איגוד השידור האירופי ערך אתמול מסיבת עיתונאים יחד עם נציג ה-BBC והתייחס לחשש ממתקפת סייבר רוסית, לדחיקתם של העיתונאים מסיקור החזרות ושיתוף הפעולה עם טיקטוק. כל הפרטים בכתבה…

איגוד השידור האירופי (EBU) ורשת הטלוויזיה הבריטית (BBC) ערכו אתמול מסיבת עיתונאים שנערכה בליברפול, שם ענו לשאלות העיתונאים. נשאלו שאלות רבות ומעניינות על עתידה של התחרות ומרטין אוסטרדאל (Martin Österdahl), מפקח האירוויזיון, נאלץ לענות על כולן.

חשש ממתקפת סייבר רוסית

באיגוד השידור האירופי ברשת הטלוויזיה הבריטית הביעו חשש ממתקפת סייבר רוסית על התחרות בעקבות זכייתה של אוקראינה באירוויזיון הקודם ואירוח התחרות בבריטניה – שתומכת תמיכה מלאה בעם האוקראיני. ה-BBC עובד עם צוות מומחי סייבר ועם "המרכז לביטחון סייבר הלאומי" במשך תקופה ארוכה בכל הקשור לתחרות. מרטין גרין (Martin Green), בימאי האירוויזיון מטעם ה-BBC, הבטיח שהדרך הובה ביותר להתמודד מול איומים כאלה היא "להקיף את עצמך בצוות הטוב ביותר". עוד הוסיף הבמאי, "אנחנו באמת במקום טוב ואני מרגיש מאוד מאוד בטוח לגבי המשך השבוע".

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
נקודת שיפוט "יתר מדינות העולם"

השנה הוצגה נקודת שיפוט חדשה, ששווה 58 נקודות נוספות, וכוללת את הצעותיהן של צופים מכל העולם. אוסטרדאל הסביר שהרעיון לנקודת שיפוט נוספת הגיעה מתחרות אירוויזיון הילדים (אירוויזיון ג'וניור), שם מאפשרים לכל העולם להצביע למתמודדים כבר משנת 2017: "באירוויזיון הילדים לשנת 2020 שנערך בוורשה הצביעו מתוך 182 מדינות, זה אומר משהו על תחרות האירוויזיון שהופכת לתופעה עולמית".

יחד עם זאת, ההצבעה אינה זמינה במספר מדינות שזהותן לא הוזכרה. המדינה היחידה ששמה הוזכר כמדינה שלא יכולה להצביע בתחרות היא רוסיה, וזאת משום שספקיות האשראי השעו את פעילותן במדינה. איגוד השידור האירופי לא יספק רשימה רשמית של מדינות שזכאיות להצביע בנקודת השיפוט הבינלאומית.

שינויים בסיקור החזרות

השנה ראינו שינוי מהותי ביחס התחרות כלפי העיתונאים שמסקרים את התחרות. לראשונה מזה שנים רבות, איגוד השידור האירופי מנע מהעיתונאים לסקר את החזרה הראשונה והשנייה של המדינות על בימת התחרות. מפקח האירוויזיון הסביר שההחלטה התקבלה בשל "סיקור רעיל" בשנים הקודמות. לדבריו, הוא מעוניין, הוא רוצה להבטיח את רווחתם של המשתתפים, במיוחד זמרים צעירים או לא מנוסים שמתמודדים בתחרות. עיתונאים רבים שנכחו במסיבת העיתונאים לא קיבלו את דבריו והם מאמינים כי הסיבה האמיתית לכך היא סיבה כלכלית – איגוד השידור האירופי חתם על חוזה בלעדיות יחד עם אפליקציית טיקטוק, כך שאיגוד השידור האירופי ירוויח כסף רב מתוך שיתוף פעולה זה, תוך דחיקת העיתונאים לצד. מדבריו ניתן להסיק שלא נראה שינוי בשנים הבאות.

נזכיר שזו השנה השניה של שיתוף הפעולה בין האירוויזיון לטיקטוק – אך רבים לא מרוצים משיתוף פעולה זה. הפרלמנט הבריטי הודיע בחודש מרץ שייחסום את האפליקציה הסינית מחשש לעינייני אבטחה. אל המהלך הצטרפו מדינות נוספות. מרטין אוסטרדאל לא מתרגש מהמלך ומציין שהמשך שיתוף הפעולה ייבחן רק כשהחוזה בין הצדדים יגיע לסיומו. בשלב זה לא ידוע מהו מועד סיום החוזה.
הכרזת העולים לגמר מתוך חצאי הגמר

מרטין גרין, בימאי האירוויזיון, הסביר את הרצון לערוך שינוי בדרך הצגת העולים לגמר מתוך חצאי הגמר. הרעיון היה להעלות את המתמודדים לבימת התחרות בזמן הכרזת העולים לגמר, ולצלם את תגובת המתמודדים כשהם עומדים לבדם על הבמה ליד יריביהם. גרין הסביר שצוות האירוויזיון שוחח איתם על הנושא ותמך ברעיון עד הרגע שהמתמודדים עלו לבמה במהלך החזרה הראשונה של חצי הגמר הראשון. גרין הסביר שצוות האירוויזיון נתן להפקה את האפשרות לבצע שינויים בפורמט ושהוא דוגל בדעה שאנחנו צריכים "לחפש שינויים אבל לא לצפות שזה תמיד יעבוד".

אירוויזיון: גרסה קנדה?

באפריל 2022, איגוד השידור האירופי הכריז שהם מעוניינים להרחיב את התחרות גם לגרסה קנדית, לאחר שבשנה הקודמת נערכה תחרות דומה בארצות הברית. על פי הפורמט הקנדי, כל אחת מעשר הפרובינציות במדינה הייתה אמורה לשלוח נציג לתחרות. "אנחנו עדיין מקווים. יש עדיין כמה אפיקים שנבדקים", אמר מפקח האירוויזיון, "אבל ההתקדמות בנושא נעצרה למרבה הצער". גם הגרסה האסייתית לאירוויזיון, שהוכרזה כבר ב-2017, נתקלה בעבר בקשיים לוגיסטיים בארגון תחרות בסדר גודל ענק שכזה ולא יצאה לפועל עד היום.

מה יעלה בגורלה של הגרסה האמריקאית לתחרות האירוויזיון?

בדיוק לפני שנה נערכה בפעם הראשונה הגרסה האמריקאית לתחרות, אשר הופקה על ידי רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC. התחרות לא זכתה להצלחה גדולה וב-NBC החליטו שלא לערוך שוב את התחרות. מפקח האירוויזיון, מרטין אוסטרדאל, רמז שעדיין נעשים ניסיונות לערוך שוב את התחרות בעזרת רשת טלוויזיה אחרת: "יש לנו שותפים בארצות הברית שמחפשים שיתופי פעולה כדי להחזיר את התחרות", אמר אוסטרדאל.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!