ארבע ערים בשוודיה נותרו במירוץ לאירוח אירוויזיון 2024: סטוקהולם, מאלמו, גטבורג וארנשלדסוויק. האם התחרות תחזור בפעם הרביעית לסטוקהולם?

מאז זכייתה הגדולה של שוודיה באירוויזיון 2023 עם השיר "Tattoo", בביצועה של הזמרת השוודית לורין (Loreen), שמונה ערים ברחבי שוודיה הביעו את רצונן לארח בשטחן בשנה הבאה את אירוויזיון 2024.

יחד עם זאת, עד לרגע סגירת ההרשמה קיבלה רשת הטלוויזיה השוודית SVT הצעות מארבע ערים בלבד: שטוקהולם (Stockholm), מאלמו (Malmö), גטבורג (Gothenburg) וארנשלדסוויק (Örnsköldsvik). באיזה אולם מעוניינת כל עיר לארח את התחרות? האם האירוויזיון יחזור בפעם הרביעית לבירת שוודיה, סטוקהולם?

סיכמנו עבורכם את כל הפרטים החשובים שצריך לדעת.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שטוקהולם (Stockholm)

אירוחים קודמים: 1975, 2000 ו-2016.

בירת שוודיה, שטוקהולם, נחשבת בעיניי רבים לעיר המובילה והמועדפת לאירוח התחרות בשנה הבאה. העיר אירחה בשטחה את התחרות שלוש פעמים, יותר מכל עיר אחרת בשוודיה, ואם תיבחר פעם נוספת כמארחת בשנה הבאה היא תשבור את השיא של עצמה.

שני אולמות בשטוקהולם מועמדים לאירוח

פרינדס ארנה (Friends Arena): האולם מארח את הגמרים של המלודיפסטיבלן, קדם האירוויזיון השוודי, מאז 2013 (פרט ל-2021), ויכול להכיל בתוכו עד 65,000 איש בקונצרטים. יחד עם זאת, במידה והאולם ייבחר כמארח של התחרות מספר המקומות יצומצם משמעותית, אך עדיין יוכל להכיל בתוכו 30,000 צופים – מספר לא מבוטל.

Tele2 Arena: אצטדיון כדורגל שממוקם בסמוך לגלובן ארנה, האולם המארח של אירוויזיון 2000 ו-2016, ויכול להכיל בתוכו עד 45,000 צופים. כך או כך, אם אחד מהאולמות ייבחר, צפוי לנו אירוויזיון עם מספר צופים מרשים במיוחד.

יחד עם זאת, קבוצות הכדורגל הרשמיות של שוודיה לא מוכנות בשלב זה לשחרר את האולמות למטרת האירוויזיון, כיוון שהדבר ייאלץ אותן לעבור לשחק במגרשי כדורגל אחרים בשוודיה. ניתן להניח כי במידה ושטוקהולם תיבחר כמארחת, יימצא פיתרון לדבר. נזכיר כי הגלובן ארנה (Globen Arena), אשר אירח את התחרות בשטוקהולם בפעמים הקודמות וכיום נקרא אביצ'י ארנה (Avicii Arena), לא יהיה פנוי לארח את התחרות ב-2024 וזאת עקב שיפוצים מתוכננים.

בימים האחרונים, מספר כלי תקשורת בשוודיה דיווחו כי נשקלת הצעה לבניית זירה זמנית שתשמש לאירוויזיון, וזאת בשל הקושי למצוא אולם מתאים מהסיבות שהוזכרו למעלה. עם זאת, הדבר יהיה כרוך בהוצאה כספית גבוהה, יותר ממה שתוכנן. המדינה היחידה עד היום שבנתה אולם במיוחד לתחרות היא אזרבייג'אן, אשר אירחה את האירוויזיון בשטחה ב-2012.

 

מאלמו (Malmö)

אירוחים קודמים: 1992 ו-2013.

מאלמו, אשר אירחה בשטחה את התחרות פעמיים – שנייה רק לשטוקהולם, מעוניינת לעשות זאת בפעם השלישית.

אולם אחד במאלמו מועמד לאירוח:

מאלמו ארנה (Malmö Arena): האולם אירח את התחרות הקודמת שנערכה במאלמו ב-2013, ומסוגל להכיל בתוכו כ-15.5 אלף איש.
גטבורג (Gothenburg)

אירוחים קודמים: 1985.

העיר השלישית בשוודיה שאירחה בעברה את האירוויזיון מעוניינת לעשות זאת בפעם השנייה אחרי 39 שנה.

אולם אחד בגטבורג מועמד לאירוח:

סקנדינביום (Scandinavium): האולם אירח את התחרות היחידה שנערכה בגטבורג ב-1985, ויכול להכיל בתוכו עד 14,000 אלף איש. האולם היה בין המועמדים לארח את התחרות בשנים 2013 ו-2016.

יחד עם זאת, גורמים שונים מטעם עיריית גטבורג מסרו כי על ההצעה להיבחן בקפידה, וזאת בשל האולם הוותיק שלא בטוח שיכול לעמוד בסטנדרטים של התחרות העכשווית ב-2024.

 

ארנשלדסוויק (Örnsköldsvik)

אירוחים קודמים: טרם אירחה את התחרות.

אולם אחד בארנשלדסוויק מועמד לאירוח:

האגלונדס ארנה (Hägglunds Arena): האולם אירח את חצאי הגמר של המלודיפסטיבלן בשנים 2007, 2010, 2014, 2018 ו-2013. האולם יכול להכיל בתוכו כ-9800 איש.

עם זאת, ההצעה ככל הנראה לא תתקבל וזאת בשל מחסור של מקומות לינה רבים בעיר, תנאי הכרחי לאירוח התחרות.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שהתחרות תתארח בשוודיה, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר סטוקהולם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!