האם אנדורה תחזור לאירוויזיון 2024, לראשונה אחרי 14 שנות היעדרות מהתחרות? תלוי את מי שואלים. רשת הטלוויזיה והממשלה האנדורית התייחסו לאחרונה לסוגייה.

אופציית החזרה לתחרות של אנדורה עולה מידי שנה כל פעם מחדש. מאז שפרשה מתחרות האירוויזיון ב-2010, רשת הטלוויזיה האנדורית RTVA לא הראתה כל עניין לחזור לאירוויזיון בעתיד. נציגת אנדורה לאירוויזיון 2009, סוזן ג'ורג'י (Susanne Georgi), פועלת כבר מספר שנים על מנת להחזיר את המדינה לתחרות ואף הצליחה לגייס את התקציב לכך, אך נראה שגם הפעם המשא ומתן מול הטלוויזיה האנדורית נתקל במבוי סתום.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הרומן של אנדורה עם תחרות האירוויזיון החל ב-2004, כאשר המדינה הקטנה שממוקמת בין ספרד לצרפת הצטרפה לראשונה לתחרות, והשתתפה בה ברציפות עד 2009. לאחר שש שנים ברציפות שבהן אנדורה לא העפילה לגמר התחרות, ולמעשה נחשבת כיום למדינה היחידה שהשתתפה באירוויזיון אך אף פעם לא העפילה לגמר, פרשה אנדורה מהאירוויזיון עקב קשיים כלכליים ועקב הכשלונות הרבים שגרמו לציבור לאבד עניין בתחרות.

בסוף 2011 שקלה רשת הטלוויזיה האנדורית RTVA לפרוש מאיגוד השידור האירופי אך לבסוף חזרה בה מכוונתה. מאז חלפו הרבה שנים ואנדורה לא הראתה כל עניין לחזור לתחרות, אך בשנים האחרונות מסתמנת מגמה חיובית מכיוונה של סוזן ג'ורג'י (Susanne Georgi), הזמרת האחרונה שייצגה את אנדורה ב-2009. ג'ורג'י פועלת בשנים האחרונות מאחורי הקלעים ופתחה בקמפיין מימון כדי להחזיר את אנדורה לתחרות בעתיד.

בסוף 2019 היה נדמה סוף סוף שהמדינה מתכוונת לחזור לתחרות לאחר עשור של היעדרות, וזאת לאחר שרשת הטלוויזיה באנדורה מסרה שהיא שוקלת לחזור לתחרות. ב-2020 שיתפה ג'ורג'י כי נמצא המימון להשתתפות עתידית בתחרות, והיא אף הצהירה כי קיבלה אישור לכך שאנדורה תחזור להשתתף באירוויזיון 2022. למרות המאמצים הרבים, הודיעה אנדורה כי לא תחזור להשתתף באירוויזיון 2023, אך ג'ורג'י שיתפה לאחרונה כי היא תמשיך במאמצים להחזיר את המדינה לאירוויזיון "אם זה יהיה ב-2024 או בעוד שנתיים או שלוש, אבל נחזור בוודאות", כך לפי דבריה.
דובר מטעם רשת הטלוויזיה האנדורית, שהיה אחראי בעבר על השתתפותה בתחרות, מסר בקצרה: "לא יפורסמו הכרזות חדשות, כיוון שאין חדשות בנושא". בעבר מסר כי "צמצום כוח האדם והכספים של רשת הטלוויזיה אינם מאפשרים השתתפות בפרויקטים בסדר גודל כזה והאירוויזיון נותר מחוץ ליעדינו".

בהמשך להצהרת הדובר מטעם RTVA, מוניקה בונל (Mònica Bonell), שרת התרבות והספורט של אנדורה, לא התייחסה גם היא למאמצים שנעשים עבור החזרה לתחרות, אך מסרה: "כל מי שממשיך להפיץ את התרבות הקטלאנית והאנדורית מוזמן לעשות זאת, אבל במקרה הזה יש צורך להעריך את מה שכרוך בהשתתפות הזו".

נראה שלמרות כל המאמצים, ולמרות העובדה שנמצא התקציב המתאים לכך, אנדורה תמצא את עצמה בחוץ גם ב-2024.

מקור: Diari d'Andorra.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 צפויה להתקיים בשוודיה שתארח את התחרות בעקבות זכייתה השביעית באירוויזיון 2023. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!