רשת הטלוויזיה השוודית הכריזה על שינוי שייערך בפורמט קדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן, לקראת אירוויזיון 2024. הקדם השוודי צפוי להיערך כמדי שנה בחודשי פברואר-מרץ.

שוודיה ממשיכה להתכונן לאירוח אירוויזיון 2024 בשטחה בפעם השביעית, וזאת לאחר זכייתה הגדולה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo", בביצועה של הזמרת השוודית לורין (Loreen). ארבע ערים נותרו במרוץ לאירוח: סטוקהולם (Stockholm), מאלמו (Malmö), גטבורג (Gothenburg) וארנשלדסוויק (Örnsköldsvik).

עד שנגלה בחודש הבא מי צפויה לארח את התחרות, רשת הטלוויזיה השוודית SVT מכריזה על שינוי בפורמט קדם האירוויזיון המצליח "מלודיפסטיבלן" (Melodifestivalen), אשר ייכנס לתוקפו כבר במהדורה הקרובה בחודש פברואר.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מהם השינויים הצפויים?

ראשית, חצי הגמר החמישי ששימש כגלגל הצלה בוטל כמופע יחיד ולמעשה ישמש כחצי גמר לכל דבר. פורמט העולות לגמר לא ישתנה ושני השירים שיגיעו למקומות הראשון והשני בארבעת חצאי הגמר הראשונים יעפילו לגמר. לעומת שנים קודמות, האומנים שהגיעו למקומות השלישי והרביעי לא יופיעו שוב בחצי הגמר הנוסף, ובמקום זאת ישודר לצופים בבית סיכום מהיר של ההופעות, וקהל הצופים בבית יבחר שני שירים נוספים שיעפילו לגמר.

הגמר הגדול יורכב כמדי שנה מ-12 שירים, והזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).

שינוי נוסף שצפוי לנו הוא הגדלת מספר המשתתפים בתחרות: כל חצי גמר יורכב משישה שירים, לעומת שבעה שירים שהשתתפו עד כה בכל מקצה בשנים האחרונות, ומספר המשתתפים בתחרות יגדל מ-28 ל-30.

אנדרס וויסטבקה (Anders Wistbacka), מנהל הפרויקטים של המלודיפסטיבלן, מסר שהשינוי נעשה "על מנת לשמור על מעורבות הצופים לאורך כל המשדרים" ועל מנת להגדיל את מספר הצופים, וזאת לאחר שמשדר חצי הגמר ב-2023 הפך למשדר הקדם החמישי הכי פחות נצפה מאז 2006. וויסטבקה מוסיף: "זה לא סוד שאיבדנו קהל בחצי הגמר. עכשיו אנחנו מקווים לשמור על ההתרגשות דרך כל התוכניות".

תאריכי הקדם טרם נחשפו בשלב זה.
שוודיה באירוויזיון 2023

לורין (Loreen), שזכתה בקדם האירוויזיון השוודי, ייצגה את שוודיה עם שירה "Tattoo" (בעברית: "קעקוע"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השני בחצי הגמר הראשון עם 135 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הראשון עם 583 נקודות.

זהו ניצחונה השביעי של שוודיה בתחרות, מה שהופך אותה לשיאנית הזכיות ביחד עם אירלנד, ואת לורין לאומנית השנייה שזוכה באירוויזיון בפעם השנייה אחרי ג'וני לוגן מאירלנד.

מקור: Gaffa.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שהתחרות תתארח בשוודיה, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר סטוקהולם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!