רשת הטלוויזיה המלטזית פרסמה את תקנון הגשת השירים הרשמי לקדם האירוויזיון המלטזי ב-2024 והכריזה על מספר שינויים בפורמט הקדם. בין השינויים שהוכנסו: כל הופעות הקדם יוקלטו מראש ולא יבוצעו בשידור חי.

בחודש אפריל האחרון, חודש לפני גמר אירוויזיון 2023, הכריזה מלטה על פתיחת מחנה כתיבת שירים לקראת אירוויזיון 2024, והייתה בין המדינות הראשונות שאישרו את השתתפותן בתחרות שתיערך בשוודיה. מחנה כתיבת השירים נערך בחודש יוני, במהלכו הוצגו שירים בגרסתם הראשונה, אשר בהמשך יותאמו לאומנים שישתתפו בקדם המלטזי.

כעת, לאחר מספר חודשים של שתיקה, רשת הטלוויזיה המלטזית, PBS, מפרסמת באופן רשמי את התקנון הרשמי של קדם האירוויזיון "MESC 2024". האם לאחר שנתיים בהן כשלה מלטה להעפיל לגמר הגדול, ואף סיימה במקום האחרון בתחרות שנערכה בליברפול, שינוי הפורמט הוא מה שיאיר פעם לאי הקטן בים התיכון?

 


מידי שנה, האומנים המשתתפים בקדם מקליטים מראש את הופעתם, והקליפים משתחררים בסמוך למועד הקדם. יחד עם זאת, משדרי הקדם מועברים בשידור חי, דבר שעליו הוחלט לוותר השנה לראשונה. רשת הטלוויזיה המלטזית לא פרסמה מה עומד מאחורי החלטה זו, אך נמסר כי "ערבוב סאונד סופי יופעל ע"י PBS כדי להבטיח רמות ואיכות צליל אחידה".

שינוי נוסף שהוכנס לקדם המלטזי ב-2024 הוא עריכת חצי גמר מורחב, שלפי הפרסומים צפוי להתחיל כבר בחודש אוקטובר הקרוב. מועד הגשת השירים לקדם ייפתח ב-28 באוגוסט, יום שני הבא, וההרשמה תיסגר ב-30 בספטמבר. האומנים אשר יתקבלו לקדם יבצעו את שירם במהלך תוכנית טלוויזיה שתשודר על פני מספר שבועות, וזאת על מנת להעפיל לגמר הגדול. בשלב זה לא ידוע כמה אומנים ישתתפו בתחרות אך כן ידוע שבשלב הגמר ישתתפו 12 שירים.

יש לציין שפורמט הקדם לא ברור לחלוטין. בעוד שפורסם שהביצועים יוקלטו מראש, ייתכן שתוכנית הטלוויזיה שתשודר במהלך מספר שבועות תהיה מעיין תוכנית מקדימה כדי לבחור את האומנים אשר יתמודדו בקדם עצמו, ובמהלכה השירים כן יבוצעו בשידור חי. בגמר עצמו האומנים בוודאות לא יבצעו את שירם בלייב. במקום זאת, הם יוזמנו להקליט גרסה חיה של שירם במהלך חודש דצמבר, שם יהיו להם שלושה טייקים וחלון של 60 דקות כדי לבצע את השיר בצורה הטובה ביותר.

כל אחד מ-12 האומנים שיגיעו לגמר יקבל מענק על סך 5000 יורו ליצירת קליפ, שישודר בליל הגמר. לאחר שידור כל השירים המתחרים, תיפתח ההצבעה שתיקבע מי הזוכה בקדם ומי ייצג את מלטה באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה. הזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.


מלטה באירוויזיון 2023

להקת דה באסקר (The Busker), שזכתה בקדם האירוויזיון המלטזי, ייצגה את מלטה עם שירה  "Dance (Our Own Party)" – בעברית: "לרקוד (המסיבה שלנו)". מלטה לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-15 והאחרון בחצי הגמר הראשון עם 3 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית בכל שנות השתתפותה שמלטה מסיימת במקום האחרון בתחרות, והפעם הראשונה שהיא מסיימת אחרונה באחד מחצאי הגמר. בנוסף, מלטה לא העפילה לגמר בפעם השנייה ברציפות, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2007-2008, 2010-2011 ו-2017-2018.

מקור: PBS.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-36 של מלטה באירוויזיון. מלטה הצטרפה לתחרות ב-1971 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 ובאירוויזיון 2005 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.


הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!