הוא ייצג את אלבניה באירוויזיון אך לא הביא לה הרבה כבוד, מאז ניסה לייצג שוב את המדינה ארבע פעמים נוספות ונכשל. לאחר שהפסיק ליצור מוזיקה הוא נכנס לבית האח הגדול והוכתר כזוכה במקום הראשון. כעת הוא שוב רוצה לייצג את אלבניה באירוויזיון. כתבתו של דרור ארונוביץ'.

נציג אלבניה באירוויזיון 2006, לואיז איליי (Luiz Ejili), הביע את רצונו לנסות לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024 שיתקיים בעיר מאלמו שבשוודיה. לואיז ייצג את אלבניה באירוויזיון 2006 עם השיר “Zjarr e ftohrë”, אך לא עלה לגמר לאחר שסיים במקום ה-14 בחצי הגמר לאחר שקיבל 58 נקודות בלבד.

.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לאחרונה מלחין השיר "Zjarr e ftohrë", קלודיאן צ'אפוקו (Klodian Qafoku) העלה סטורי לחשבון האינסטגרם שלו ובו תמונה שלו עם לואיז איילי עם הכיתוב “Eurovision… Coming soon”. בעקבות זאת התחזקו השמועות כי לואיז ינסה להתחרות על הכרטיס למאלמו פעם נוספת עם שותפו לכתיבת השיר משנת 2006.

מאז 2006 לואיז איילי ניסה מספר פעמים לחזור לתחרות. לקראת אירוויזיון 2009 כמעט הצליח אך סיים במקום השני עם הדואט אותו שר ביחד עם יוליאנה פאשה (Juliana  Pasha) – "Nje jetë". הפעם האחרונה בה ניסה לחזור לתחרות הייתה בשנת 2018.

כדי שלואיז יוכל לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024, הוא יצטרך להתחרות בפסטיבל ”Festivali i Këngës” שמשמש כקדם אירוויזיון האלבני.
לואיז איילי – מי זה?

לואיז איילי (Luiz Ejlli), בן 38, הוא זמר, יוצר, מוזיקאי, שחקן, משפטן וכוכב ריאליטי אלבני. הוא ייצג את אלבניה באירוויזיון 2006 עם השיר “Zjarr e ftohrë”, אך לא עלה לגמר לאחר שסיים במקום ה-14 בחצי הגמר לאחר שקיבל 58 נקודות בלבד. מאז ניסה לייצג את אלבניה בשנים 2009 (מקום שני יחד עם יוליאנה פאשה), 2014 (מקום 10), 2016 ו-2018.

בשנת 2010 נבחר הזמר לשמש כנציג הממשל האלבני לעינייני תרבות, תיירות ואמנות בשגרירות אלבניה שבפריז. לאחר מספר שנים בהם לא שחרר שירים חדשים, נכנס הזמר בדצמבר 2022 לבית האח הגדול (גרסת ה-VIP האלבנית) והגיע למקום הראשון.
ההכנות לקדם אירוויזיון

ההרשמה לפסטיבל "Festivali i Këngës", שמשמש כקדם אירוויזיון המקומי, נמצאת בעיצומה. יוצרים וזמרים אשר מעוניינים להגיש את שירם לפסטיבל מוזמנים לעשות זאת בעזרת שליחת שירים למייל [email protected]. מועד אחרון להגשת השירים טרם נמסר. כמו כן, מועד התחרות טרם נקבע אל צפוי להתקיים כמידי שנה בסוף חודש דצמבר.

גם תקנון התחרות טרם פורסם ולכן לא ברור האם הזוכה בפסטיבל ייצג את אלבניה באירוויזיון או שגם השנה ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון בקטגוריה נפרדת כאשר קהל הצופים יבחר את הנציג האלבני. נזכיר כי בשנה האחרונה נבחר הזוכה בפסטיבל על ידי צוות שופטים אך הנציג לאירוויזיון נבחר לראשונה באמצעות הצבעת הקהל בלבד, לאחר שנים שבהם שלטה בקדם הצבעת השופטים. הזוכה בפסטיבל האחרון הייתה הזמרת אלסה לילה (Elsa Lila) עם השיר "Evita" אך נציגי אלבניה לאירוויזיון היו אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi) שביצעו את השיר "Duje", לאחר שהאחרונים נבחרו על ידי הקהל.

הפסטיבל האלבני מתקיים ברציפות מ-1961, כאשר בשנת 2003 החליטה רשת הטלוויזיה האלבנית להפוך אותו לקדם האירוויזיון האלבני. בפסטיבל, חובה על כל המתמודדים לשיר באלבנית, ולזוכה בתחרות יש את האפשרות לשיר באירוויזיון באנגלית.
אלבניה באירוויזיון 2023

אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familja Kelmendi), שזכו בקדם האירוויזיון האלבני, ייצגו את אלבניה עם שירם "Duje" (בעברית: "אוהבת את זה"). אלבניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 83 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-22 עם 76 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך אליו מגיעה אלבניה בכל הגמרים בהם השתתפה, אך יחד עם זאת הצליחה להגיע בהצבעת הקהל למקום העשירי עם 59 נקודות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צילום מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!