קבלו את הסיקור המלא מתוך חזרת השופטים של הגמר הגדול שנערכת היום על בימת אירוויזיון 2023 בליברפול. במהלך החזרה ייקבעו 50% מתוצאות התחרות. בין המתמודדים שיעלו הערב גם נועה קירל הישראלית.

היום בשעה 22:00 (שעון ישראל) החלה חזרת השופטים של הגמר הגדול שייערך מחר בשעה 22:00 (יום שבת, 13 במאי). במהלך החזרה ישבו 37 צוותי שיפוט ברחבי אירופה, יאזינו ויצפו בשירים, ובסוף המשדר ינקדו את השירים. הניקוד יועבר כבר הערב לאיגוד השידור האירופי – ובכך למעשה יקבעו כבר הערב 50% מתוצאות התחרות. אתה ה-50% אחוז הנותרים יקבעו הצופים שיצפו מחר במשדר בשידור חי.

אנו כאן לדווח לכם על כל מה שמתרחש על הבמה בליברפול. עמוד זה יתעדכן באופן אוטומטי לאחר כל ביצוע בזמן אמת.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
את הגמר הגדול פותחת להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra), שזכתה באירוויזיון 2022, יחד עם קליפ שצולם מראש. לאחר הקליפ ניתן לראות את הלהקה מבצעת את השיר עמה זכתה באירוויזיון על בימת התחרות בליברפול.

לאחר סיום הביצוע של קאלוש אורקסטרה, מתחילים במצעד הדגלים המפורסם על בימת התחרות כשכל מדינה עולה לבמה לפי סדר ההופעה בליווי השיר "Never Let Me Go" של איוון מארק (Evan Marc), בהמשך גו איי (Go_A), הלהקה האוקראינית שהתמודדה באירוויזיון 2021, עולה בין המתמודדים לבצע חלק מהשיר "Shum". לאחר מכן מצעד הדגלים נמשך כשברקע השיר "Sweet Dreams" של יורות'מיקסג'מאלה אמורה לבצע את השיר "1944" אך היא אינה נמצאת כעת על הבמה. טינה קארול מבצעת בין המתמודדים את שירה "Show Me Your Love" מאירוויזיון 2006 ואת המצעד מסיימת ורקה סרדוצ'קה עם השיר "Lasha Tumbai" מאירוויזיון 2007. בין שלל האמנים האוקראינים עולים מתמודדי אירוויזיון 2023 עם דגליהם לבמה כדי לזכות בתשואות מהקהל.
הגמר הגדול – סקירה ראשונה:

01. אוסטריה:

הזמרות עולות לבמה לבושות בבגדים שלהן בצבעי אדום-לבן-שחור. הן מתחילות את הביצוע כשעל קיר הלדים תמונתו של אדגר אלן פו ומכונת כתיבה. התאורה "פועמת" לפי הביט של השיר. טיה וסלינה רוקדות לאורך כל השיר, ומצטרפות אליהן גם ארבע רקדניות, ועוד שורה של רקדנים על מסכי הלד שבהמשך מרכיבות את תמונות של אדגר אלן פו. הביצוע הקולי נשמע בסדר גמור. פתיחה טובה לגמר האירוויזיון! פעם אחרונה שהשיר הפותח הצליח להיכנס לטופ 10 הייתה ב-2016. הגרלה לא כל כך נוחה לאוסטריה, האם הן יצליחו להפתיע?

02. פורטוגל:

מימיקאט עולה שנייה בסדר השירים. היא מתחילה את הביצוע לבד על הבמה כשהיא חשוכה וממש תוך שניות בודדות מצטרפים אליה הרקדנים. הריקוד חושני, אינטנסיבי, הרקדנים מקיפים את מימיקאט הרבה, מחזיקים ידיים ויש ביניהם כימיה מעולה. לקראת הסוף מימיקאט כן מפתיעה מנסה להרים את הקהל בצעקה עוצמתית. שיבוץ מאוד לא נוח לפורטוגל שממוקמת כעת במקום 24 בטבלאות ההימורים, אך עם תגובת הקהל (ויחסי הציבור שעושה לה כתבתנו שחר) היא בהחלט עשויה להפתיע.

03. שוויץ:

אחרי האנרגיות של פורטוגל רמו מביא ביצוע מרגש. תחילה הרקדנים ורמו בעצמו קפואים על הבמה כשהיא מוארת בתאורה לבנה. התנועות במהלך השיר פחות חדות ומדויקות ממה שאנחנו רגילים לראות בביצוע השוויצרי. רמו לא חווה חוסר דיוקים ווקאליים, ועדיין משהו בקולו נשמע פחות צלול ועוצמתי מבדרך כלל. אנחנו מכירים את היכולות הקוליות שלו ולכן הופתענו. לקראת סוף השיר הבמה נצבעת באדום, רמו רץ קדימה ונופל על ברכיו אך הכאב והעוצמה פחות מורגשים. מעציב אותנו לחשוב על זה שהשיר הזה הוא ללא ספק שיר שופטים, ודווקא בחזרה בה השופטים נותנים את נקודותיהם רמו הפתיע לרעה.

04. פולין:

בתחילת הביצוע חדר העיתונאים גיב בהתלהבות למילה "בייבי". ניתן לראות זווית צילום המזכירה מצלמת גו-פרו ממנה רואים את בלנקה וארבעת רקדניה במהלך הבית הראשון. בפזמון כולם רוקדים יחד ושיערה של הזמרת מתנפנף ברוח. על קיר הלדים יש רקע טרופי ונעשה שימוש בפירוטכניקה. בלנקה מבצעת דאנס ברייק על רקע כתום כצבע שמלתה – זה נראה מרהיב! לאחר חלק הריקוד הרקדנים נעמדים בטור אחרי בלנקה ומתקדמים חזרה לבמה האחורית. בחזרה הזו נשמעת בלנקה לא מדייקת מה שאומר שהיא לא תקבל ניקול רב מהשופטים.

05. סרביה:

הביצוע מתחיל כאשר לוק שוכב על הצדפה הגדולה. לוק מוקף בתאורה לבנה והבמה מסביבו חשוכה. המצלמה מתרחקת מהבמה והבמה מתמלאת בצבעי כחול, שחור ולבן. לוק מתעורר לעולם עתידני ומפחיד. אל לוק מצטרפים על הבמה ארבעה רקדנים כשלגבם מחוברים חליפות המדמים צינורות הנשמה. הרקדנים מצטרפים ללוק לריקוד אפוקליפטי. על מסך הטלוויזיה של הצופים מופיע מד חיים, ותוך כדי לוק מנתק מהרקדנים את צינורות ההנשמה והמד מתרוקן. הבמה מתמלאת באש. היכולות הווקאליות טובות יותר ממה ששמענו בחצי הגמר.

06. צרפת:

לה זארה עומדת יחד עם השמלה השחורה הארוכה והמנצנצת כשאורכה הוא מעל 5 מטרים. לפני הפזמון השני לה זארה יורדת בגובה, מסירים את אורכה של השמלה, ומתגלה מבנה מנצנץ עליו היא עומדת. לקראת סיום השיר מסכי הלד מקרינים את דגל צרפת ומיד לאחריהם גשם של זיקוקים יורד מלמעלה. הביצוע לא מדוייק בכלל מבחינה קולית. אם צרפת תצליח להשתחל לתוך הטופ 10 היא צריכה להיות מרוצה, כי לטעמנו גם זה לא מובטח. מקום 4 כמו בטבלאות ההימורים לא נראה ריאלי.

לאחר הביצוע הצרפתי מתוכנן הפסקה בה המנחה אלישה דיקסון מציגה קטע וידאו שטרם מוכן לשידור.

07. קפריסין:

אנדרו עומד במרכז הבמה כאשר התאורה בצבע כחול ותחושה שהזמר נמצא במעמקי הים, לאחר מכן יש על מסך הלדים אפקט של מפל מים. הבמה מתמלאת בעשן ואנדרו מתהלך לקדמת הבמה. צבע הבמה מתחלף מגווני כחול לאדום וביחד עם זאת יש גרפיקה של אש ונעשה שימוש בפירוטכניקה רבה של אש על הבמה. הביצוע הקולי נשמע מדוייק ועוצמתי הרבה יותר מבחצי הגמר.

08. ספרד:

בלנקה מתחילה את הביצוע בין וילונות אדומים העשויים מחוטים, ממש כמו בקדם האירוויזיון. מהצדדים מושטות הידיים של הרקדניות והן מוחאות כפיים לצד פניה של בלנקה. היא לבושה מכנס לבן וחלק עליון אדום בדומה לקדם אירוויזיון. השוטים חדים וקצרים והרקדניות מקיפות אותה. בלנקה מדייקת כרגיל וחדר העיתונאים הגיב בטירוף! משהו בשיר גורם לך להיות מהופנט לשיר ולא להוריד ממנו את העיניים. השיר הטוב ביותר עד עכשיו, אבל בעוד שנייה שוודיה עולה לבמה – האם זה עשוי להיות בעייתי לספרד?

לאחר הביצוע הספרדי מתוכננת הפסקה נוספת ובה יוצג קטע וידאו על אירוויזיון הילדים.

09. שוודיה:

הביצוע מתחיל בקלוז אפ מטושטש המסתובב סביב לורין. היא כמובן "לחוצה" בין קירות ה"טוסטר" שלה ונותנת תחושה של עובר בבטן אימו. לפני הפזמון הראשון היא מתיישבת. בזמן הפזמון מתחילה לנוע בין קירות הטוסטר שבינתיים התרחב, תנועות הידיים שלה גדולות והופכות למשוחררות יותר ויותר. בפזמון השני היא כבר עומדת ושרה כשהמון קלוז אפים מתרכזים על פניה. בקטע האינסטרומנטלי האור על הבמה הופך מחום לכחול ואז חוזר לחום. לורין מפגינה הרבה תשוקה, כאב וכמיהה בשירה שלה. הביצוע הקולי היה נהדר, ובימוי מצויין לשוודיה! לא ניתן להישאר אדישים לדבר הזה! שיר מספר 9 לא זוכה באירוויזיון כבר 35 שנים – האם לורין תצליח לעשות זאת? אפשי בהחלט.

הפסקה נוספת אחרי השיר השוודי.

10. אלבניה:

כמו בחצי הגמר שנערך אמש, הביצוע מתחיל באופן דרמטי כשאלבינה לבושה בבגדים מסורתיים וקלוז אפ על פניה מכיוונים שונים. היא נראית מדהים. מאחוריה אלבינה עומדת משפחתה שמצטרפת לשירה על הבמה. הצבע השולט על הבמה הוא אדום כשהזהב משתלט לסירוגין ומטחי אש מלווים את חברי המשפחה על הבמה. העובדה שאלבניה עולה לבמה מיד לאחר שוודיה עשויה להזיק לה בתוצאה הסופית. חבל. הבימוי וזוויות הצילום נראים מושלם והביצוע מרגש עד דמעות. חדר העיתונאים הגיב בהתלהבות (כמובן צוות יורומיקס ובראשם כתבתנו טל).

11. איטליה:

מרקו מנגוני עולה לבמה שוב עם חולצה שונה – הפעם חולצה בצבע שחור מטאלי. מתחילים בקלוז אפ על הפניו של מרקו שמוביל לשוט מלא של הבמה המלאה בעשן סביב רגליו. שני רקדנים נמצאים מאחוריו, כל אחד עומד מצידו הנגדי של גרם מדרגות כפול ממנו הם עולים ונופלים כל אחד בתורו. המבטים שמרקו נותן למצלמה הם המבטים החפוזים שאנחנו רגילים אליו לא רק מקדם האירוויזיון אלא גם מהשתתפותו הקודמת באירוויזיון 2013. מאחוריו על המסך ניתן לראות ירח מלא ועננים. המצלמה מקיפה את מרוק בשוט מרגש כמו כל הביצוע שבאמת מעביר נופל ועולה גרם מדרגות, עולים במדרגות, מבטים אייקונים, ירח בלד, עננים, מצלמה מקיפה את מרקו בשוט. מרקו נשמע מושלם! השופטים בהחלט יעריכו את השיר ואף דרגו אותו בטופ 5.

12. אסטוניה:

אליקה היא ללא ספק אחת הזמרות הטובות ביותר שיש השנה בתחרות אך הבימוי עלול לסכל לה את הסיכויים להתברג גבוה בתחרות. אליקה מתחילה את הביצוע כשמאחוריה פסנתר שמתנגן מעצמו כמו בקדם האירוויזיון. בזמן הברידג' היא רוקעת ברגלה ואור לבן מתפרש על הבמה. היא מבצעת תנועות ריקוד מוזרות תוך כדי השיר. ביצוע מאוד מבולגן ומסיח את הדעת. חבל. אסטוניה תקועה בין ביצוע מרהיב של איטליה ופינלנד. זה חסר סיכוי.

13. פינלנד:

פינלנד קיבלה את השיבוץ הטוב ביותר בחלק הראשון של האירוויזיון מבחינת סדר השירים. השיר מתחיל כשקארייה מציץ דרך קוביית הרפסודה ושר למצלמה. הוא שובר קרש מהרפסודה ולאחר מכן עולה ויוצא מהתקרה שלה. הוא לבוש כמובן בחליפה הירוקה המזוהה איתו. האנרגיה הגבוהה ניכרת לצופה וזאת בלי קהל רב. הרקדנים יוצאים מקדמת הרפסודה וקארייה מחזיק בהם מלמעלה בחבלים ורודים. לאחר מכן הוא יורד במדרגות עץ ומצטרף לרקדנים הלבושים ורוד. הוא שר בקדמת הבמה על רפסודה קטנה. תנועות הריקוד דומות למה שראינו בקדם אך במידה מסויימת משוגעות אפילו יותר. לקראת הסוף הופתענו לראות את הבמה נצבעת בצבעי הקשת, זה בהחלט הוסיף. קארייה מתחיל את הביצוע עם אנרגיה גבוהה מאוד אך ככל שמתקרבים לחלק הפופיסטי האנרגיה יורדת ומרגישים שהזמר עייף ולא מצליח להחזיק את השיר. האם זה יכול להרוס את סיכוייו לזכות באירוויזיון? נגלה מחר בלילה! צוות יורומיקס לא קיבל אנרגיה של זוכה מהביצוע.

14. צ'כיה:

אין הרבה שינויים בחזרה של צ'כיה לעומת מה שראינו בחצי הגמר הראשון. חברות הלהקה לבושות בחליפות בצבעי ורוד. לראשן צמות ארוכות שמגיעות כמעט עד לרצפה. הבמה מוארת בצבעי שחור ולבן ועל מסך הלד מאחורה וגם על הרצפה מוקרנות חלק ממילות השיר וכפות ידיים גדולות ושחורות, שנראות כאילו מנסות לפרוץ את דרכן החוצה. בהחלט ביצוע עוצמתי של חברות הלהקה אך השיבוץ לאחר פינלנד לא מועיל להם.

15. אוסטרליה:

עוד לפני תחילת השיר זוכה הלהקה לתשואות רמות. סולן הלהקה מתחיל את הביצוע כאשר הוא יושב בתוך מכונית ולצידו סינתיסייזר. בבית השני יוצא הזמר מהמכונית ומצטרף לחברי להקתו. הצבעים הבולטים בשיר הם אדום וכחול. בקטע השאגה בשיר הפריימים זריזים ונעים בין כל חברי הלהקה. חברי הלהקה משעינים את רגליהם על המכונית לקראת סוף הביצוע ומנגנים בסינתיסייזר ובגיטרה. זוויות צילום מעולות והביצוע הקולי טוב אך לא מדויק כל הזמן. בכל זאת האנרגיות על הבמה ובקהל פשוט מטורפות ומחיאות הכפיים בסיום הביצוע הן בין הרמות ששמענו הערב.

16. בלגיה:

והינה עולה השיר המפתיע של הגמר הזה! גוסטף עומד על הבמה כשהוא לבוש בג'קט לבן, מכנס ורוד פוקוסיה והכובע המוכר שלו. הוא עומד בחלקו העליון של גרם מדרגות ומתחתיו שלושת זמרות הרקע. בהמשך השיר הוא יורד במדרגות וזמרות הרקע תופסות את מקומו. צבעי הבמה מתחלפים בין אדום, לבן וורוד. על מסכי הלד דמויות להט"ביות. גוסטף מפגין יכולות ווקאליות טובות מאוד. תכובת הקהל בנמצא באולם בהחלט ניכרת ובעזרת הביצוע הבלתי נשכח אמש בלגיה מדורגת כבר במקום 11 בהימורים כשלפני תחילת החזרות בליברפול עמדה בלגיה על מקום 28 בלבד.

מיד אחרי השיר הבלגי הפסקה בה המנחות ג'וליה סאנינה ואלישה דיקסון משוחחות עם גרהאם נורטון.

17. ארמניה:

ארמניה הצליחה לעשות את הבלתי יאמן ולעלות לגמר למרות ששובצה כשיר מספר 2 בחצי הגמר. ברונט מתחילה את הביצוע כאשר היא שוכבת על רצפה משופעת ועליה מוקרנים גלים בצבעי ורוד וסגול. בחלק הראפ היא נעמדת והרקע ברצפה הופך ללבן ונעשה שימוש בהרבה משחקי תאורה. ברונט גם רוקדת מין דאנסברייק קטן לקראת סוף השיר. הבימוי נראה כמו קליפ. בסוף השיר הזמרת עומדת על החלק הגבוה של הרצפה ושמלתה מתנפנפת ברוח. ברונט נשמעת מדהים בחזרה, קולה עדין ונעים לאוזן, וזוויות הצילום נראות אפילו טוב יותר ממה שראינו אתמול בחצי הגמר. הגרלה מצויינת לארמניה – טופ 10 נראה הגיוני לגמרי.

18. מולדובה:

פאשה נשמע לכל אורך הביצוע מתאמץ לדייק מבחינה ווקאלית. משהו גם לא עובד היטב עם השיבוץ של השיר בסדר ההצבעה. ההופעה מתחילה כאשר פאשה שוכב על הבמה. הרבה תאורה בצבעי אדום, צהוב וסגול. משני צדדיו של פאשה עומדות שתי רקדניות עם צמות בצורת ירח. מאחורי פאשה על המסך הגדול מוקרנת שמש גדולה בצבעי צהוב וכתום. לקראת הפזמון הראשון מצטרף לבמה החלילן, כאשר המכנס-חצאית שהוא לובש מואר ונכבה מספר פעמים. שתי הרקדניות מצטרפות לפאשה ועומדות מאחוריו כאשר הקרן שעל שיערן מתחברת לאחת. בשני צידי הבמה עומדים שני מלווים כאשר כל אחד מהם מתופף על תופים גדולים. מולדובה לא צפויה לשחזר את ההצלחה משנה שעברה, ואנו סבורים שגם לא את המיקום שפאשה הגיע אליו באירוויזיון 2012 (מקום 11). ככל הנראה יגיע לאחד מחמשת המקומות האחרונים.

19. אוקראינה:

הבמה מזכירה את הביצוע בקדם האירוויזיון המבוססת על מסכי לד ותמונות המוקרנות על הזמרים והמסכים. הצבעים השולטים הם כחול וצהוב המסמלים את הדגל האוקראיני. ניכר שימוש רב בפירוטכניקה, ויש הרגשה רובוטית וחשמלית על הבמה. בימוי מדהים לאוקראינה אך לעומת זאת הביצוע הקולי לא מדוייק בכלל וכנראה לא יקבלו ניקוד רב מהשופטים. אוקראינה עשויה למצוא את עצמה מחוץ לטופ 10 עם חזרה כזאת.

20. נורווגיה:

אחד הביצועים הטובים של אלסנדרה אי פעם התרחש עכשיו על בימת החזרות של אירוויזיון 2023. ביצוע קולי מעולה לאסנדרה. השיר נפתח כשאלסנדרה על הבמה החשוכה לבדה, 4 הרקדנים מצטרפים בהמשך. היא מתחילה את השיר כשלכתפיה גלימה שחורה שבהמשך מוסרת ממנה בזמן קלוז אפ על פניה. זוויות הצילום היו טובות, הבמה חשוכה במשך מרבית השיר ושומרת על האנרגיה הוויקינגית מהקדם. במהלך הביצוע היו כמה אי דיוקים אך האנרגיות היו בשמיים. מחזיקים אצבעות בשביל טופ 10 לנורווגיה.

21. גרמניה:

הביצוע הפתיע אותנו לגמרי. אנחנו אמנם לא מחובבי השיר אך זה נראה ונשמע מעולה ויש לזה המון פוטנציאל. גרמניה ללא ספק לא תגיע למקום אחרון השנה. על הבמה פלטפורמה בצורת משולש עליה עומדים הנגנים. הסולן עומדת בקדמת הבמה. ככל שהשיר מתקדם גם חברי הלהקה מתקדמים לעבר הבמה הקדמית. מאוד עוצמתי.

22. ליטא:

מוניקה מתחילה את הביצוע כשהיא לבד על הבמה המוארת באורות בצבע סגול וכתום ענבר כמו שמלתה. לאחר הפזמון הראשון היא צועדת לקדמת הבמה ומצטרפות אליה זמרות הליווי הלבושות בשחור. מוניקה מפגינה יכולות ווקאליות מדהימות והקהל מגיב בעוצמה. הגרפיקה מאחורה מאירה מנדלה ובשניות האחרונות של השיר הרקע מתחלף לאפור.

23. ישראל:

היה פשוט מושלם! נועה קירל נתנה את הביצוע הקולי המושלם במקום הנכון ובזמן הנכון – מול שופטים ששופטים כל תו ותו. ההופעה כידועמתחילה עם הרבה עבודת תאורה בתחילת הביצוע. נועה עומדת על הבמה כשהיא בתוך קופסא ענקית המוארת בתאורת לד בצבעי ורוד-סגול. את נועה מלווה מצלמה מסתובבת ומסביב נועה יש הרבה הבזקי אור. אל הבמה מצטרפים חמשת רקדנים, כולם לבושים בצבעי שחור-ורוד בהיר. נרשמה תקרית כשהרקדנים הורידו מנועה את המכנס באיחור – הרקדנים אמורים להוריד את המכנסיים בזמן שהמצלמה רחוקה אך הדבר נעשה באיחור ונקלט במצלמה. נועה נופלת לדאנסברייק ולאחר מכן מסיימת את השיר עם מטח זיקוקים. ישראל צריכה להיות מרוצה מאוד מהביצוע הערב שקבע מחצית מהתוצאה של נועה קירל באירוויזיון.

24. סלובניה:

מהופעה להופעה ג'וקר אאוט כובשים יותר ויותר את לב הקהל. הם פותחים את השיר כשהם עומדים יחדיו על הבמה הקדמית, לבושים בבגדים צבעוניים באווירת שנות ה-70' משתלבים יחדיו. מאחוריהם על קיר הלד רשום שם השיר "Carpe Diem". השיר מבוצע בסלובנית, ומצליח למשוך את אוזן הצופה. הריקוד של חברי הלהקה והכריזמה של החברים בה גורמת לתחושה שמדובר בלהקה מגובשת שמפגינה יכולות שירה טובות. נחזיק אצבעות גם לסלובניה.

25. קרואטיה:

הסולן של להקת לט טרי (Let 3) הגיע לבמה לבצע את השיר למרות שאתמול לא חש בטוב, ולמרות זאת הוא היה נשמע טוב. זהו הבימוי המוכר לנו מקדם האירוויזיון הקרואטי הכולל את חברי הלהקה בחליפות צבעוניות, כובעים ושפמים והכל צבעוני ומבולגן הכולל כמובן התפשטות לקראת סוף השיר. חברי הלהקה חוץ מהסולן בעיקר רוקדים ולאחר מכן גם תופסים כלי נגינה ומתחילים לנגן. השיר שומר על האנרגיה ה"מטופשת" שהיא בעצם קריאת התעוררות להפסיק במלחמות המטופשות בעולם. בזמן שבחצי הגמר לבשו חברי הלהקה חולצה ארוכה שהסתירה את ה"עיניינים" בזמן שהם התפשטו, הפעם הם עם חולצה קצרה שמציגה את התחתונים בצורה ברורה.

26. בריטניה:

מיי לבושה במכנסיים שחורים המשולב עם מחוך שחור, ומתחילה את ההופעה על במה מוגבהת המורכבת ממסכי לד. וויזואלית זה נראה נהדר – יש לזה את כל הנתונים להצליח. ווקאלית זה גם מוצלח. בזמן השיר הצבעים והגרפיקות קצת מבולגנים, ועדיין הביצוע נהדר והקהל מגיב באנרגיות מטורפות – במיוחד לאחר הברידג' שהוא בעצם קטע ספוקן וורד קצר. בריטניה לא תגיע למקום האחרון השנה, וכנראה תתברג למקום כלשהו בטופ 15 או אפילו טופ 10.

מיד לאחר בריטניה עולים ארבעת המנחים לבמה ומציגים את הליך ההצבעה לקהל.

לאחר מכן עולים לבמה מספר נציגי אירוויזיון בולטים מהשנים האחרונות לבצע קאברים לשירים מוכרים: ראשית, עולה לבמה סם ריידר (Sam Ryder), נציג בריטניה לאירוויזיון 2022, ומבצע את שירו החדש "Mountain". אחריו עולה לבמה מחמוד (Mahmood), נציג איטליה לאירוויזיון 2019 ו-2022, ומבצע את השיר "Imagine" של ג'ון לנון.

שלישית עולה לבמה נטע, זוכת אירוויזיון 2018 הישראלית עם השיר "Toy" ומבצעת את השיר You Spin Me Round" של להקת הפופ הבריטית "Dead or Alive". הזמר הרביעי לעלות על הבמה הוא דאדי פייר (Daði Freyr), נציג איסלנד לאירוויזיון 2021. חמישית לעלות לבמה היא קורנלייה ג'ייקובס (Cornelia Jakobs), נציגת שוודיה לאירוויזיון 2022.

אחרונים לעלות הם סוניה (Sonia), נציגת בריטניה לאירוויזיון 1993 שמבצעת את שירה "Better the Devil You Know". אחרון חביב – דאנקן לורנס (Duncan Laurence), זוכה אירוויזיון 2019 מטעם הולנד.

ארבעת מנחי התחרות עולים לבמה, מודים לזמרים שהופיעו זה עתה, וסוגרים את ההצבעה לתחרות. לאחר מכן, מראים את ההישגים הגדולים של אירוויזיון 2022 – סם ריידר שהביא לבריטניה את המקום השני, ההישג הכי טוב של בריטניה מאז אירוויזיון 1998, ורוזה לין ששירה לאירוויזיון כבש כל מצעד מוזיקה אפשרי ברחבי העולם. מנחי התחרות פונים למרטין אוסטרדאל, מפיק האירוויזיון, ומתחילים רשמית בהצבעת השופטים ברחבי העולם (ואוסטרליה).

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!