היחסים מסתבכים בעקבות התלונה: רשת הטלוויזיה הקפריסאית נאלצת לשנות את הליך הבחירה "Fame Story" ותבחר את שירה לאירוויזיון 2024 בחודש ינואר.

לאחר שאושר כי הנציג הקפריסאי לאירוויזיון 2024 ייבחר בעזרת תכנית הריאליטי המוזיקלית "Fame Story" של רשת הטלוויזיה הקפריסאית CyBC בשיתוף פעולה עם הערוץ היווני Star Greece נודע כי קדם האירוויזיון יוחלף בעקבות חוסר ההסכמה של רשת הטלוויזיה היוונית ושל ה-EBU לצלם את התכנית בשטחי יוון.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה היוונית (ERT) הגישה תלונה ל-EBU בה נאמר כי התכנית "Fame Story" נוגדת את חוקי איגוד השידור האירופי מכיוון שתוכנית הבחירה מתנהלת מחוץ לשטח קפריסין. בעקבות התלונה ה-EBU עדכן את חוקי תהליכי הבחירה לשנת 2024:

"למארגני הקדם אסור להפר את הבלעדיות של שאר גופי השידור החברים ב-EBU. כל תהליך בחירה של נציג לאירוויזיון צריך להתבצע בארגון בלעדי של רשת הטלוויזיה אותה היא מייצגת ולא בשיתוף עם רשת טלוויזיה אחרת (אלא אם כן ניתן אישור מראש על ידי איגוד השידור האירופי)". 
לאחר שרשת הטלוויזיה הקפריסאית שחררה את התקציר של תחרות הכשרונות, ה-EBU פנו אליהם בבקשה להבהיר את פרטי התחרות מאחר והפקת התכנית מתקיימת ביוון על ידי תחנת טלוויזיה יוונית פרטית ולא קפריסאית (דבר שסותר את התקנות החדשות שהביא ה-EBU). רשת הטלוויזיה CyBC מתכחשת וענתה כי התכנית "Fame Story" מהווה חלק מתכניות הבידור של המדינה ולא משמשת כקדם.

יתר על כן, הודגש במכתב, כי נציג קפריסין לאירוויזיון 2024 יבחר כעת על ידי רשת הטלוויזיה בעזרת תכנית טלוויזיה שתשודר בינואר ותצולם בניקוסיה. בכל קרה, מתמודדי התכנית "Fame Story" יקבלו קדימות להשתתפותם בקדם אירוויזיון שיתקיים בינואר, שם יתמודדו מול מתמודדים נוספים.

 

קפריסין באירוויזיון 2023

הזמר אנדרו למברו (Andrew Lambrou), שנבחר באמצעות בחירה ישירה, ייצג את קפריסין עם שירו "Break a Broken Heart". קפריסין עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השביעי בחצי הגמר השני עם 94 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-12 עם 126 נקודות – ההישג הכי טוב של קפריסין מאז אירוויזיון 2018.

מקור: Politis.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-40 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!