למרות שתהליך הבחירה לאירוויזיון 2024 טרם הוחלט, רשת הטלוויזיה האירית פתחה את חלון הגשת השירים לייצוג אירלנד באירוויזיון הבא שייערך בשוודיה.

לאחר הכישלון להעפיל לגמר בתחרות האירוויזיון האחרונה, רשת הטלוויזיה האירית RTÉ החלה אחר החיפושים לנציג האירי הבא לאירוויזיון 2024, ופתחה את חלון הגשת השירים אשר יתמודדו על ייצוג אירלנד באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה. ניתן יהיה להגיש את השירים עד ל-29 בספטמבר באתר של רשת הטלוויזיה האירית.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
למרות שטרם הוחלט אם להשתמש פעם נוספת בפורמט קדם האירוויזיון, ידוע כי השירים המוגשים יבחנו ויסוננו ורק מספר מצומצם של שירים יזכה להתחרות על הכרטיס לשוודיה. תהליך הבחירה צפוי להתקיים בתחילת השנה הבאה אך לא ידוע כיצד הקדם האירי יתרחש, אם בכלל. כזכור, תוכנית האירוח "The Late Late Show" שידרה את הקדם בשנתיים האחרונות, כמו כן בשנים 2006-2007 וב-2009 עד 2015.

מטעם רשת הטלוויזיה האירית נמסר: "אנו רוצים לשמוע מכותבי שירים ויוצרים עכשוויים עם כישרון ושאיפה להצליח להגיע למיקום גבוה בסביבה התחרותית הזו".

אירלנד היא המדינה ה-18 עד כה שמאשרת השתתפות באירוויזיון 2024, לאחר פינלנד, נורווגיה, מלטה, ספרד, לוקסמבורג, שוודיה, קפריסין, הולנד, גרמניה, בריטניה, איסלנד, שוויץ, ישראל, איטליה, צרפת, דנמרק ומולדובה.
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

מקור: RTÉ.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!