה במקום הראשון בפסטיבל לשנת 2009 וייצגה את אלבניה באירוויזיון עם השיר "Carry Me in Your Dreams" שהגיע למקום 17 בגמר האירוויזיון.

אלסה לילה (Elsa Lila) – זכתה בפסטיבל האלבני שלוש פעמים: בשנת 1996 עם השיר "Pyes lotin", בשנת 1997 עם השיר "Larg urrejtjes" ובשנה שעברה עם השיר "Evita".

סמנתה קרבלו (Samanta Karavello) – התמודדה בקדם אירוויזיון האלבני חמש פעמים: ב-2005 התמודדה בגמר עם השיר "Buzëqeshje", ב-2007 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Ylli im polar", ב-2008 התמודדה בגמר עם השיר "Pse u harrua dashuria", ב-2009 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Po me prite ti" וב-2012 זכתה במקום רביעי בגמר עם השיר "Zgjomë një tjetër ëndërr".

אלדיס ארנייטי (Eldis Arrnjeti) – התמודד בקדם אירוויזיון האלבני בשנת 2021 עם השיר "Refuzoj" אשר הגיע למקום השלישי.

פסטינה מייזיני (Festina Mejzini) – התמודדה בקדם אירוויזיון האלבני שלוש פעמים: ב-2017 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Atje lart", ב-2018 התמודדה בגמר עם השיר "Tjetër jetë" וב-2021 זכתה במקום השלישי עם השיר "Kush je ti dashuri".

קסטרו זיזו (Kastro Zizo) – התמודד בקדם אירוויזיון האלבני שלוש פעמים: ב-2020 התמודד בחצי הגמר עם השיר "Asaj", ב-2021 התמודד בגמר עם השיר "Vallja e jetës" וב-2022 התמודד בגמר עם השיר "Kujë".

וסה לומה (Vesa Luma) – התמודדה בקדם אירוויזיון האלבני שלוש פעמים: ב-2005 התמודדה בגמר עם השיר "Flakareshë", ב-2008 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Një natë për mua", וב-2013 התמודדה בגמר עם השיר "S'jam perfekt".

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima) – התמודדה פעמיים בקדם אירוויזיון האלבני: ב-2009 זכתה במקום הרביעי עם השיר "Ajer" וב-2011 זכתה במקום תשיעי עם השיר "E bukura dhe bisha". בסה ניסתה לייצג גם את רומניה כשהתמודדה בחצי הגמר של קדם אירוויזיון הרומני בשנת 2009 עם השיר "Nothing Gonna Change".

מלודיין מנצקו (Melodajn Mancaku) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים בשנת 2018 עם השיר "Ëndërroj" ובשנה שעברה התמודדה בגמר של קדם האירוויזיון האלבני עם השיר "Gjysma e zemrës sime".

יסמינה האקו (Jasmina Hako) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים בשנים 2015 עם השיר "Do të vij një ditë", ב-2016 עם השיר "Si fluturim" (עימו הגיעה למקום השני) וב-2018 עם השיר "Happy".

אנדואל קובצי (Anduel Kovaci) – התמודד בשנה שעברה בחצי הגמר עם השיר "Malli".

ארסי באקו (Arsi Bako) – התמודדה בשנה שעברה בחצי הגמר עם השיר "Sonte dua të jem me ty".

סרג'יו היידיני (Serxhio Hajdini) – התמודד בחצי הגמר בשנת 2017 יחד עם לוקה היידיני (Luka Hajdini) והשיר "Koha plaket". התמודד שוב בגמר בשנה שעברה עם השיר "Vështirë".

אולימפיה סמייליי (Olimpia Smajlaj) – התמודדה בגמר האלבני לשנת 2022 עם השיר "Dua".

טירי ג'וצי (Tiri Gjoci) – התמודד בגמר האלבני לשנת 2020 עם השיר "Me gotën bosh" אשר הגיע למקום שמיני.

בסה קרסניצ'י (Besa Krasniqi) – התמודדה בגמר האלבני לשנת 2016 עם השיר "Liroje zemrën".

אנדי טנקו (Andi Tanko) – התמודד בחצי הגמר האלבני לשנת 2016 עם השיר "Dielli vazhdon të më ngrohë".

קלאנסה סוסיי (Kleansa Susaj) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים לשנת 2017 עם השיר "Melodi" וגם בקדם אירוויזיון הילדים לשנת 2019 עם השיר "Kënga e ngjyrave".

מרטינה סרצ'י (Martina Serreqi) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים לשנת 2019 יחד עם ארסל מוצ'ה (Arseld Muça) והשיר "Më e shtrenjta botë".
הפסטיבל "Festivali i Këngës 62" יתפרס על פני ארבעה ערבים – הוא יחל ב-19 בדצמבר ויסתיים בגמר הגדול שיתקיים ב-22 בדצמבר. מספר המתמודדים בתחרות השנה יעמוד על 31 מתמודדים. השיר הזוכה בפסטיבל ייבחר לראשונה על ידי קהל הצופים בבית (50%) וצוות שופטים מקצועי (50%).

נזכיר שהצבעת הקהל נכנסה לראשונה לפסטיבל האלבני בשנה האחרונה, הזוכה בפסטיבל נבחר על ידי צוות שופטים אך הנציג לאירוויזיון נבחר לראשונה באמצעות הצבעת הקהל בלבד, לאחר שנים שבהם שלטה בקדם הצבעת השופטים. הזוכה בפסטיבל האחרון הייתה, כאמור, הזמרת אלסה לילה (Elsa Lila) עם השיר "Evita" אך נציגי אלבניה לאירוויזיון היו אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi) שביצעו את השיר "Duje", לאחר שהאחרונים נבחרו על ידי הקהל.

רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, חשפה כי יותר מ-80 שירים הוגשו לפסטיבל האלבני "Festivali i Këngës 62", שמשמש מאז 2004 כקדם אירוויזיון המקומי. מרבית השירים הוגשו מאלבניה, איך נרשמו מספר שירים שהוגשו מקוסובו, מקדוניה הצפונית, גרמניה, שוודיה, איטליה וארצות הברית.

הפסטיבל האלבני מתקיים ברציפות מ-1961, כאשר בשנת 2003 החליטה רשת הטלוויזיה האלבנית להפוך אותו לקדם האירוויזיון האלבני. בפסטיבל, חובה על כל המתמודדים לשיר באלבנית, ולזוכה בתחרות יש את האפשרות לשיר באירוויזיון באנגלית. התחרות המקומית משמשת כקדם אירוויזיון עבור אלבניה מאז הצטרפותה לתחרות – ב- 2004. התחרות מתקיימת מידי שנה בסוף חודש דצמבר ולרוב היא מורכבת מחצאי גמר וגמר.
אלבניה באירוויזיון 2023

אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi), שזכו בקדם האירוויזיון האלבני, ייצגו את אלבניה עם שירם "Duje" (בעברית: "אוהבת את זה"). אלבניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 83 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-22 עם 76 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך אליו מגיעה אלבניה בכל הגמרים בהם השתתפה, אך יחד עם זאת הצליחה להגיע בהצבעת הקהל למקום העשירי עם 59 נקודות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!