התקשורת ברומניה חושפת כי רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, שוקלת לא לקחת חלק באירוויזיון 2024 עקב בעיות כלכליות.

כארבעה חודשים לאחר האירוויזיון, התקשורת המקומית ברומניה מדווחת כי המדינה לא צפויה להשתתף באירוויזיון הקרוב. העיתון הרומני 'Libertatea' חשף כי על פי מקורות ברשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, רומניה תפרוש מתחרות האירוויזיון הקרובה שתתקיים במאלמו וזאת עקב בעיות כלכיות אליהן נקלעה רשת הטלוויזיה המקומית. המועד האחרון בו רשת הטלוויזיה הרומנית יכולה להירשם לתחרות האירוויזיון הוא ביום שישי הבא, ב-15 בספטמבר.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
דן טורטוריצ'ה (Dan Turturică), הנשיא רשת הטלוויזיה TVR, לא מיהר להגיב אך גורמים מתוך רשת הטלוויזיה סיפרו: "טרם דנו על השתתפות רומניה באירוויזיון 2024 ונכון לכרגע לא התקבלה החלטה רשמית".

באירוויזיון 2023 רומניה הוציאה 180,000 אירו על דמי ההשתתפותה ובנוסף לכך עוד 202,500 אירו כדי להופיע בליברפול. ידוע כי ב-2024 דמי ההשתתפות לאירוויזיון יהיו מעל 100,000 אירו ולכן מועצת המנהלים של TVR תתכנס להצבעה בה תשקול האם להשקיע את הסכום למרות הבעיות הכלכליות.

תאודור אנדריי (Theodor Andrei), נציג רומניה באירוויזיון 2023, סיפר לאחר התחרות כי רשת הטלוויזיה סירבה לספק כסף עבור צילומי הקליפ לשירו ולבסוף הוא נאלץ לשלם מכיסו.

זו לא הפעם הראשונה שרומניה לא מתמודדת באירוויזיון בשל מצבה הכלכלי. בשנת 2016 נפסלה רומניה מהשתתפותה בתחרות, לאחר שנבחר נציג ושיר לאירוויזיון, וזאת משום שלא שילמה לאיגוד השידור האירופי את חובה הכספי.
רומניה באירוויזיון 2023

"D.G.T (Off and On)" (בעברית: "אצבעות") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר תאודור אנדריי (Theodor Andrei), אשר ייצג את רומניה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שהתקיים בליברפול, בריטניה. השיר הגיע למקום האחרון בחצי הגמר עם 0 נקודות, בדומה לסן מרינו. זו הפעם הראשונה שרומניה מגיעה למקום האחרון בחצי הגמר ולא זוכה לאף נקודה.

מקור: eurovoix

אירוויזיון 2023: זו הייתה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!