הפסטיבל המסורתי "Festivali i Këngës", שישמש כקדם אירוויזיון האלבני לאירוויזיון 2024, החל בחיפושים אחר שירים מתאימים. המועד האחרון לשליחת השירים נקבע ל-10 באוקטובר.

רשת הטלוויזיה האלבנית, RTSH, פתחה את חלון הגשת השירים לפסטיבל השירים האלבני "Festivali i Këngës 62" ב-1 בספטמבר. כעת הותר לפרסום כי המועד האחרון להגשת השירים נקבע ל-10 באוקטובר 2023. יוצרים וזמרים אשר מעוניינים להגיש את שירם לפסטיבל מוזמנים לעשות זאת בעזרת שליחת שירים למייל [email protected].

מועד התחרות טרם נקבע אך צפוי להתקיים כמידי שנה בסוף חודש דצמבר.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
התחרות המקומית משמשת כקדם אירוויזיון עבור אלבניה מאז הצטרפותה לתחרות – ב- 2004. התחרות מתקיימת מידי שנה בסוף חודש דצמבר ולרוב היא מורכבת מחצאי גמר וגמר.

בשלב זה לא ברור האם הזוכה בפסטיבל ייצג את אלבניה באירוויזיון או שגם השנה ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון בקטגוריה נפרדת כאשר קהל הצופים יבחר את הנציג האלבני. נזכיר כי בשנה האחרונה נבחר הזוכה בפסטיבל על ידי צוות שופטים אך הנציג לאירוויזיון נבחר לראשונה באמצעות הצבעת הקהל בלבד, לאחר שנים שבהם שלטה בקדם הצבעת השופטים. הזוכה בפסטיבל האחרון הייתה הזמרת אלסה לילה (Elsa Lila) עם השיר "Evita" אך נציגי אלבניה לאירוויזיון היו אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi) שביצעו את השיר "Duje", לאחר שהאחרונים נבחרו על ידי הקהל.

הפסטיבל האלבני מתקיים ברציפות מ-1961, כאשר בשנת 2003 החליטה רשת הטלוויזיה האלבנית להפוך אותו לקדם האירוויזיון האלבני. בפסטיבל, חובה על כל המתמודדים לשיר באלבנית, ולזוכה בתחרות יש את האפשרות לשיר באירוויזיון באנגלית.
אלבניה באירוויזיון 2023

אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi), שזכו בקדם האירוויזיון האלבני, ייצגו את אלבניה עם שירם "Duje" (בעברית: "אוהבת את זה"). אלבניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 83 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-22 עם 76 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך אליו מגיעה אלבניה בכל הגמרים בהם השתתפה, אך יחד עם זאת הצליחה להגיע בהצבעת הקהל למקום העשירי עם 59 נקודות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!