המדינות המעוניינות להתמודד באירוויזיון 2024 יכולות לעשות זאת עד יום שישי הקרוב (15 בספטמבר), ומי שעשויה להצטרף לרשימה אחרי כמעט עשרים שנות היעדרות היא מונקו. כל הפרטים בכתבה…

ב-1 בספטמבר, השיקה מונקו ערוץ טלוויזיה חדש: TVMONACO, ערוץ שידור מונגאסקי ציבורי שמחליף את הערוץ הקודם, TMC, שנמצא בבעלות צרפתית פרטית. ערוץ זה הוקם כחלק מרשת הטלוויזיה והרדיו Monaco Media Diffusion (MMD) שהוקמה כבר בשנת 1994. נסיכות מונקו מחזיקה ב-51% ממניותיה של רשת הטלוויזיה ואילו 49% הנותרים מוחזקים על ידי חברה פרטית-צרפתית בשם "TDF Group". מאחר ורשת הטלוויזיה MMD כבר חברה באיגוד השידור האירופי, מונקו תוכל להתמודד באירוויזיון כבר בתחרות הקרובה – אם רק תחפוץ בכך.

במידה ומונקו תחליט להתמודד באירוויזיון 2024, היא למעשה תחזור לתחרות לאחר 18 שנות היעדרות.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מה אנחנו יודעים על TVMONACO?

ערוץ הטלוויזיה החדש, TVMONACO, הוא תאגיד שידור ציבורי, שמחליף את ערוץ TMC, אשר נמצא כבר 3 שנים בבעלות פרטית-צרפתית. הערוץ החדש מכיל תכנים הקשורים בעיקר לחיים במונקו: החל מסרטים תיעודיים, ספורט, לייף סטייל וכמובן חטיבת חדשות, תנאי הכרחי לחברות באיגוד השידור האירופי והשתתפות בתחרויות עליהן הוא אמון. את הערוץ החדש מנהלים סלים זגדאר (Salim Zeghdar) המשמש כמנכ"ל ונטלי ביאנקולי (Nathalie Biancolli) המשמשת כסמנכ"לית.  הערוץ צפוי לקדם בעיקר את התרבות, החיים והמורשת של מונקו.

מידע נוסף על מונקו באירוויזיון עד כה

מונקו לא השתתפה בתחרות האירוויזיון זמן רב, כאשר רקדה את ריקוד ה"קוקו" באירוויזיון 2006 ולאחר מכן החליטה לפרוש. מונקו השתתפה באירוויזיון 24 פעמים, כאשר לראשונה שלחה את ז'אק פילס (Jacques Pills), שהוא וחברו פיירו סיימו במקום האחרון עם נקודה אחת מאוסטריה. שנה לאחר מכן בתו ייצגה את צרפת וסיימה במקום הראשון.

הישג השיא של מונקו היה הניצחון של סברין בשנת 1971 עם השיר "Un Banc, Un Arbre, Une Rue" (בעברית: "ספסל, עץ, רחוב"). אך הניצחון המתוק הפך מריר כאשר מונקו התקשתה לארח את התחרות העוקבת, עד שהעבירה את האירוח לבריטניה, שאירחה את התחרות בפעם היחידה עד כה באדינבורו, סקוטלנד.

מונקו השתתפה ב-21 תחרויות באופן סדיר ללא היעדרויות, עד אירוויזיון 1979, בו שלחה את לורן וגנר (Laurent Vaugener) שסיים במקום ה-16, וחייה של מונקו מאז כבר לא היו המוזיקה, לפחות לא באירוויזיון… עד שחזרה בשנת 2004 לאחר 25 שנות היעדרות, אך שלושה ניסיונות כושלים לעלות לגמר התחרות גרמו לפרישתה מאירוויזיון 2007.
השנה נראה כי סיכוייה לחזור אחרי 18 שנות היעדרות גדלו, ועם חברותה באיגוד השידור – זה נראה אפשרי יותר מתמיד. אבל לוח הזמנים למען המטרה הזו צפוף מאוד, משום שהערוץ החדש הושק לפני מספר ימים, ואילו מועד ההרשמה האחרון הוא ב-15 בספטמבר עבור השתתפות בתחרות. אם היא תצליח לעבור את מרווח הזמן הלחוץ בקלות, המועד האחרון שניתן לפרוש מהתחרות ללא תשלום קנסות הוא ב-11 באוקטובר.

הקמתו של הערוץ החדש הייתה אמורה להתרחש ב-2022 אך נדחתה ל-2023, ולאורך כל התקופה רשת הטלוויזיה החדשה סימנה כי היא מעוניינת בחזרה לתחרות, נושא עליו סיקרנו בהרחבה באתר. לאחר אירוויזיון 2022 הובטח כי הערוץ החדש של מונקו יקדיש תקציב של 100,000 אירו עבור השתתפות באירוויזיון 2023 אך בשל הדחייה במועד הקמת הערוץ כולנו תקווה שהערוץ אכן יקדיש תקציב משמעותי באירוויזיון 2024.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!