רשת הטלוויזיה האנדורית הודיעה כי לא תחזור להשתתף באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה אך יום למחרת פורסם כי טרם התקבלה החלטה רשמית בנושא. מתי צפויה להתקבל החלטה רשמית? כתבתה של הדס כץ.

בהמשך לקמפיין של נציגת אנדורה לאירוויזיון 2009, סוזן ג’ורג’י (Susanne Georgi), אשר פועלת בשנים האחרונות להחזרת אנדורה לאירוויזיון, אנחנו מקבלים מסרים סותרים מטעמה של רשת הטלוויזיה האנדורית, RTVA.

בחודש מאי האחרון, דובר מטעם רשת הטלוויזיה האנדורית שהיה אחראי בעבר על השתתפותה בתחרות, מסר בקצרה: "לא יפורסמו הכרזות חדשות, כיוון שאין חדשות בנושא". בעבר מסר כי "צמצום כוח האדם והכספים של רשת הטלוויזיה אינם מאפשרים השתתפות בפרויקטים בסדר גודל כזה והאירוויזיון נותר מחוץ ליעדינו".

מוניקה בונל (Mònica Bonell), שרת התרבות והספורט של אנדורה, לא התייחסה גם היא למאמצים שנעשים עבור החזרה לתחרות, אך מסרה: "כל מי שממשיך להפיץ את התרבות הקטלאנית והאנדורית מוזמן לעשות זאת, אבל במקרה הזה יש צורך להעריך את מה שכרוך בהשתתפות הזו".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
דני אורטולה (Dani Ortolà), מנהל התוכן של רשת הטלוויזיה, פרסם אמש הצהרה רשמית: "על אף שאנדורה היא חלק מה-EBU, אין בכוונתו להשתתף באירוויזיון בטווח הקרוב וגם הרחוק יותר". יחד עם זאת, מספר שעות לאחר פרסום ההודעה של אורטולה, גורם רשמי מטעם RTVA התראיין לאתר החדשות "ESCToday" ועדכן שהם עדיין שוקלים את חזרתה של אנדורה לתחרות. ההחלטה הסופית עדיין לא התקבלה וצפויה להתקבל סמוך למועד אישור המדינות המשתתפות בתחרות ב-15 בספטמבר, כך מסר אותו גורם.

אנדורה בתחרות האירוויזיון

הרומן של אנדורה עם תחרות האירוויזיון החל ב-2004, כאשר המדינה הקטנה שממוקמת בין ספרד לצרפת הצטרפה לראשונה לתחרות, והשתתפה בה ברציפות עד 2009. לאחר שש שנים ברציפות שבהן אנדורה לא העפילה לגמר התחרות, ולמעשה נחשבת כיום למדינה היחידה שהשתתפה באירוויזיון אך אף פעם לא העפילה לגמר, פרשה אנדורה מהאירוויזיון עקב קשיים כלכליים ועקב הכשלונות הרבים שגרמו לציבור לאבד עניין בתחרות.

מקורות: Eurofestivales, ESCToday.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!