נציג רומניה באירוויזיון 2023, תאודור אנדריי, חשף את קשייו האישיים בשיתוף הפעולה עם רשת הטלוויזיה הרומנית בעבודה על התחרות.

תיאודור אנדריי (Theodor Andrei) ייצג בחודש שעבר את רומניה באירוויזיון 2023 עם השיר "D.G.T. (Off and On)". כמעריץ מושבע של התחרות, תיאודור התרגש להופיע על הבמה בליברפול. עם זאת, הזמר סיפר כעת כיצד חלומו הפך לסיוט בשל שיתוף הפעולה שלו עם רשת הטלוויזיה הרומנית TVR. תיאודור העלה את טענותיו במהלך ראיון לערוץ היוטיוב The Watcher, כחלק מהסדרה YouTube Fără Perdea.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אנדריי הסביר כי הוא שקל לקחת חלק באירוויזיון במשך כמה שנים, ניסה למצוא שיר מתאים שיוכל לכבוש את בימת האירוויזיון הבינלאומית, וזה תמיד היה עבורו חלום ילדות. הזמר התוודה ששמע אלפים שרים לצלילי שירו ברומנית במהלך מסיבות טרום האירוויזיון באמסטרדם ובלונדון, והוא מוסיף כי אלה אחד מהישגי השיא בקריירה שלו עד כה.

אך אז טען ש-TVR שאחראית על המשלחת הרומנית באירוויזיון, הפכה את החלום שלו לסיוט. בקדם האירוויזיון הרומני, Selecția Națională, ביים תאודור את הופעתו בעצמו. הוא התכוון לשפר את המופע הקיים גם לאירוויזיון, אך TVR דחתה לכאורה את כל הרעיונות וההצעות שלו, כך שלמעשה הופעתו בליברפול בוימה על ידי רשת הטלוויזיה הרומנית בלבד.

נוסף על כך, טען אנדריי כי גרסת האירוויזיון שהוצגה בסופו של דבר הייתה איטית יותר במקצבה מהגרסה המקורית, תוצאה שלא הלמה את רעיונותיו המקוריים. לדבריו, נוסף לסוגיית התקציב שקיבלה רשת הטלוויזיה לאירוויזיון שלא הוקצתה כראוי להופעה, TVR גם סירבה להקצות כספים לקליפ עבור שיר האירוויזיון שלו.

הזמר רצה לקיים את ההבטחה שנתן למעריציו לגבי הוצאת קליפ לשיר. לכן, הוא יצר קליפ לשירו במימון עצמי. עם זאת, הדבר הביא למתחים נוספים בינו לבין רשת הטלוויזיה. לטענתו, TVR אסרה עליו לפרסם אותו, ואף איימה על תיאודור ומשפחתו לטענתו. העובדה שתיאודור נאלץ לממן את הפקת הסרטון בעצמו עוררה ביקורת נרחבת על TVR. רשת הטלוויזיה הרומנית טרם הגיבה לטענותיו של תיאודור.

למרות הקשיים והתלאות עם TVR, תיאודור ישוב לבריטניה ויופיע ב-28 ביולי באולם "The Water Rats" במופע רוקנרול. באולם הופיעו אמנים מוכרים בתחילת הקריירה שלהם, דוגמת בוב דילן, הפוגס ואואזיס.
רומניה באירוויזיון 2023

"D.G.T (Off and On)" (בעברית: "אצבעות") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר תאודור אנדריי (Theodor Andrei), אשר ייצג את רומניה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שהתקיים בליברפול, בריטניה. השיר הגיע למקום האחרון בחצי הגמר עם 0 נקודות, בדומה לסן מרינו. זו הפעם הראשונה שרומניה מגיעה למקום האחרון בחצי הגמר ולא זוכה לאף נקודה.

אירוויזיון 2023: זו הייתה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.

מקורות: Wiwibloggs, The Watcher.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!