ראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון מתבטא נגד שופטי התחרות לאחר שדירגו את אלסנדרה מלה, נציגת נורווגיה לאירוויזיון 2023, במקום ה-17 בלבד בגמר התחרות.

ראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון, סטיג קארלסן (Stig Karlsen), מסר שיש להעריך מחדש את שיטת ההצבעה הנוכחית בגמר האירוויזיון הכוללת את חבר השופטים. אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), נציגת נורווגיה באירוויזיון האחרון, הצליחה להתברג במקום החמישי בגמר התחרות וזאת למרות שדורגה ע"י השופטים רק במקום ה-17!

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
קרלסן מסר לעיתון הנורווגי Dagbladet: "שיטת השיפוט, הכוללת את צוותי השופטים באירוויזיון, צריכה להיבחן מחדש ורצוי לנהל שיח על הנושא. ישנו הבדל בין השופטים לקהל גם בשנים קודמות, אך השנה ההבדל הפך למשמעותי. הקהל בחר באופן ברור זוכה בניגוד לדעתם של השופטים. העובדה שלצוות שופטים המונה 185 אנשים יש כוח שווה למיליוני צופיי טלוויזיה היא נושא מוטל בספק".

נדגיש כי השופטים העניקו לנורווגיה את המקום ה-17 בלבד בזמן שהקהל בבית העניק להם את המקום השלישי. ללא השופטים כולנו היינו חוגגים ניצחון פיני, שכן שוודיה ניצחה בעיקר בעזרת השופטים בזמן שלא קיבלה בהצבעת הקהל 12 נקודות אפילו ממדינה אחת! שוודיה בכל זאת קיבלה נקודות מכל המדינות המשתתפות – מה שהעניק לה את המקום השני בהצבעת הקהל.

באירוויזיון 2019 קרה מקרה דומה, כאשר נורווגיה ניצחה בהצבעת הקהל והגיעה למקום ה-18 בהצבעת השופטים, דבר שגרם להם לאבד את הזכייה בתחרות ולסיים במקום השישי בלבד.
נורווגיה באירוויזיון 2023

הזמרת אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

אירוויזיון 2023: זו הייתה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!