רשת הטלוויזיה היוונית התלוננה באיגוד השידור האירופי על החלטתה של רשת הטלוויזיה הקפריסאית לקיים את תוכנית בחירת הנציג לאירוויזיון 2024 בשטחי יוון.

הנציג הקפריסאי לאירוויזיון 2024 ייבחר השנה לראשונה בעזרת תוכנית הריאליטי המוזיקלית "Fame Story" (בעברית: "סיפור תהילה"). האתר Politis מדווח כי רשת הטלוויזיה הקפריסאית CyBC משתפת פעולה עם הערוץ היווני Star Greece בהפקת תכנית בחירת הנציג לאירוויזיון, וכתוצאה מכך מרבית צילומי התכנית ייערכו על אדמת יוון. זו הפעם הראשונה ש-CyBC משתפת פעולה עם גורם שידור מחוץ לקפריסין בתהליך הבחירה לאירוויזיון.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה היוונית (ERT) מאמינה ש- "Fame Story" נוגדת את חוקי האירוויזיון מכיוון שתוכנית הבחירה מתנהלת מחוץ לשטח קפריסין. כתוצאה מכך פנו גורמים ב-ERT לאיגוד השידור האירופי, על מנת לברר האם קפריסין השכנה רשאית לקיים את בחירת נציגה לאירוויזיון ביוון.

דיווחים אומרים ש-ERT זועמת על כך ש-"Fame Story" קורה בשטחה, עד כדי איומים מצידה לפרישה מאיגוד השידור האירופי אם קפריסין לא תשנה את תוכניותיה. איגוד השידור האירופי שלח מכתב וביקש הסבר, למרות שטרם קיבל החלטה האם קפריסין אכן מפרה כללים.

עם זאת, במידה ואיגוד השידור האירופי יאשר את תלונתו של ERT, קפריסין מסתכנת בהחרמה מהאירוויזיון אם לא תבצע שינויים בפורמט תוכנית הבחירה לאירוויזיון. זו הפעם הראשונה שיוון אי פעם נוקטת צעד כזה נגד קפריסין, מדינה שיש לה קשרים פוליטיים ותרבותיים חזקים במיוחד. נדגיש כי נציגים יווניים רבים ייצגו בעבר את קפריסין ומנגד גם זמרים קפריסאים ייצגו את יוון.

רשתות טלוויזיה בחרו לשתף פעולה עם רשתות פרטיות בעבר בבחירתן לאירוויזיון, כולל באוקראינה בין הרשתות UA:PBC ו-STB או בגרמניה בין הרשתות NDR ו-ProSieben. עם זאת, הפעם האחרונה בה מדינה החברה באיגוד השידור האירופי עבדה באופן בינלאומי על בחירה לאירוויזיון הייתה ב-2004 כאשר רשת הטלוויזיה של אנדורה RTVA שיתפה פעולה עם רשת הטלוויזיה הקטלונית TV3 בבחירתה הראשונה לאירוויזיון.

כבר השנה ראינו כי קפריסין לא קיבלה מיוון את המקום הראשון והדוז-פואה הנכסף. האם המגמה תימשך גם השנה? נעדכן בהתפתחויות.
קפריסין באירוויזיון 2023

הזמר אנדרו למברו (Andrew Lambrou), שנבחר באמצעות בחירה ישירה, ייצג את קפריסין עם שירו "Break a Broken Heart". קפריסין עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השביעי בחצי הגמר השני עם 94 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-12 עם 126 נקודות – ההישג הכי טוב של קפריסין מאז אירוויזיון 2018.

מקור: Politis.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-40 של קפריסין באירוויזיון. קפריסין הצטרפה לתחרות ב-1981 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמרת אלני פוריירה סיימה במקום השני עם השיר "Fuego".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!