רשת הטלוויזיה הגרמנית תבחר את הנציג המקומי באמצעות קדם אירוויזיון שיערך ב-16 בפברואר. יחד עם זאת מסתמן כי הערוץ הגרמני NDR שוקל לוותר על השתתפותו באירוויזיון 2025.

גרמניה הכריזה על מועד בחירת הנציג והשיר הגרמני לאירוויזיון 2024. גרמניה תבחר את הנציג שלה דרך משדר קדם האירוויזיון המקומי: "תחרות הזמר של האירוויזיון – הגמר הגרמני 2024" (cגרמנית: "Eurovision Song Contest – Das Deutsche Finale 2024"). ונקבע כי המשדר יתקיים בברלין, ב-16 בפברואר 2024.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשות השידור הגרמנית, NDR, פתחה את ההרשמה לתחרות המקומית ותסגור את חלון הגשת השירים שלה ב-5 באוקטובר. על פי חוקי התחרות, לא יורשו לעלות לבמה יותר משישה אנשים בכל ביצוע, לא יורשה לעלות מתמודד שלא חוגג את יום הולדתו ה-16 במהלך שנת 2024, השירים לא יחרגו מ-3 דקות ומועד פרסום השיר לא יוקדם מה-1 בספטמבר. כל המעוניין לשלוח שיר לתחרות המקומית מוזמן לעשות זאת דרך האתר הרשמי Eurovision.de.

מתמודדים אשר מעוניינים להשתתף בתחרות מוזמנים לקדם את שירם בעזרת הטיקטוק, עם התיוג #EurovisionGermany2024.
מי ישדר את האירוויזיון בגרמניה החל מ-2025?

בנוסף, בגרמניה הודיעו כי ערוץ הטלוויזיה NDR צפוי לפרוש משידור האירוויזיון בשנת 2025, ולהעביר את התפקיד לערוץ אחר בתוך רשת ARD הגרמנית. NDR היא בעלת הזכויות לשדר עבור גרמניה את תחרות האירוויזיון החל מאירוויזיון 1996, כאשר במשך 40 שנה הזכויות עברו בין ערוציה השונים של ARD בתדירות גבוהה.

לאחר 27 שנים, כאשר 2024 תהיה השנה ה-28, NDR היושבת בהמבורג, ראתה כי מאחר וגרמניה לאחרונה מביאה תוצאות נמוכות במיוחד, הרשות לא מוכנה יותר "לספוג את תלונות הקהל כל שנה על הופעות השירים הגרמניים באירוויזיון". אי לכך NDR שוקלים להחזיר את הזכויות חזרה ל-ARD, אשר תציע אותן לשאר הערוצים בתוך הרשת.

שיקולים נוספים שעלולים לגרום ל-NDR להעביר את שידור אירוויזיון 2025 לערוץ אחר הם הצפי לדילול תקציבים אשר נעשו בהסכמה עם הרשת ARD על מנת לחסוך בהוצאות, אך עד כה על פי גרמניה הדברים נשארים על כנם והם יעדכנו מה יעשו לגבי אירוויזיון 2025 בהמשך.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות – כשקהל הצופים העניק לגרמניה את המקום ה-24 ואילו השופטים הסתפקו במקום האחרון (26).

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית בסך הכל מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכל מאז שהצטרפה לתחרות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!