רשת הטלוויזיה היוונית ממשיכה בהכנות לקראת השתתפותה באירוויזיון 2024. האם לאחר הכישלון באירוויזיון 2023, יוון צפויה לקיים קדם טלוויזיוני לבחירת הנציג לתחרות?

עפ"י הדיווחים, רשת הטלוויזיה היוונית, ERT, שוקלת להחזיר את פורמט קדם האירוויזיון כדי לבחור את נציגה לאירוויזיון 2024.

בין השנים 2016-2023 בחרה יוון את נציגיה לתחרות באופן פנימי ולמעשה, הפעם האחרונה שבה קיימה משדר טלוויזיוני לבחירת השיר לאירוויזיון היה ב-2017, כאשר נערך קדם פרטי לזמרת דמי (Demy), דרכו נבחר השיר לתחרות שנערכה בקייב. הפעם האחרונה שבה נערך משדר קדם אירוויזיון פתוח למספר מתמודדים הייתה שנתיים קודם לכן ב-2015, בו זכתה הזמרת מריה אלנה קיריאקו (Maria Elena Kyriakou).

פורמט בחירת הנציג לתחרות באופן ישיר ידע עליות ומורדות לאורך השנים, ואף גרם ליוון לפספס לראשונה את מקומה בגמר בשנים 2016 ו-2018. יחד עם זאת, בין השנים 2021-2022 זכתה יוון להצלחה מחודשת בתחרות כאשר סיימה פעמיים ברציפות בטופ עשר, הישג שאליו לא הגיעה במשך עשור. ההצלחה נקטעה ב-2023, וזאת לאחר שהזמר ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos) סיים במקום ה-13 בלבד בחצי הגמר השני.

 


העיתון היווני "TO PARON" מדווח בימים האחרונים כי רשת הטלוויזיה שוקלת לשנות את פורמט הבחירה ולקיים קדם אירוויזיון פתוח שיחזור לאחר היעדרות של שמונה שנים. העיתון מדווח כי ERT מקווים ששינוי הפורמט יביא ליוון תוצאה יותר טובה בתחרות שתיערך במאלמו ויחזיר אותם לגמר הגדול. יחד עם זאת, יש לציין כי שמועות בדבר החזרת הקדם אינן דבר חדש והדבר נשקל אף בשנה שעברה, אך לבסוף הוחלט להמשיך בפורמט הקיים. בחודש פברואר, שלושה חודשים לפני אירוויזיון 2023, החלה יוון לחפש פורמט מתאים לקראת אירוויזיון 2024, והדבר מקבל כעת חיזוק משמעותי.

ואם זה לא מספיק, בתחילת חודש אוגוסט פורסם כי הנהלת ERT לא מרוצה בלשון המעטה מהתוצאה שהשיגה באירוויזיון 2023, ושקלה לערוך גל פיטורים של בחירים ברשת הטלוויזיה ולכל מי שהיה מעורב בבחירתו של ורניקוס לתחרות. הדבר עורר מבוכה רבה בקרב הנהלת הטלוויזיה אך הפיטורים לא יצאו בסופו של דבר לפועל עקב הבחירות הארציות ביוון שצפויות להיערך במהלך חודש ספטמבר הקרוב.

שתי זמרות יווניות הביעו את רצונן לייצג את יוון בתחרות הקרובה: הראשונה, אלני פוריירה (Eleni Foureira), נציגת קפריסין לאירוויזיון 2018 שהגיעה למקום השני והביאה לקפריסין את הישגה הטוב ביותר בכל שנות השתתפותה. השנייה, אוונגליה פסרקיס (Evangelia Psarakis), אשר שלחה מספר שירים בשנים האחרונות לוועדות ביוון ובקפריסין והביעה את רצונה לייצג את יוון ב-2024. האם נראה את שתיהן בקדם האירוויזיון היווני?


יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" (בעברית: "מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד.

זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקורות: eurovoix, eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".


הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!