אירוויזיון 2024: עיריית מאלמו תשקיע בתחרות הקרובה שתיערך בשטחה כ-2.5 מיליון יורו. כתבתה של הדס כץ.

לאחר ניצחונה השני במספר של לורין (Loreen), עם השיר "Tattoo", תחרות האירוויזיון תתקיים במאי 2024 בשוודיה עפ״י חוקי התחרות. העיר שנבחרה לארח את התחרות היא מאלמו (Malmö) שגובלת עם דנמרק.

כעט, חושפים מקורות שוודיים את הסכום אותו עומדת להשקיעה העיר מאלמו עך מנת להעניק לצופים חווית אירוויזיון בסטנדרטים השוודים הגבוהים. הסכום המדובר הינו כ- 2.5 מיליון יורו. לשם ההשוואה, העיר ליברפול השקיעה כ- 2.3 מיליון יורו. הפעם האחרונה ששוודיה אירחה את האירוויזיון הייתה ב-2016 בעיר שטוקהולם, אז ניתנה להפקת התחרות תקציב של כ-10 מיליון יורו, אולם בפועל נעשה שימוש רק במחצית ממנו; 5 מיליון יורו.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון שנערך בתחנת הרדיו השוודית "Sveriges Radio" עם קטרין חואנפלדט יאמה (Katrin Stjernfeldt Jammeh), ראשת העיר מאלמו, היא אמרה את הדברים הבאים: "אירחנו את האירוויזיון לפני 10 שנים, והחישובים שביצענו אז הראו על הכנסות של 185 מיליון קרונות שוודיות (15.5 מיליון יורו) לעיר כתוצאת מתיירות האירוויזיון."

עוד נשאלה קטרין, האם תחרות האירוויזיון היא השקעה טובה בהינתן מצב הכלכלה העולמי. ״אכן מדובר בהרבה מאוד כסף״ ענתה, ״אבל ההנהלה המונציפלית קיבלה את ההחלטה פה אחד, לעשות כל שידרש״.

נזכיר, שכמו בשאר האירוויזיונים בשנים האחרונות, חלק משמעותי מתקציב ההפקה של התחרות מגיע מרשת הטלוויזיה המקומית ומאיגוד השידור האירופי (EBU) גם כן.
מאלמו זכתה במכרז לאירוח התחרות בשנה הבאה, וזאת לאחר שעקפה את הצעותיהן של שלוש ערים נוספות בשוודיה: שטוקהולם (Stockholm), גטבורג (Gothenburg) וארנשלדסוויק (Örnsköldsvik). זאת תהיה הפעם השביעית שבה שוודיה תארח את האירוויזיון, וזאת לאחר זכייתה ההיסטורית של הזמרת לורין (Loreen) באירוויזיון 2023 שניערך בליברפול אשר בבריטניה בחודש מאי האחרון.

מאלמו לא זרה לתחרות האירוויזיון, והעיר אירחה את התחרות פעמיים בשנים 1992 ו-2013. זאת תהיה הפעם השלישית שהאירוויזיון יחזור למאלמו, והעיר תשווה את שיא האירוחים בשוודיה לשטוקהולם, שאירחה את התחרות בשטחה גם כן שלוש פעמים. האולם המארח הנבחר, מאלמו ארנה (Malmö Arena), אירח את תחרות האירוויזיון במאלמו ב-2013, ויכול להכיל בתוכו עד 15,000 צופים במהלך מופעי מוזיקה.

מאלמו היא העיר השלישית בגודלה בשוודיה, ונכון ל-2022 גרים בה כ-360 אלף תושבים. מאלמו הייתה אחת הערים המתועשות ביותר בסקנדינביה, והיא עברה טרנספורמציה גדולה מאז השלמת גשר אורסונד (Øresund Bridge) שהוקם בשנת 2000, ומחבר בין שוודיה לשכנתה דנמרק.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שהתחרות תתארח בשוודיה, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר סטוקהולם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!