לאחר ההכרזה על בחירת הנציג הקפריסאי לאירוויזיון בעזרת תוכנית ריאליטי, וביטולה לאחר מכן עקב תלונה מצד רשת הטלוויזיה היוונית, הוחלט לבסוף לבחור את הנציג לתחרות באופן פנימי. מתי יוכרז הנציג? כל הפרטים בכתבה הבאה…

לא מעט דרמה מספקת לנו השנה קפריסין. כפי שכבר דיווחנו, הנציג הקפריסאי לאירוויזיון 2024 היה עתיד להיבחר דרך תוכנית הריאליטי המוזיקלית "Fame Story". את התוכנית היה אמור לנהל ערוץ הטלוויזיה הקפריסאי CyBc בשיתוף פעולה עם הערוץ היווני Star Greece.

יחד עם זאת, זמן קצר לאחר הכרזת התוכנית, התעוררו חילוקי דעות בין רשת הטלוויזיה הקפריסאית CyBc לבין רשת הטלוויזיה היוונית ERT, אשר התלוננה על כך שהפורמט היווני יתקיים בשטח קפריסין ולא על אדמת יוון. הדבר הוביל לביטול הפורמט ואף גרם לאיגוד השידור האירופי, ה-EBU, לרענן את תקנון התחרות בכל הנוגע לקדמים אשר מתנהלים במרבית מדינות אירופה.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כתוצאה מכך, רשת הטלוויזיה הקפריסאית הודיעה שתערוך משדר טלוויזיוני במהלך חודש ינואר, ומתמודדי התוכנית "Fame Story" יקבלו עדיפות להשתתף בתוכנית זו. לבסוף, גם תכנית זו בוטלה ונכון לעכשיו ההחלטה המעודכנת היא שבקפריסין יבחרו פעם נוספת את נציגם לתחרות באופן פנימי על ידי נציגי רשת הטלוויזיה המקומית, פורמט בו משתמשת קפריסין החל מ-2016. עפ"י הפרסומים, הנציג צפוי להיחשף במהלך הימים הקרובים ויהיה הנציג הראשון שיוכרז מבין משתתפי אירוויזיון 2024.

ומה באשר לעתידה של "Fame Story"? התוכנית לא תיגנז לחלוטין אלא תשודר בערוץ OMEGA היווני, אך ללא קשר לתחרות האירוויזיון.
קפריסין באירוויזיון 2023

אנדרו למברו (Andrew Lambrou), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את קפריסין עם שירו "Break a Broken Heart" (בעברית: "לשבור לב שבור"). קפריסין עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השביעי בחצי הגמר השני עם 94 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-12 עם 126 נקודות.

זהו ההישג הכי טוב של קפריסין מאז אירוויזיון 2018.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-40 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!