רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית הודיעה הבוקר כי תבחר את נציגה לאירוויזיון 2024 דרך קדם אירוויזיון בסוף חודש ינואר.

רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית RTL הודיעה בחודש מאי האחרון על חזרתה לתחרות האירוויזיון, וזאת לאחר 31 שנה מאז השתתפותם האחרונה בתחרות שנערכה ב-1993.

למרות שעברו למעלה מ-30 שנה מאז השתתפה באירוויזיון, לוקסמבורג עדיין נחשבת לאחת מהמדינות המצליחות בתחרות, וזאת לאחר שגרפה לא פחות מ-5 זכיות באירוויזיון. לוקסמבורג נמצאת במקום השלישי בטבלת הזכיות של כל הזמנים, כשמעליה נמצאות אירלנד ושוודיה עם 7 זכיות לכל אחת.

הבוקר הודיעה רשת הטלוויזיה על דרך בחירת הנציג של לוקסמבורג לאירוויזיון 2024: הבחירה תתקיים באמצעות קדם אירוויזיון שיתקיים ב-27 לינואר באולם רוקהל (Rockhal), אשר נמצא בעיר אש-סור-אלזטה, השנייה בגודלה בלוקסמבורג.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
על מנת להשתתף בקדם המקומי, רשת הטלוויזיה פרסמה מספר דרישות:

 • על המשתתפים להיות בני 16 עד ה-24 לינואר, שלושה ימים לפני הקדם.
 • על המשתתפים להיות גמישים וזמינים בין חודש נובמבר 2023 למאי 2024.
 • על המשתתפים להראות יכולות שירה וביטחון על במות גדולות.
 • על המשתתפים להיות בעלי אזרחות לוקסמבורגית, או שהתגוררו במדינה שלוש שנים רצופות לפחות. מתמודד ללא אזרחות מקומית שלא יעמוד בתנאים יצטרך להיות בעל קשר תרבותי ומוכח לסצנת המוזיקה הלוקסמבורגית.
 • רשת הטלוויזיה מאפשרת לכל מתמודד להגיש לוועדה עד שלושה שירים, אך לא נדרש שהזכויות יהיו לאותם יוצרים. כותבי שירים יוכלו להגיש לוועדה שירים בנפרד אשר בהמשך יצוותו לאומנים המתאימים.
 • המתמודדים יוכלו לצרף למשלחת/צוות אנשים חיצוניים שאין להם מעורבות בתהליך היצירה. במידה ויהיו מעוניינים בכך, יצטרכו להגיש בקשה מסודרת עד ל-13 ביולי.
 • חלון הגשת השירים יהיה פתוח עד ה-1 באוקטובר. אומנים אשר מעוניינים להשתתף אך עדיין אין להם שיר מוכן יכולים להגיש בקשה ע"י שליחת קליפ אודיו לרשת הטלוויזיה, להציג את עצמם בקצרה ולבצע קאבר. ניתן להגיש בקשות עד ה-16 ביולי.
 • השירים המוגשים יכולים להיות בכל שפה, ואין דרישה לשירים בלוקסמבורגית או בשפות לאומיות אחרות (גרמנית וצרפתית).

ניתן להגיש שירים לוועדה דרך האתר של רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית – לחצו כאן!
הופעתה האחרונה של לוקסמבורג עד כה באירוויזיון 1993:

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.

מקור: RTL.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
  מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!