חלון ההזדמנויות להגשת מועמדות לקדם אירוויזיון האסטוני "Eesti Laul 2024" נפתח אמש, ובמקביל פורסמו תאריכי הקדם הרשמיים. מהם השינויים הצפויים בהליך הבחירה? והאם רשת הטלוויזיה האסטונית מכוונת לשירים בשפה המקומית? הפרטים בכתבה שלפניכם.

רשת הטלוויזיה האסטונית, ERR, הכריזה אמש (שישי) על פתיחת מועד הגשת המועמדויות עבור קדם האירוויזיון האסטוני "Eesti Laul 2024". חלון הגשת השירים לוועדת הקדם יישאר פתוח עד ה-24 באוקטובר בשעה 00:00 (שעון ישראל).

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במקביל לפתיחת חלון הגשת השירים, פורסמו תאריכי הקדם האסטוני:

 • 20 בינואר – חצי גמר
 • 17 בפברואר – הגמר הגדול

לצד פתיחת ההרשמה לקדם, פרסמה רשת הטלוויזיה מספר חוקים:

 • על כל שיר שיירשם לתחרות תגבה עמלה בשווי 50 יורו עבור שיר בשפה האסטונית, או 100 יורו עבור כל שיר שאינה באסטונית או בעל יותר משפה אחת. התשלום ייגבה עד ה-21 באוקטובר, וביומיים האחרונים של ההרשמה יוכפלו כל דמי ההשתתפות עבור התחרות.
 • אזרחים ותושבים אסטוניים יכולים לקחת חלק בקדם, בעוד אומנים וכותבים שאינם אסטוניים יכולים להגיש מועמדות בתנאי שמספר האנשים האסטוניים המעורבים ביצירת השיר גדול יותר ממספר האנשים שאינם אסטוניים.
 • כל מתמודד או כותב שירים רשאי להגיש לתחרות עד חמישה שירים.

20 המתמודדים הנבחרים יוכרזו עד ה-8 בנובמבר ושיריהם ייחשפו עד ה-8 בדצמבר. תחנת הרדיו Raadio 2 הודיעה שתפרסם חלק מהשירים שלא נבחרו להשתתף בקדם.
כבר בחודש יולי, לאחר שאישרה השתתפות בתחרות, הודיעה רשת הטלוויזיה כי יהיו שינויים בשורות ההנהלה ובקדם האסטוני כאשר כרמל קילאנדי (Karmel Killandi), העורכת הראשית של תכני הבידור ב-ERR, מסרה: "כל פרויקט גדול צריך לעבור הערכה מחדש ורענון מעת לעת".

ואכן, ERR הכריזו על השינויים הצפויים בבחירה 20 השירים לתחרות: שלושת משדרי הקדם יצומצו השנה לשניים בלבד, כאשר 15 שירים יתמודדו בחצי גמר יחיד שייערך ב-20 בינואר בעיר טארטו (Tartu). מתוך חצי הגמר, יעפילו לגמר חמישה שירים בלבד, שם הם יצטרפו לחמישה שירים שהעפילו אוטומטית לגמר, מה שירכיב רשימה של עשרה שירים שיתמודדו במשדר הגמר שייערך ב-17 בפברואר בעיר הבירה טאלין. כמידי שנה, שלושה שירים יעפילו לסיבוב השני ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) ולאחר מכן תיפתח הצבעה נוספת, שם תיקבע זהות הזוכה בקדם ע"י הצבעת הקהל בלבד (100%).

קילאנדי הסבירה מה עומד מאחורי שינוי פורמט הבחירה: "בהתאם לעולם המשתנה והסביבה הכלכלית המורכבת אנחנו גם נאלצים להצטמצם, אבל אנחנו מביאים לקדם מוזיקה אסטונית חדשה בדרך הטובה ביותר, ובאיזה מקום טוב יותר ניתן לחפש שיר עבור אירופה מאשר העיר טארטו, אחת מבירות התרבות באירופה ב-2024".
אסטוניה באירוויזיון 2023

אליקה (Alika), שזכתה בקדם האירוויזיון האסטוני, ייצגה את אסטוניה עם שירה "Bridges" (בעברית: "גשרים"). אסטוניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר השני עם 74 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השמיני עם 168 נקודות. אסטוניה דורגה בגמר ע"י צוותי השופטים במקום החמישי עם 146 נקודות ואילו קהל הצופים בבית מיקם את אסטוניה במקום ה-19 עם 22 נקודות בלבד.

מקור: ERR.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!