שלב הליהוק הראשוני לקראת קדם האירוויזיון של לוקסמבורג יצא לדרך! מעל 100 מתמודדים הגישו את מועמדתם לייצוג הדוכסות שנעדרה מהתחרות 31 שנים.

לוקסמבורג החלה בהכנות לקראת קדם האירוויזיון שיתקיים ב-27 בינואר. כחלק מההכנות, יערכו מספר שלבים כשהשלב הראשון החל אמש – שלב הליהוק הראשוני לתחרות המקומית,  אשר התקיים ברוקהל (Rockhal), האולם בו ייערך גם הקדם הרשמי לבחירת הנציג לשנת 2024.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
יותר מ-100 זמרים וזמרות אשר הגישו מעומדות לייצוג המדינה, הופיעו אתמול בשלב ליהוק מקדים מול וועדת שופטים שתבחר מי מהם יתמודד בקדם האירוויזיון של רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית (RTL). הזמרים ביצעו בפני צוות השיפוט שיר מוכר. בהמשך התהליך, יפגשו הזמרים הטובים ביותר עם יוצרים וכותבים, איתם יעבדו על שיר מקורי עבור קדם האירוויזיון המקומי.

לראשונה, לוקסמבורג תבחר את נציגה לא רק ע"י וועדה פנימית ואנשי מקצוע, אלא גם ע"י הקהל בבית. נזכיר כי לוקסמבורג השתתפה לאחרונה בתחרות ב-1993, ובזמנים אלו פחות היה נפוץ שהקהל בבית מעורב בבחירה לאירוויזיון. הקדם יוקרן ברחבי העולם בתרגום לשלוש שפות שונות על מנת לאפשר לאנשים רבים לצפות בו.

זמרים ויוצרים המעוניינים להירשם יכולים עדיין לעשות זאת דרך האתר Eurovision.lu. שימו לב כי הזמרים המתמודדים נדרשים להחזיק בתעודת זהות לוקסמבורגית או להתגורר במדינה לפחות שלוש שנים או להחזיק בקשר ברור ומעורבות בתעשיית המוזיקה בלוקסמבורג. לעומת זאת, יוצרים ישראלים ואחרים ממדינות זרות יכולים לקחת חלק בתחרות ככותבי שירים.
רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית, RTL, הודיעה בחודש מאי האחרון על חזרתה לתחרות האירוויזיון, וזאת לאחר 31 שנים מאז השתתפותם האחרונה בתחרות שנערכה ב-1993. בתחילת החודש הודיעה לוקסמבורג כי תקיים קדם אירוויזיון על מנת לבחור את הנציג שלהם לתחרות. הבחירה תתקיים באולם רוקהל (Rockhal), אשר נמצא בעיר אש-סור-אלזטה, השנייה בגודלה בלוקסמבורג.

מקור: RTL

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!