לאחר ששיטת ההצבעה באירוויזיון שונתה בשנה האחרונה ומנעה מקולות השופטים להשפיע בחצאי הגמר, נראה כי איגוד השידור האירופי בדרך לקבל הצעות נוספות בעניין.

נורווגיה, אחת המדינות הבולטות בשנים האחרונות בתחרות, יוצאת נגד ההחלטה של מאזן הכוחות בין השופטים לקהל באירוויזיון 2024.

סטיג קרלסן (Stig Karlsen), ראש המשלחת הנורווגית לתחרות, טוען שנורווגיה מתכננת לשלוח הצעה לאיגוד השידור האירופאי, EBU, על מנת לשנות את שיטת ההצבעה בגמר האירוויזיון ולתת פחות משקל בהצבעה לשופטים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
זוקס ויקטור (Szűcs Viktor), שהתראיין לפודקסט אירוויזיון, מסר: "אני חושב שהקהל שצופה בתחרות יתעצבן אם הבחירה שלו כל פעם תבוטל ע"י השופטים. כמות האחוזים בשקלול השופטים צריכה לעמוד על 30%-40% לפחות".

קרלסן טען שהוא מבין את חשיבות השופטים בתחרות והתרומה שקיימת בהם להתרגשות וליצירת המתח. כלל האמירות מגיעות אחרי רצף כישלונות של נורווגיה בהצבעות השופטים בשנים האחרונות, כאשר מנגד ההצלחה של נורווגיה בקהל היא גדולה מאוד. את התופעה ניתן היה לראות בצורה מאוד מודגשת באירווזיון 2023 כאשר הפייבורט המהותי והחזק לזכייה היה קארייה (Käärijä) הפיני, שזכה בהצבעת הקהל, על פני לורין (Loreen) השוודית שזכתה בפער גדול בעזרת הצבעת השופטים.

חשוב לציין, נורווגיה ככל הנראה תעלה את הצעתה ותבקש את שינוי השיטה אך ההחלטה שמורה לאיגוד השידור האירופי ולקבוצת המיקוד (Referance Group) שיכולים לקבל/לדחות את בקשתם.
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

מקור: EnVagyokViktor.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!