קבלו את הסיקור המלא מתוך חזרת המשפחות של חצי הגמר הראשון שנערכת היום על בימת אירוויזיון 2023 בליברפול. יעלו על הבמה: נורווגיה, מלטה, סרביה, לטביה, פורטוגל, אירלנד, קרואטיה, שוויץ, ישראל, מולדובה, שוודיה, אזרבייג'אן, צ'כיה, הולנד ופינלנד!

היום בשעה 15:30 (שעון ישראל) החלה חזרת המשפחות (החזרה הגנרלית השלישית) לקראת משדר חצי הגמר הראשון שייערך היום בשעה 22:00 (יום שלישי, 9 במאי). רגע לפני חצי הגמר אנו כאן לדווח לכם על כל מה שמתרחש על הבמה בליברפול. עמוד זה יתעדכן באופן אוטומטי לאחר כל ביצוע בזמן אמת.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חזרת המשפחות מתחילה כמובן בצורה זהה לחזרות שנערכו אתמול, כשמשודר סרטון בו נראה ילד שרואה את אוקראינה מנצחת באירוויזיון ולאחר מכן מודיע לכל מכריו שהאירוויזיון מגיע לליברפול ובעקבות זאת אנשים שמחים ומתרגשים מההגעה של התחרות לעיר. בנוסף מציגים את העיר לובשת את צבעי הדגל האוקראיני ומקבלת בידיים פתוחות פליטים אוקראיניים.

עם סיום הסרטון, רואים על הבמה את את הילד מהסרטון כשיחד איתו ילדה אוקראינית שמחקה את תנועות הריקוד שלו, כמו השתקפות של מראה. את המראה מקיפה תאורת לד בצבע דגל אוקראינה, כמו התאורה עצמה. הילדה לאחר מכן חוצה את ה"מראה" המפרידה ביניהם והם מתרחקים כשהם אוחזים אחד ביד של השני. השיר ברקע מדבר על כך שלמרות שהם רחוקים – הם יהיו ביחד לנצח.

לאחר מכן עולה הזמרת ג'וליה סאנינה, שגם תנחה את התחרות, ומבצעת שיר באוקראינית. על הבמה מלווים אותה רקדנים ונגנים לבושים בצבעי לוגו האירוויזיון – ורוד, כחול וצהוב. לראות את מופע הפתיחה עם האנרגיה של הקהל נתן הרגשה שונה לגמרי מהחזרה הראשונה, הרבה יותר חיה.

עם סיום השיר, מוצגות שלושת המנחות של האירוע: אלישה דיקסון, האנה וודינגהאם וג'וליה סאנינה. הבמה היפהפייה ברקע מאוד צבעונית. גם הפעם מדובר בצבעי הלוגו של האירוויזיון – ורוד, כחול וצהוב. המנחות מסבירות את הליך ההבצעה המוכר כשהן אינן לבושות בבגדים החגיגיים שלבשו בחזרת השופטים ואותם ילבשו בחצי הגמר עצמו.

לפני כל שיר רואים את הזמרים עומדים מאחורי הקלעים ומחכים לתורם לעלות על הבמה. הגלויות מורכבת מכדור כשבהמשך ניתן לראות את הזמרים במדינתם, ובנוסף, צילומים ממקומות דומים באוקראינה (העיר שזכתה בשנה שעברה) ובריטניה (העיר המארחת).
חצי הגמר הראשון – סקירה ראשונה:

1. נורווגיה:

השיר נפתח כמו קודם כשאלסנדרה על הבמה החשוכה לבדה לבושה באאוטפיט בצבע ירוק כהה, אך מאחוריה כן ניתן לראות אורות סגולים קטנים. 4 הרקדנים מצטרפים בהמשך ורוקדים בעיקר בשורה מאחוריה. היא מתחילה את השיר כשלכתפיה גלימה שחורה שבהמשך מוסרת ממנה בזמן קלוז אפ אינטימי על פניה. זוויות הצילום היו טובות ונשארו כמו בחזרות הקודמות. הבמה חשוכה במשך מרבית השיר ושומרת על האנרגיה הוויקינגית מהקדם. מבחינה ווקאלית אלסנדרה אינה מדוייקת לגמרי. הוויסל נוט לעומת זאת כן בוצע בהצלחה וניתן לראות שהאנרגיה של הקהל השפיעה לטובה על אלסנדרה והביצוע שלה. היא מסיימת לשיר בחיוך ענק.

2. מלטה:

הביצוע התחיל עם מסך שכתוב עליו "שלב ראשון" שנותן הרגשה כאילו אנחנו במשחק מחשב. אנחנו רואים את דה באסקר בתוך חדר עם דמויות קרטון של נציגי עבר מלטזים. בהמשך הם עוברים בין חדרים בהתאם לחלק שהם שרים, והביצוע מלווה בתנועת ריקוד מרשימות, כיפיות. הכל צבעוני, נראה טוב בעין, זוויות צילום מעולות, רק שדווקא בסוף בשוט שבו הקהל נקלט מאחוריי דייב הסולן כשהלהקה מחליפה לבגדים הכסופים, זוויות הצילום נראו קצת עקומות והתנועות של דייב נראו פחות מרשימות מבחזרה הקודמת. הקול של דייב נשאר צלול לאורך כל השיר, אפילו יותר טוב מבחזרות הקודמות, והשלישייה משדרת אנרגיות מהנות וחיוביות. הביצוע נשאר ממש דומה לקודמיו.

3. סרביה:

הביצוע מתחיל כמובן כאשר לוק שוכב על הצדפה הגדולה. לוק מוקף בתאורה לבנה והבמה מסביבו חשוכה. הוא שר את החלק הראשון בשיר בקול עדין וחלומי ולאחר מכן מתיישב. המצלמה מתרחקת מהבמה והבמה מתמלאת בצבעי כחול, שחור ולבן. אל לוק מצטרפים על הבמה ארבעה רקדנים כשלגבם מחוברים חליפות המדמים צינורות הנשמה. לוק יושב על הצדפה ושר תוך שליחת מבטים למצלמה. לאחר מכן הוא ומתקדם כמה צעדים, הרקדנים מצטרפים ללוק לריקוד אינטנסיבי ואפשר להגיד גם אפוקליפטי. על מסך הטלוויזיה של הצופים מופיע מד חיים, ותוך כדי לוק מנתק מהרקדנים את צינורות ההנשמה והמד מתרוקן. הבמה מתמלאת באש. היכולות הווקאליות מדויקות. הקהל משתגע כשלוק צוחק ומנער את ראשו. החזרה דומה לקודמותיה.

4. לטביה:

הביצוע מתחיל בקלוז אפ על הקלידן ולאחר מכן עובר הלוך ושוב בינו ובין הקלידן ובהמשך שאר חברי הלהקה כשהם שרים ומנגנים, והנגינה בעצם מדליקה אורות במנורות שממוקמים סביב כל אחד מהם. התנועות של הסולן גם מדליקות אורות בצבע זהב על רצפת הבימה. עד הפזמון אנחנו כבר זוכים לראות את הסולן אנדרייס עם כל חברי הלהקה, שרים ברגש עצום ויוצרים אינטרקציה עם הקהל. בחלק השני בשיר אנדרייס כבר מתקרב לקהל ויוצר איתם אפילו אינטרקציה. המצלמה מקיפה את אנדרייס ולאחר מכן השיר מגיע לשיאו והבמה כולה צבועה בזהב כשאנדרייס משחרר "צעקה". את החלק האחרון והשקט בשיר הוא שר כשהוא ממש רועד ונותן מבט כאוב למצלמה. כל חברי הלהקה עוצמים עיניים והמצלמה עוברת בין כולם. הביצוע מרגש והיכולות הווקאליות מוכיחות את עצמן. הקהל הריע כשהשיר נגמר.

לאחר הביצוע של לטביה מתוכננת הפסקה שתכלול ראיון עם דה באסקר נציגי מלטה, וקטע קישור עם שריל, זוכת אירוויזיון 1981.

5. פורטוגל:

בתחילת הביצוע מימיקאט נמצאת לבד על הבמה החשוכה, וכשהיא מוארת ניתן לראות אותה בשמלתה האדומה הדומה לזו מקדם האירוויזיון אך מלאה נוצות. הפעם היא עם שיער פזור לגמרי וחושפת תלתלים מרשימים. ממש תוך שניות בודדות מצטרפים אליה רקדנים. הריקוד שלהם חושני ואינטנסיבי, הם מקיפים את מימיקאט הרבה, מחזיקים ידיים, נותנים מבטים למצלמה ויש ביניהם כימיה כללית טובה. משהו בהרגשה הכללית של השיר הרבה יותר רגוע וקצת שקט ואינטימי יותר מאשר בקדם האירוויזיון, וכמובן אנחנו בלי הספה מהקדם. בקטע האינסטרומנטלי הקצר מימיקאט מנופפת בשמלתה בחושניות ומתקרבת לקדמת הבמה. לאחר מכן מגיע הקטע השקט ואז לקראת הסוף מימיקאט כן מפתיעה פתאום במין "צעקה" עוצמתית עם שוט שמתרחק מהבמה בעוד היא מוארת בצבע זהב. הקהל מרים למימיקאט במחיאות כפיים, כנראה הכי רמות עד לרגע הזה, ומימיקאט מודה להם בחום.

6. אירלנד:

ההופעה מתחילה מצילום מרחוק של הבמה החשוכה ולאחר מכן המצלמה מתמקדת בסולן הלהקה.לפני שקונור אפילו מתחיל לשיר הוא זוכה לתשואות רמות. הבמה מלאה בצבע זהב, כולל החליפה הצמודה של הסולן בעוד שאר חברי הלהקה לבושים בשחור. לאחר מכן קונור הסולן צועד לכיוון מרכז הבמה ולקראת הקהל שבאולם. בפזמון הרצפה הופכת לצבעונית. בבית השני קונור חוזר על הזיופים ששמענו בחזרות הקודמות, ועל רצפת הלד מופיעה יד שחורה שכמו יוצאת מתוך מנהרה והוא מתכופף לגעת בה. בפזמון השני הבמה מתמלאת בצבעי סגול. הווקאלז של קונור הסולן השתפרו עוד קצת מאז החזרה הקודמת, אך הוא עדיין מתקשה מאוד. לקראת סוף השיר יש על הבמה הרבה פירוטכניקה וזיקוקים שמקיפים את הזמר. הקהל לא מחא כפיים במשך השיר וקצת הוריד מהאנרגיה, למרות שהם כן זכו לתשואות רמות ומפתיעות כשסיימו לשיר.

7. קרואטיה:

זהו הבימוי המוכר לנו מקדם האירוויזיון הקרואטי הכולל את חברי הלהקה בחליפות צבעוניות, כובעים ושפמים והכל צבעוני ומבולגן. אנחנו מתחילים בקלוז אפ על כל חבר להקה בתורו ומסיימים אצל הסולן כשהוא מתחיל לשיר. בתחילת השיר אפשר למצוא על הבמה רק את חברי הלהקה, ללא שום אלמנט או אביזר. חברי הלהקה חוץ מהסולן בעיקר רוקדים (או אפשר להגיד מפרכסים) בהתחלה, לאחר מכן הם מקיפים את הסולן ונופלים על הרצפה, ואז נעמדים בטור וצועדים בצורה המזכירה דיקטטורה. לאחר מכן הם מתפשטים חלקית, תופסים כלי נגינה ומתחילים לנגן, ולבמה מצטרף הטיל שלהם. השיר שומר על האנרגיה ה"מטופשת" שהיא בעצם קריאת התעוררות להפסיק במלחמות המטופשות בעולם.

8. שוויץ:

הביצוע מתחיל כשרמו צועד קדימה על הבמה הצבועה בלבן והרקדנים קפואים סביבו. רמו מתחיל לשיר כשהוא צובע את הבמה בכחול. התנועות חדות, מדויקות, ובהחלט מושכות את העין של הצופה. הביצוע הקולי מתחיל טוב, אך לאחר מכן אנחנו זוכים לתקלה טכנית המונעת ממנו לשמוע את רמו עד סוף הביצוע. במשך השיר עדיין אפשר לראות שנופלים מהתקרה זיקוקים אשר ממש נותנים את האפקט של פצצות ומדגישים את המסר של השיר על מלחמות. לקראת סוף השיר הבמה נצבעת באדום, רמו רץ קדימה ונופל על ברכיו בכאב שלגמרי מדגיש את העוצמה והכאב הקיימים בשיר בעוד הבמה נצבעת בורוד.

9. ישראל:

הסאונד חוזר בדיוק בזמן כדי לתת לנו לשמוע את התשואות הרמות כשנועה קירל עולה לבמה. ההופעה מתחילה עם הרבה עבודת תאורה בתחילת הביצוע. נועה עומדת על הבמה כשהיא בתוך קופסא ענקית המוארת בתאורת לד בצבעי ורוד-סגול. זוויות הצילום הן כעת הרבה יותר מדוייקות מאשר בחזרות הקודמות והיכולות הווקאליות של נועה השתפרו. את נועה מלווה מצלמה מסתובבת ומסביבה יש הרבה הבזקי אור. אל הבמה מצטרפים חמישה רקדנים, כולם לבושים בצבעי שחור-ורוד בהיר. נועה אינה רוקדת במשך החלק הראשון של השיר, אלא נותנת לרקדנים סביבה לפעול בעיקר, ורק לקראת הדנסברייק מתחילה לזוז על הבמה ולבנות את המתח עד הרגע שבו היא נופלת ומדגימה כישורי גמישות מרשימים. אז היא מורידה את המכנסיים ונשארת עם מגפיים ומן בגד גוף תחתון. לאחר הדאנסברייק היא מסיימת את השיר עם מטח זיקוקים סביבה. ייאמר שהקהל בהחלט תרם לאנרגיה והעניק לנועה תשואות רמות לאחר ששאלה אם רוצים לראות אותה רוקדת. ישראל עולה לגמר בודאות, אך לצערנו הרב היא כרגע אינה מתמודדת פוטנציאלית למקום הראשון. טופ 5 עדיין בתמונה.

10. מולדובה:

ההופעה מתחילה עם שוט הפוך ב-90 מעלות על הפנים של פאשה. הרבה תאורה בצבעי אדום, צהוב וסגול. משני צדדיו של פאשה עומדות שתי רקדניות עם צמות בצורת חצי ירח. מאחורי פאשה על המסך הגדול מוקרנת שמש גדולה בצבעי צהוב וכתום. לקראת הפזמון הראשון מצטרף לבמה החלילן, כאשר המכנס-חצאית שהוא לובש מואר ונכבה מספר פעמים. שתי הרקדניות מצטרפות לפאשה ועומדות מאחוריו כאשר חצאי הירח שעל שיערן מתחברות לאחת. בשני צידי הבמה עומדים שני מלווים כאשר כל אחד מהם מתופף על תופים גדולים ובהמשך גם רוקדים. הרקדניות מקיפות את פאשה ולאחר מכן מכסות את עיניו והוא מסיר את ידיהן בתנועה איטית. עבודת המצלמות טובה. הבמה מלאה בעשן ופאשה מתיישב בתוך העשן ואז קופץ בפתאומיות לעמידה. פאשה נשמע טוב יותר מבחזרה הקודמת והביצוע עובר בצורה טובה וזוכה לתשואות רמות.

11. שוודיה:

הביצוע מתחיל בקלוז אפ מטושטש במקצת המסתובב סביב לורין. היא כמובן "לחוצה" בין קירות ה"טוסטר", לבושה בחליפה המוכרת בצבע בז' ובשיערה שזורים ראסטות. בחזרות הקודמות היא התחילה לפעמים לשיר קצת מוקדם אך הפעם דייקה בקצב עוד מהניסיון הראשון. היא שרה בשכיבה ובלחישות מלאות כמיהה. לפני הפזמון הראשון היא מתיישבת ובזמן הפזמון מתחילה לנוע בין קירות הטוסטר שבינתיים התרחב, תנועות הידיים שלה רחבות ומלאות תשוקה. בבית השני היא שוב נשכבת ולאחר מכן מתיישבת על ברכיה. בפזמון השני היא כבר עומדת ושרה ומתהלכת על הבימה המוגבהת. הקהל מריע בחום. בקטע האינסטרומנטלי האור על הבמה הופך מחום לכחול ואז חוזר לחום. לורין מפגינה הרבה תשוקה, כאב וכמיהה בשירה שלה, ומפגינה יכולות שירה מעולים ומדוייקים מאי פעם. למי שדאג בעקבות החזרות הראשונות ששמענו – לורין יודעת לשיר. העובדה שהטוסטר שלה הוקטן מאז הביצוע בקדם האירוויזיון השוודי לגמרי משפיע, וקצת הורס את אפקט השחרור מבין קירות הטוסטר המבטאים את יציאתה של לורין לחופשי, מכיוון שהיא נעה פחות בחופשיות ובאמת מוגבלת לשטח מאוד קטן. חוץ מזה הנראות של הבמה מדהימה ולורין נשארת מועמדת לניצחון.

12. אזרבייג'אן:

ההופעה מתחילה במסך מפוצל בין שני התאומים והגיטרות שלהם בזמן שנשמעת ההודעה המוקלטת שמבטאת את תחילת השיר. הכל מצולם בשחור ולבן עד שהתאומים מתחילים לשיר וחושפים חליפות בצבע סגול וירוק זית. הבמה מוארת בצבעי צהוב, כחול, ירוק וסגול, והזמרים עומדים על בימה מוגבהת המדמה שני חלקים של לב שבור, כל אחד מהם עומד על חצי אחר. הקהל מאיר את האולם באורות פנס אשר תורמות לאווירה מרגשת ואינטימית. טוראל וטוראן מנגנים בגיטרה במשך כל השיר ונשמעים טוב. קלטנו שינויים קלים במילות השיר. בשיא השיר רצפת הבמה מוארת בצבעי ורוד וסגול, מאחוריהם על מסך הלד יש גשם לבבות ורודים, והתאומים מביעים רגש רב.

13. צ'כיה:

ששת חברות הלהקה מתחילות את השיר כשהן עומדות יחדיו במרכז בין הבמה הקדמית לאחורית. לבושות בבגדים הורודים וצמות ארוכות שמגיעות כמעט עד לרצפה מעטרות את ראשן. הבמה מוארת בצבעי שחור ולבן ועל מסך הלד מאחורה וגם על הרצפה מוקרנות חלק ממילות השיר וכפות ידיים גדולות ושחורות, שנראות כאילו מנסות לפרוץ את דרכן החוצה. אווירה מאוד לוחמנית ומסתורית. הבנות רוקדות בתיאום מושלם ונראות מעולה יחד. בקטע הראפ של אחת מחברות הלהקה, הפנים שלה מוקרנות על המסך בזמן שהיא שרה ושאר חברות הלהקה מאחוריה רצות במקום. לאחר מכן חברות הלהקה עומדות בטור אחד אחת אחרי השנייה ומתקדמות למרכז הבמה כשהן מחזיקות בצמות שלהן, וכל אחת שומטת את צמתה כשהיא מגיעה לקדמת הבמה במבט לתוך המצלמה. בחלקו האחרון של השיר המצלמה מרחפת מעל חברות הלהקה, ישנם הרבה משחקי והבזקי תאורה על בנות הלהקה. הבמה מתמלאת בצבעי ורוד שמסמלים את הכוח הנשי על הבמה עם ביצוע הפזמון האחרון. הבנות נשמעות מצויין וחברות הלהקה מפגינות אחדות ואחוות אחיות מרגשת שבאמת מדגישה את המסר של השיר. הן רוקדות הרבה ביחד, מחזיקות ידיים, ומצליחות להעביר את המסר של "אחוות נשים". ביצוע זה מעניק לצ'כיה פוטנציאל למיקום הכי גבוה שלה בתחרות אי פעם.

לאחר הביצוע של צ'כיה קיבלנו הפסקה לא מתוכננת מכיוון שההפקה התעכבה בבניית הבמה לקראת ההופעה של הולנד.

14. הולנד:

ההופעה מתחילה בקלוז אפ על דיון קופר ומתמקדת בפנים שלו. לאט לאט המצלמה מתרחקת ומאחורי דיון מופיעה מיה לכמה שניות ואז נעלמת שוב. הבימוי מרגש והגרסה החדשה נעימה לאוזן יותר מהקודמת, והיכולות הווקאליות של מיה ודיון מוכיחות את עצמן בחזרה זו יותר מבשתי החזרות הקודמות יחדיו. התאורה על הבמה שחורה, לבנה, כחולה וסגולה והכל נורא מנצנץ. הזמרים מפגינים רגש רב ונותנים לצלמה מבטים מלאי כאב. לקראת סוף השיר המצלמה מתרחקת מהשניים והבמה חשוכה ונראים הבזקי אור בצבע לבן. מיה ודיון עומדים על פלטפורמה מסתובבת שנותן אפקט שהם רודפים אחד אחרי השני אך בחיים לא מגיעים ליעד. הרבה עבודת מצלמות מקיפה את הזמרים לכל אורכו של השיר והזמרים מתחילים לרקוד ולהתקרב אחד לשני ומסיימים את השיר כשהם עומדים פנים מול פנים והבמה חשוכה. מיה ודיון יוכלו להפתיע אם רק ישפרו את הופעתם הווקאלית עוד קצת. הם מסיימים את השיר בחיבוק משותף ומרגש.

15. פינלנד:

התשואות ממלאות את האולם עוד לפני תחילת המוזיקה, וחדר העיתונאים בנוסף מתמלא במחיאות כפיים ובאנשים ששרים עם קארייה, מה שעוד לא קרה כאן עם שום ביצוע. השיר מתחיל והמצלמה מקיפה את הרפסודה המוכרת מקדם האירוויזיון, רק שעכשיו היא סגורה והרבה יותר גדולה. קאריה מציץ דרך קיר הרפסודה ושר למצלמה. הוא שובר קרש מהרפסודה ולאחר מכן עולה ויוצא מהתקרה שלה. הוא לבוש כמובן בחליפה הירוקה המזוהה איתו. הוא מוציא לשון ורוקד בלי שליטה. הרקדנים יוצאים מקדמת הרפסודה וקאריה מחזיק בהם מלמעלה בחבלים ורודים. לאחר מכן הוא יורד במדרגות עץ, רץ מסביב לרפסודה ומצטרף לרקדנים הלבושים ורוד. הוא רוקד, קופץ ונשכב על הרפסודה. יש שוט בו הקהל נמצא מאחוריו בעוד הוא רוקד את התנועות של הפזמון והקהל משתגע. לקראת הסוף הופתענו לראות את הבמה נצבעת בצבעי הקשת, זה בהחלט הוסיף. היכולות הווקאליות של קאריה היו יותר יציבות, ונשמע שהוא שר בצורה פחות אגרסיבית מבחזרות הקודמות ומביצועיו בכללי. נזכיר שבחיים לא ראינו דבר כזה באירוויזיון וזה בהחלט יביא לו הצבעות רבות. הקהל וחדר העיתונאים התמלאו מחיאות כפיים וקריאות עידוד, הרבה יותר מבחזרות הקודמות. יש מצב שפינלנד עדיין מועמדת לניצחון באירוויזיון 2023.
סקרנים לגלות מי העולים שלנו לגמר? (בסדר אקראי)

אבי: שוודיה, מולדובה, ישראל, שוויץ, הולנד, מלטה, צ'כיה, פינלנד, נורווגיה ופורטוגל.

נריה: סרביה, נורווגיה, פורטוגל, שוודיה, מלטה, מולדובה, פינלנד, שוויץ, צ'כיה וישראל.

הראל: מולדובה, סרביה, נורווגיה, שוויץ, צ'כיה, פורטוגל, ישראל, שוודיה, הולנד ופינלנד.

טל: צ'כיה, שוודיה, פורטוגל, סרביה, פינלנד, מולדובה, שוויץ, נורווגיה, ישראל וקרואטיה.

שחר: נורווגיה, קרואטיה, מולדובה, פורטוגל, שוויץ, סרביה, פינלנד, צ'כיה, ישראל ושוודיה.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!