מונקו מציגה: TVMONACO – ערוץ טלוויזיה ציבורי חדש שעשוי להחזיר את המדינה לאירוויזיון 2024. האם נזכה לראות קאמבק נוסף בתחרות הקרובה?

ב-1 בספטמבר, בעוד שבועיים בדיוק, צפויה מונקו להשיק ערוץ טלוויזיה חדש: TVMONACO, ערוץ ציבורי מונגאסקי שיחליף את ערוץ הטלוויזיה הקיים, TMC, אשר נמצא בבעלות צרפתית. הערוץ החדש יכיל תכנים הקשורים בעיקר לחיים במונקו, החל מסרטים תיעודיים, ספורט, לייף סטייל וכמובן חטיבת חדשות – תנאי הכרחי לחברות באיגוד השידור האירופי והשתתפות בתחרות עליהן אמון ה-EBU.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הקמתו של הערוץ החדש הייתה אמורה להתרחש ב-2022 אך נדחתה ל-2023, ולאורך כל התקופה רשת הטלוויזיה החדשה סימנה כי היא מעוניינת בחזרה לתחרות, נושא עליו סיקרנו בהרחבה באתר. את ערוץ הטלוויזיה החדש ינהלו המנכ"ל סלים זגדאר (Salim Zeghdar) והסמנכ"לית נטלי ביאנקולי (Nathalie Biancolli), כאשר מי שתפקח כנשיאה תהיה מארי-פייר גרמאליה (Marie-Pierre Gramaglia). הערוץ צפוי לקדם בעיקרו את התרבות, החיים והמורשת של מונקו.

עם השקת הערוץ החדש נראית החזרה של מונקו כדבר אפשרי לחלוטין, אבל האם הערוץ יחזיר את מונקו לאירוויזיון 2024?

מונקו לא השתתפה בתחרות האירוויזיון זמן רב, כאשר רקדה את ריקוד הקוקו ("Coco Dance") באירוויזיון 2006 ולאחר מכן החליטה לפרוש. מונקו השתתפה באירוויזיון 24 פעמים, כאשר לראשונה שלחה לאירוויזיון 1959 את הזמר ז'אק פילס (Jacques Pills) שסיים במקום האחרון בלבד עם נקודה אחת שהגיעה מאוסטריה. שנה לאחר מכן, בתו ג'קלין בויר (Jacqueline Boyer) ייצגה את צרפת וניצחה במקום הראשון.

הישג השיא של מונקו היה הניצחון המתוק של סברין (Séverine) בשנת 1971 עם השיר "Un banc, un arbre, une rue" (בעברית: "ספסל, עץ, רחוב"), אך הניצחון המתוק הפך למריר כאשר מונקו התקשתה לארח את התחרות העוקבת בשטחה. מונקו הציעה לצרפת לארח את התחרות במשותף אך צרפת הערימה קשיים רבים על הנסיכות הקטנה, ומונקו ש"נסחטה" על ידה נאלצה להעביר את האירוח לסקוטלנד אשר בבריטניה. זאת הייתה הפעם היחידה שבה התחרות נערכה בסקוטלנד, במקרה הזה בעיר אדינבורו.
מונקו השתתפה בתחרות באופן סדיר ב-21 תחרויות עד אירוויזיון 1979 שנערך בירושלים, בו שלחה את לורנט וגנר (Laurent Vaguener) אשר סיים במקום ה-16 בלבד. לאחר פרישתה חייה של מונקו במשך 25 לא היו המוזיקה, לפחות לא באירוויזיון, עד אשר חזרה בשנת 2004 לאחר 25 שנות היעדרות. שלושה ניסיונות כושלים לעלות לגמר התחרות גרמו לפרישתה מאירוויזיון 2007, עד אולי השנה?

עוד מונקו עבור מונקו להכריז על חזרתה, אך לוח הזמנים למען המטרה הזו צפוץ מאוד. מונקו תשיק את הערוץ החדש ב-1 בספטמבר, כאשר יהיו לה שבועיים בלבד עד ה-15 בספטמבר להגיש מועמדות עבור השתתפות בתחרות. גם אם מונקו תצליח לעבור את השבועיים האלו בקלות, גם אז הזמן לאשר השתתפות דוחק בה, כאשר המועד האחרון שניתן לעשות זאת או לפרוש ללא תשלום קנסות הוא ה-11 באוקטובר.

לאחר אירוויזיון 2022 נמסר כי מונקו הקציבה סכום של 100,000 יורו עבור השתתפות באירוויזיון 2023, וכשזו לא יצאה לפועל נשאר רק לקוות שמונקו תצליח לעבור את הליך החזרה לתחרות ואכן תצליח לחזור לאירוויזיון 2024.

מקור: esctoday.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!