רשת הטלוויזיה הספרדית פרסמה כי החל מאירוויזיון הילדים הקרוב שייערך בצרפת, זמרי הליווי וקולות הרקע יבוצעו בשידור חי ולא יוקלטו מראש. האם ההחלטה תשפיע על אירוויזיון 2024 בשוודיה?

רשת הטלוויזיה הספרדית RTVE פרסמה לאחרונה קול קורא למציאת הנציג הספרדי לאירוויזיון הילדים 2023 שייערך השנה בעיר ניס שבצרפת. בין השורות בקול הקורא שיצא נאמר כי איגוד השידור האירופי (EBU) ישנה השנה את חוק קולות הליווי המוקלטים, ויחייב את האומנים וזמרי הליווי שעל הבמה לבצע הכל בשידור חי ולא באולפן מוקלט.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה הספרדית מסרה: "ה-EBU הציג שורה של שינויים בחוקי אירוויזיון הילדים 2023. הוא מציין כי ההופעות על הבמה חייבות להתבצע בשידור חי. כמו כן, לא יתאפשר עיבוד לתיקוני גובה הצליל או להכנת קטעי וידיאו מוקלטים במסך הלד, כחלק מההופעות החיות". אם הדבר יאושר ע"י ה-EBU, זאת תהיה הפעם הראשונה שבה שירה מוקלטת מראש אסורה באירוויזיון הילדים.

ואיך הדבר מתקשר לאירוויזיון? שירה מוקלטת הוצגה לראשונה באירוויזיון 2021 בעקבות התפרצות מגפת הקורונה ברחבי העולם ובאירופה. מאז, נושא קולות הרקע הפך לשנוי במחלוקת, כאשר מספר אומנים שהשתתפו בתחרות טענו שהדבר פוגע בשלמות התחרות – הבולט שבהם היה נציג איסלנד לאירוויזיון 2021, דאדי פרייר (Daði Freyr).

ההחלטה לבטל את הקולות המוקלטים תעמוד בסתירה לתחרות האירוויזיון, שאפשרה השנה בפעם השלישית ברציפות שימוש בקולות רקע מוקלטים. יחד עם זאת, ברוב המקרים אירוויזיון הילדים משמש כאב-טיפוס לחוקים מסוימים שחלים באירוויזיון הבוגרים, כך שייתכן שגם באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה יבוטלו קולות הרקע.

מקור: RTVE.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!