מנכ"ל רשת הטלוויזיה הסלובקית מביע תמיכה בחזרתה של סלובקיה לתחרות האירוויזיון בשנת 2025 לאחר 12 שנות היעדרות. האם נראה את סלובקיה בקרוב על בימת התחרות?

לפני כחודש הצהירה רשת הטלוויזיה הסלובקית, RTVS, על כך שנשקלת האפשרות שסלובקיה תחזור להתמודד באירוויזיון בשנת 2025. זוזנה ויצ'לובה (Zuzana Vicelova), ראשת יחסי הציבור והתקשורת של רשת הטלוויזיה הסלובקית, מסרה אז כי נעשים ניסיונות למצוא פתרונות לסוגיית השתתפותה של סלובקיה באירוויזיון, אך אם הדבר יקרה הוא לא יצא לפועל ב-2024. ויצ'לובה מסרה: "אנחנו חושבים להשתתף ב-2025". את הידיעה אישר כבר לפני חודש המנכ"ל של רשת הטלוויזיה, לובוש מאחאי (Ľuboš Machaj).

כעת, מגיב מנכ"ל רשת הטלוויזיה להצהרה. בריאיון לתקשורת הסלובקית, מאחאי אומר כי יפעל להחזיר את סלובקיה לתחרות בקרוב. "אנחנו אכן אחת המדינות הבודדות שלא שידרו את האירוויזיון. המצב הכלכלי תובע מאיתנו מאמצים וכך גם ההכנות לתחרות. בשנת 2024 אנו מתכננים להצהיר, שאם הכל ילך כמתוכנן, אנחנו נחזור להתמודד באירוויזיון 2025. קיבלנו הצעות תקציביות בכדי לחזור. הכסף לא ימנע מאיתנו להשתתף, אך עדיין מדובר בלא מעט כסף".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה והרדיו הסלובקית, RTVS, נעדרה מתחרות האירוויזיון שנים רבות עקב בעיות כלכליות, כאשר את השתתפותה של סלובקיה באירוויזיון 2012 בבאקו מימן בעיקר נציג סלובקיה לתחרות זו, מקס ג'ייסון מאי (Max Jason Mai).

מאחאי סיפר לאתר הסלובקי Aktuality.sk גם על תהליך הבחירה הסלובקי לאירוויזיון 2025 במידה ויחזרו. עבור התחרויות של 2009 ו-2010 סלובקיה בחרה את נציגיה בעזרת קדם אירוויזיון טלוויזיוני מרובה משתתפים, ולאחר מכן ב-2011 ו-2012, נבחרו הנציגים הסלובקיים בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה, כאשר הנציג האחרון, מקס ג'ייסון מאי, היה זה שמימן את רוב עלויות ההשתתפות. מאחאי טוען כי תהליך הבחירה ומימון המשלחת לקראת אירוויזיון 2025 עדיין לא ידוע: "עדיין עלינו להחליט באיזו דרך לבחור את הנציגות הסלובקית. ב-2011, בחרנו במקס ג'ייסון מאי לייצג אותנו, לאחר שהוא הגיע לרשת הטלוויזיה עם הצעה לממן את עלויות ההשתתפות בעזרת נותני חסות אשר עובדים יחד עימו. אך בכל מקרה, האירוויזיון הוא אירוע כלל-אירופי וסלובקיה אמורה להיות מיוצגת בו".

סלובקיה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-1994 והשתתפה בה פעמיים נוספות בשנים 1996 ו-1998 אך לא זכתה להגיע להישגים משמעותיים. ב-2000 הודיעה רשת הטלוויזיה הסלובקית על פרישה מהתחרות, אליה חזרה רק ב-2009. סלובקיה השתתפה בתחרות עוד ארבע פעמים ברציפות, ולאחר שלא העפילה לגמר בכל אחת מהפעמים, הודיעה על פרישה סופית ב-2013, ומאז סירבה לחזור אליה. סלובקיה השתתפה סך הכל עד כה 7 פעמים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!