העורך הראשי של רשת הטלוויזיה החדשה, TVMonaco, חושף מדוע מונקו לא תחזור להתמודד באירוויזיון השנה.

כפי שכבר דיווחנו, ב-1 לספטמבר הושק ערוץ טלוויזיה חדש: TVMonaco. ערוץ זה הוקם כחלק מרשת הטלוויזיה והרדיו Monaco Media Diffusion (MMD) שהוקמה כבר בשנת 1994. רשת טלוויזיה זו כבר חברה באיגוד השידור האירופי, לכן מונקו זכאית להצטרף לתחרות האירוויזיון כבר השנה. בספטמבר נודע כי למרות הציפייה, מונקו לא תתמודד בתחרות האירוויזיון 2024. עתה העורך הראשי של רשת הטלוויזיה של מונקו חושף כי לוח הזמנים של ההרשמה לתחרות היה צפוף מידי. כמו כן, השקת הערוץ החדש, מכל המשתמע מכך, לא אפשר לרכז את המאמצים לטובת התחרות.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
השתתפותה של מונקו בתחרות האירוויזיון בעבר התאפשרה בעזרת רשת הטלוויזיה TMC אשר פרשה מהאיגוד בשנה שעברה. TMC שלחו נציג ראשון לאירוויזיון כבר בשנת 1959 ועשו זאת בקביעות עד שנת 1979. מונקו אף זכתה באירוויזיון 1971 עם השיר "Un banc, un arbre, une rue" שבוצע על ידי הזמרת סברין (Séverine). בשנת 2004 חזרה מונקו לתחרות אחרי 25 שנות היעדרות. היא התמודדה בתחרות עד 2006 אך לא הצליחה להעלות לגמר בכל שלושת ניסונותיה.

בשנת 2009 התקיימו דיונים להחזיר את מונקו לתחרות, אך לא יצאו לפועל. הקמתו של הערוץ החדש הייתה אמורה להתרחש ב-2022 אך נדחתה ל-2023, ולאורך התקופה רשת הטלוויזיה החדשה סימנה כי היא מעוניינת בחזרה לתחרות, נושא עליו סיקרנו בהרחבה באתר. לאחר אירוויזיון 2022 הובטח כי הערוץ החדש של מונקו יקדיש תקציב של 100,000 אירו עבור השתתפות באירוויזיון 2023 אך מועד הקמת הערוץ נדחה.

מקור: L’Observateur Monaco.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!