איגוד השידור האירופי חשף כי הוא דן באיסור השימוש בתוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית בתחרות האירוויזיון.

עם עלייתה של טכנולוגיית הבינה המלאכותית בתעשיית המוזיקה, איגוד השידור האירופי מתמודד כעת עם החלטה מאתגרת כאשר הוא מנסה למצוא איזון בין קידמה טכנולוגית לשימור ערכי הליבה של התחרות. בעוד הדיון נמשך, חובבי האירוויזיון וכותבי השירים ממתינים ל"פסק הדין" שעלול לעצב מחדש את עתיד האירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
האתר Blomberg מדווח כי מארגני האירוויזיון בוחנים את האפשרות לאסור מהתחרות תוכן שנוצר בעזרת בינה מלאכותית. המהלך מגיע בעקבות דיונים על האותנטיות והמגע האנושי בהופעות לאחר ששירים והופעות שנוצרו על ידי בינה מלאכותית הטביעו את חותמם במהדורות האחרונות.

ז'אן-פיליפ דה טנדר (Jean-Philip de Tender), סגן מנכ"ל איגוד השידור האירופי, אמר בראיון בפסטיבל הטלוויזיה של אדינבורו כי האיגוד "משקף כיצד אנחנו צריכים את זה בספר החוקים, שהיצירתיות תבוא מבני אדם ולא ממכונות".

לאחר מכן, דה טנדר העלה את השאלה מה יקרה אם יהיו שירים שנוצרו על ידי AI באירוויזיון. אמנם תרומתה של בינה מלאכותית לתעשיית המוזיקה בלתי נמנעת, אך הוא רומז שהיא מדללת את הרגשות האמיתיים והספונטניים המאפיינים את הופעות האירוויזיון.

לא ידוע אם ההחלטה תתקבל לפני מהדורת 2023 של אירוויזיון הילדים בנובמבר או תחרות האירוויזיון במאי 2024.

האירוויזיון שימש כמקור לניסויי בינה מלאכותית בעבר. עוד בשנת 2019, אלגוריתמים שנוצרו, בשיתוף פעולה עם חברת Oracle Corp, בחנו שירים רבים לאורך היסטוריית התחרות. מטרתם הייתה לגבש גם את המילים והלחן לשיר בשם "Blue Jeans and Bloody Tears". היצירה הזו הפכה לדואט בהשתתפות יזהר כהן, זוכה אירוויזיון 1978, לצד רובוט בגוון ורוד.

מקור: Blomberg, Eurovoix.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!