רשת הטלוויזיה הפינית התירה לפרסום כי קדם האירוויזיון הפיני "Uuden Musiikin Kilpailu 2024" ייערך בחודש פברואר הבא. במקביל, פורסם התקנון לשליחת שירים לוועדת הקדם.

רשת הטלוויזיה הפינית YLE הייתה הראשונה להביע עניין באירוויזיון 2024, ובשבוע שעבר אישרה כי קדם האירוויזיון "Uuden Musiikin Kilpailu", או בשמו המקוצר UMK, ישמש פעם נוספת לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון.

הקדם משמש לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון החל מ-2012, וחלון הגשת המועמדות להשתתפות בקדם ייפתח ב-21 לאוגוסט וייסגר שלושה ימים לאחר מכן ב-24 לאוגוסט.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשת הטלוויזיה פרסמה את כללי התחרות באתר האינטרנט שלהם. כמו שפורסם, ניתן יהיה להגיש שירים לוועדה עד ה-24 באוגוסט, כאשר הגרסה הסופית לתחרות צריכה להיות מוכנה עד ה-20 לאוקטובר. בנוסף, פורסם כי כל אומן, זמר או להקה יכולים להגיש לוועדה עד שלושה שירים, אך בסופו של דבר יוכלו להשתתף בתחרות עם שיר אחד בלבד.

בנוגע לכותבי השירים והמלחינים – כל אחד יכול להגיש שירים לוועדה, בתנאי שלפחות אחד מכותבי השירים או המלחינים יהיה בעל אזרחות פינית או בעל תושבות קבע בפינלנד. כותבי השירים יוכלו להשתתף בקדם עם יותר משיר אחד.

הקדם הפיני זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבות, ומביא לפינלנד הצלחה רבות בתחרות: ראשית, פינלנד עלתה לגמר שלוש פעמים ברציפות, הישג שלא הגיעה אליו מאז רצף ההעפלות בין השנים 2006-2009. שנית, באירוויזיון 2021 פינלנד הגיעה בתחרות למקום השישי – שהיה עד אותה עת להישג השני הכי טוב בתולדותיה, הישג שנשבר כבר השנה עם המקום השני. הקדם הפיני שנערך השנה זכה להצלחה עצומה עם למעלה מ-2 מיליון צופים ברחבי פינלנד.
פינלנד באירוויזיון 2023

הזמר קארייה (Käärijä), שזכה בקדם האירוויזיון הפיני, ייצג את פינלנד עם שירו ""Cha Cha Cha". פינלנד עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השני עם 526 נקודות.

זהו ההישג השני הכי טוב בתולדותיה של פינלנד וההישג הכי טוב שלהם מאז הניצחון באירוויזיון 2006. זאת הפעם השנייה שבה פינלנד מנצחת בחצאי הגמר, ובגמר הגדול אף ניצחה בהצבעת הקהל אך הגיעה למקום הרביעי בהצבעת השופטים.

מקור: YLE – Uuden Musiikin Kilpailu.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!