בפעם ה-15 ברציפות: בעוד מספר המדינות שמאשרות השתתפות בתחרות האירוויזיון הקרובה הולך ועולה, אנדורה הודיעה באופן רשמי כי לא תשוב להתמודד באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה.

נציגת אנדורה לאירוויזיון 2009, סוזן ג’ורג’י (Susanne Georgi), פועלת בשנים האחרונות להחזרת אנדורה לאירוויזיון, ללא הצלחה עד כה. המשא ומתן מול רשת הטלוויזיה האנדורית, RTVA, העלה הילוך לקראת אירוויזיון 2022, וזאת לאחר שאנדורה דחתה את חזרתה לתחרות עקב נגיף הקורונה. יחד עם זאת, למרות המשא ומתן המתמשך, גם השנה התוכנית לא תצא לפועל ולא נראה נציגות אנדורית בתחרות.

כבר בשבוע שעבר הודיעה אנדורה כי לא תחזור לתחרות אך שידרה מסרים סותרים ומסרה כי טרם התקבלה החלטה סופית בנושא, וכעת הוחלט פעם נוספת לא לחזור לתחרות. בראיון שערכה ג'ורג'י ל-TES, נשאלה הזמרת האם בעיניה יהיה קשה להחזיר את אנדורה לתחרות, ומסרה: "זה פשוט מאוד. מה שצריך הוא שהאנשים הנכונים יגידו כן, אבל אני אמשיך להילחם. יש כמה שינויים כיום באנדורה, כך שאני מאוד חיובית ואני חושבת שיום אחד זה באמת יקרה כי אנשים בתפקידים האלו מתחלפים וזה עניין של זמן".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מה אומרים בתגובה בצדו השני של המשא ומתן?

דובר מטעם רשת הטלוויזיה האנדורית שהיה אחראי בעבר על השתתפותה בתחרות טען שעקב בעיות כוח אדם וצמצום תקציבי אין איך לשלוח את אנדורה לתחרות האירוויזיון: "צמצום כוח האדם והכספים של רשת הטלוויזיה אינם מאפשרים השתתפות בפרויקטים בסדר גודל כזה והאירוויזיון נותר מחוץ ליעדינו".

מוניקה בונל (Mònica Bonell), שרת התרבות והספורט של אנדורה, מסרה מסרים סותרים כאשר מצד אחד היא ניסתה לתרום למאמץ לקידום התרבות האנדורית אך לא התייחס לנושא האירוויזיון: "כל מי שממשיך להפיץ את התרבות הקטלאנית והאנדורית מוזמן לעשות זאת, אבל במקרה הזה יש צורך להעריך את מה שכרוך בהשתתפות הזו".

דני אורטולה (Dani Ortolà), מנהל התוכן של רשת הטלוויזיה, שלל על הסף חזרה לתחרות: "על אף שאנדורה היא חלק מה-EBU, אין בכוונתו להשתתף באירוויזיון בטווח הקרוב וגם הרחוק יותר".
אנדורה מצטרפת לרשימת המדינות שלא ישתתפו בתחרות הקרובה:

מי שכן תחזור לתחרות היא לוקסמבורג, שהודיעה בחודש מאי כי תחזור לאירוויזיון לאחר היעדרות של למעלה מ-30 שנה. מי שעוד שוקלת את צעדיה וחזרה לתחרות לאחר היעדרות של 18 שנה היא מונקו. ההחלטה הסופית צפויה להתקבל במהלך החודש הבא. מי שטרם מסרו הצהרה כלשהי בשלב זה הן מונטנגרו ומקדוניה הצפונית שפרשו מאירוויזיון 2023.
אנדורה בתחרות האירוויזיון

הרומן של אנדורה עם תחרות האירוויזיון החל ב-2004, כאשר המדינה הקטנה שממוקמת בין ספרד לצרפת הצטרפה לראשונה לתחרות, והשתתפה בה ברציפות עד 2009. לאחר שש שנים ברציפות שבהן אנדורה לא העפילה לגמר התחרות, ולמעשה נחשבת כיום למדינה היחידה שהשתתפה באירוויזיון אך אף פעם לא העפילה לגמר, פרשה אנדורה מהאירוויזיון עקב קשיים כלכליים ועקב הכשלונות הרבים שגרמו לציבור לאבד עניין בתחרות.

מקור: thateurovisionsite.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!