בציוץ קצר שפרסמה רשת הטלוויזיה הבולגרית לפני גמר אירוויזיון 2023, הכריזה הטלוויזיה הבולגרית כי בולגריה כבר לא חלק ממשפחת האירוויזיון.

רשת הטלוויזיה הבולגרית BNT הכריזה בחודש אוקטובר שעבר כי היא פורשת מאירוויזיון 2023 שנערך בליברפול. לאחר הפרישה אישרה בולגריה כי הסיבה העיקרית לפרישה מהתחרות היא כלכלית ושאינה יכולה לממן את ההשתתפות בתחרות הקרובה.

העיתון הבולגרי "24Chasa" דיווח בזמנו שהתקציב של רשת הטלוויזיה הופחת ב-2 מיליון לב (900 אלף אירו), בעוד שהוצאותיה כמעט שולשו בעקבות האינפלציה הגבוהה בכל העולם. בעקבות הסיבות הללו BNT מצאה כי השתתפות באירועי בידור כמו האירוויזיון אינה החלטה מוצדקת במצב הכלכלי הנוכחי שבו נמצאת המדינה.

כידוע, כל רשת טלוויזיה אשר משתתפת בתחרות צריכה לשלם דמי השתתפות שנקבעים בהתאם לגודלם של רשתות הטלוויזיה המשתתפות בתחרות. בעקבות הדחתה של רוסיה מאירוויזיון 2022, המדינות המתמודדות בתחרות התבקשו לשלם דמי השתתפות גבוהים יותר, דבר שהביא לפרישתה של בולגריה, ביחד עם מונטנגרו ומקדוניה הצפונית.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בציוץ שפורסם, בירכה בולגריה את לוקסמבורג על חזרתה לתחרות, אך הודיעה כי היא עצמה אינה מתכוונת לחזור.

בולגריה באירוויזיון

בולגריה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-2005, ומאז התמודדה בתחרות 14 פעמים. בולגריה פרשה לראשונה מהתחרות ב-2014 עקב סיבות כלכליות וחזרה לתחרות ב-2016. בולגריה פרשה פעם נוספת מהתחרות ב-2019, שוב עקב נסיבות כלכליות.

בשנים הראשונות להשתתפותה בתחרות, בולגריה העפילה לגמר פעם אחת בלבד ב-2007 והגיעה למקום החמישי. בכל שאר ההשתתפויות שלה, כשלה בולגריה מלהעפיל לגמר הגדול. הקאמבק לתחרות ב-2016 סומן כהצלחה גדולה, ובולגריה כבשה פעמיים את הטופ חמש בגמר הגדול והגיעה פעמיים נוספות לגמר.

השיר שייצג את בולגריה באירוויזיון 2022 לפני שפרשה:
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!