רשת הטלוויזיה השוויצרית הודיעה כי גם השנה הנציג והשיר לאירוויזיון 2024 ייבחרו בבחירה פנימית על ידי ועדה.

שוויץ החלה לאחרונה בחיפושים אחרי הנציג והשיר לאירוויזיון 2024. גם הפעם, כמו בשנים קודמות הבחירה לאירוויזיון תתבצע על ידי ועדה פנימית של רשת הטלוויזיה SRF. למעשה מאז 2019 נעשה שימוש בבחירה פנימית, כאשר בשנים קודמות נעשה שימוש בקדמי אירוויזיון שנערכו בשמות שונים, משנות ה-50 ועד שנות ה-2000, ובין השנים 2011-2018.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חלון הגשת השירים לקדם האירוויזיון פתוח בין ה-10 ל-24 באוגוסט. רשת הטלוויזיה השוויצרית מחפשת "שיר מודרני, בולט שעומד בדרישות הבינלאומיות".

כל השירים שיוגשו יישפטו על ידי פאנל שייצג את הקהל השוויצרי וצוות שופטים בינלאומי, שיקבעו מי יעלה לסיבוב הבא. צוות השופטים הבינלאומי יורכב ממומחים בינלאומיים הכולל 25 חברים, שהם שופטי עבר באירוויזיון.

הזמרת טיה (Teya) שייצגה השנה את אוסטריה יחד עם סלינה (Salena) עם השיר "Who The Hell Is Edgar?" והגיעה למקום ה-15, חשפה כי היא לוקחת חלק במחנה כתיבת השירים לשוויץ לאירוויזיון 2024. בציוץ שפרסמה, שיתפה טיה: "יש לי הרגשה שיש סיכוי של 99.99% ששמענו את השיר השוויצרי לאירוויזיון בשנה הבאה אתמול בסשן ההאזנה, וסיכוי של 100% שתאהבו את זה אם זה ייבחר, ואני לא רק אומרת את זה כי החברים שלי כתבו את זה". בתגובות לציוץ שיתפה הזמרת כי היא עצמה הגישה לוועדה שיר שכתבה ולא תייצג את שוויץ כסולנית.

במחנה הכתיבה לקח חלק גם היוצר והמפיק המוזיקלי הישראלי – ינון יהל, שהיה בין יוצרי השיר "Unicorn" (שייצג את ישראל באירוויזיון 2023), ובנוסף הפיק מוזיקלית את השיר ״Golden Boy״ עבור אירוויזיון 2015 ואת “Feker Libi” שתוכנן לייצג את ישראל באירוויזיון 2020.
שוויץ באירוויזיון 2023

רמו פורר (Remo Forrer), שנבחר באמצעות בחירה ישירה, ייצג את שוויץ עם שירו "Watergun" (בעברית: "אקדח מים"). שוויץ עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השביעי בחצי הגמר הראשון עם 97 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-20 עם 92 נקודות.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה שוויץ מעפילה לגמר, הישג שלא הגיעה אליו מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.

מקור: SRF.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!