רשת הטלוויזיה הספרדית מדווחת על 825 שירים אשר הוגשו לקדם האירוויזיון המקומי לקראת אירוויזיון 2024. נתון זה מהווה ירידה קלה לעומת כמות השירים שהתקבלה בשנה שעברה.

רשת הטלוויזיה הספרדית הכריזה על 825 שירים אשר הוגשו עבור קדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest". מדובר בכמות קטנה יותר לעומת שנה שעברה אז הוגשו 876 שירים. בשנת 2022 הוגשו 886 שירים. הירידה הקלה מגיע על רקע כישלונה של ספרד באירוויזיון 2023, כאשר בלנקה פלומה (Blanca Paloma), שזכתה בקדם האירוויזיון הספרדי עם השיר "Eaea", דורגה רק במקום 17 בגמר האירוויזיון, למרות שהייתה לאחת הפייבוריטיות בתחרות.

רשת הטלוויזיה הספרדית מדווחת שהייתה אופציה להגיש שיר ללא זמר, כך שבמידה והשיר ייבחר הוא יותאם לזמר כלשהו, אך כל 825 השירים שהוגשו – הוגשו יחד עם זמר. מתוך כלל השירים, 23 שירים נכתבו במהלך מחנה כתיבה שנערך על ידי רשת הטלוויזיה בחודש ספטמבר, לשם הוזמנו יוצרים מובילים לכתוב שירים עבור קדם האירוויזיון.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה מדווחת כי בין השירים שנשלחו ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות מוזיקליים: רגאטון, טראפ, אורבן, אלקטרוני ועוד. בין המתמודדים ניתן למצוא זמרים חדשים וזמרים מוכרים. מספר השירים בשפות מיעוטים (קטלנית, בסקית, גליסית) גדלו לעומת השנים הקודמות.

צוות נציגים מרשת הטלוויזיה הספרדית יקשיבו לכל השירים ויבחרו את 16 השירים הטובים ביותר אשר יופיעו על בימת הפסטיבל. ב-11 בנובמבר תיערך מסיבת עיתונאים חגיגית בה ייחשפו שמות המתמודדים הנבחרים בתחרות.

חצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון ייערך ב-30 בינואר, חצי הגמר השני ב-1 בפברואר והגמר הגדול ב-3 בפברואר. בכל משדר ייקחו חלק שמונה שירים. שיטת ההצבעה נשארה זהה לשיטה בשנה שעברה: בשני חצאי הגמר ובגמר התוצאות יוכרעו על ידי צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב.

ספרד הייתה בין המדינות הראשונות שאישרו את השתתפותן באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה. מספר ימים לאחר גמר אירוויזיון 2023, פתחה רשת הטלוויזיה הספרדית את חלון הגשת השירים לקדם, ואומנים מקומיים יכלו להגיש את שירם לוועדת הקדם עד ל-10 באוקטובר. הקדם המצליח מגיע לאחר פרשת פיטוריה של אווה מורה (Eva Mora) ששימשה כראש המשלחת של ספרד בשנתיים האחרונות ותרמה להצלחתה המחודשת של המדינה בתחרות. מי שתחליף את מורה היא אנה מריה בורדאס (Ana María Bordás), אשר שימשה כבר כראש המשלחת הספרדית לאירוויזיון בין השנים 2017-2021.

תאריכי קדם האירוויזיון הספרדי:

  • חצי גמר 1 – 30 בינואר 2024
  • חצי גמר 2 – 1 בפברואר 2024
  • הגמר הגדול – 3 בפברואר 2024
ספרד באירוויזיון 2023

בלנקה פלומה (Blanca Paloma), שזכתה בקדם האירוויזיון הספרדי, ייצגה את ספרד עם השיר "Eaea". ספרד, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום ה-17 עם 100 נקודות – רובן מצוות השופטים שהעניק לה את המקום התשיעי עם 95 נקודות, בזמן שקהל הצופים בבית העניק לה את המקום ה-26 והאחרון עם 5 נקודות בלבד.

מקור: RTVE.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!