לאחר שנתיים רצופות בהן קובה שמאיקובסקי התמודד בקדם האירוויזיון הפולני אך לא זכה לייצג את המדינה באירוויזיון, האם השנה הוא יזכה לייצג את פולין בתחרות שתיערך בשוודיה?

רשת הטלוויזיה הפולנית טרם חשפה האם נציג פולין ייבחר בעזרת בחירה פנימית או פעם נוספת באמצעות קדם אירוויזיון. אך השם המרכזי אשר אוהדי האירוויזיון משערים שייבחר, במידה ותיערך בחירה פנימית, הוא קובה שמאיקובסקי (Kuba Szmajkowski).

שמיאקובסקי אינו זר לעולם האירוויזיון, כאשר התמודד בקדם הפולני ב-2022 עם השיר "Lovesick" והגיע למקום הרביעי. השנה חזר לקדם בפעם השנייה עם השיר "You Do Me" עימו הגיע רק למקום השמיני.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
עפ"י שמועות שרצות בתקופה האחרונה אצל גורמים לא רשמיים בפולין, רשת הטלוויזיה הפולנית (TVP) מתכוונת להציע לזמר לייצג את המדינה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, או שהיא כבר עשתה זאת ובעצם נותר רק לחכות להודעה רשמית.

רשת הטלוויזיה הפולנית חטפה ביקורת גדולה מצד מעריצי אירוויזיון בפולין ובאירופה, וזאת לאחר תוצאות הקדם הפולני שנערך השנה. נזכיר כי בקדם הפולני זכתה הזמרת בלנקה (Blanka) שזכתה לתמיכת שופטי הקדם המקומי, וזאת למרות שהקהל בבית העדיף את הזמר יאן (Jan). רשת הטלוויזיה סירבה לחשוף את תוצאות ההצבעה המלאות בקדם הפולני, וזאת למרות תלונה שהוגשה מטעם OGAE פולין (ארגון אוהדי האירוויזיון הפולני) לבית המשפט המנהלי המחוזי בפולין. לאחר הזכייה בקדם "זכתה" הזמרת למבול של השמצות מצד מעריצי אירוויזיון פולניים וחטפה ביקורות רבות ברשתות החברתיות.

בעקבות המקרה, אומנים רבים עלולים להירתע לחלוטין מלעבוד עם רשת הטלוויזיה, או לפחות עם הרכבה הנוכחי של המשלחת לאירוויזיון. מי שלא חששו לצאת בגלוי נגד רשת הטלוויזיה וקראו לשנות את שיטת הבחירה הן בנות להקת טוליה (Tulia), אשר ייצגו את פולין באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב.
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" (בעברית: "לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות.

פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל אך עקב דירוג נמוך של צוותי השופטים סיימה בתחתית הטבלה.

מקור: eurowizja

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!